Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elajandekozzam vagy megtartsam?

Elajandekozzam vagy megtartsam?

Figyelt kérdés
segitsetek legszi a velemenyetekkel.....van egy 4 honapos amstaffom es 1 honapja van nalam.tenyesztoktol vettem,az a gond hogy ahol lakunk nem lehet kiengedni az udvarra mivel tobbes ikerhaz es nyilt kertel.amikor kiengedem poraz nelkul mindig megy a szomszed teraszokra jatszani,csavarogni.ez sajnos egy szomszednak sem tetszik.kertem hogy engedjek meg hogy bekeritesezem a mi reszunket de abba sem ment bele a foberlo.napota ketszer viszem setalni szegenykemet de nem eleg neki az a mozgas.nem akarom egesz nap azon kivul a hazban tartani.nagyon szeretem ot es sajnalom.max ki tudnam kotni egy fahoz.szerintetek mit tegyek?a paromnak mar emlitettem hogy lakas csere de nem megy bele.nem szeretnem ha szenvedne a kutyuskam.gondolkodtam rajta hogy elajandekozom olyannak aki ki tudna elegiteni a mozgasigenyet es jol banna vele.de nagyon szeretem es nem szeretnek megvani tole.hiszen o nem tehet rola.mit tegyek???
2012. márc. 19. 15:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Vidd többször, és hosszabb ideig sétálni olyan helyre, ahol kifutkoshatja magát.
2012. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ne ajándékozd el. Vidd el kutyasuliba ott megtanítják Neked a behívást és utána már elengedheted lakott területen kívűl akár apportírozni is megtaníthatod. Vagy sétáljatok nagyokat.
2012. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk sétáltasd. Más csak lakásban tart kutyát, és az eb boldog és kiegyensúlyozott, mivel attól, hogy lakásban van, biztosítják a mozgásigényét.

Egy kutyát egyébként sem lehet úgy tartani, hogy élje ki magát az udvarban.

2012. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem rosszindulatból, de amikor megvetted a kutyát, akkor erre nem gondoltál előre?

Mármint, itt nem azzal van a gond, hogy a kertben nem engedheted el, hanem azzal alapvetően, hogy nem mozgatod le. A panellakásban élő kutyák is élhetnek kiegyensúlyozott életet, akik napi szinten le vannak mozgatva, és foglalkoznak velük azok (vagy talán boldogabbak) ugyanolyan elégedettek mint a családi házas kutyák. Az nem családi ház vagy panel kérdése, hanem a gazdi hozzáállása, hogy mennyire jól nevelt és kiegyensúlyozott a kutya.


Nem szeretnéd elajándékozni, és szeretnéd ha a kutyád boldog legyen? Akkor foglalkozz vele többet, elégítsd ki az ő igényeit. Nem neki kell alkalmazkodni te hozzád, hanem neked kell ő hozzád. Te akartad őt, nem ő akart téged.


Ha esetleg nyers voltam, elnézést, csak kicsit ki szeretném nyitni a szemed, hogy itt igazából egy olyan probléma áll fent, amit nagyon könnyen megoldhatsz, ha akarsz. :)

2012. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
koszi,az meg elfelejtettem kiirni hogy akkoar az utcsra is kimehet mivel nincs kerites.napi 2szer egy ora setanal tobbet nem tudok biztositani neki.
2012. márc. 19. 15:28
 6/24 anonim ***** válasza:

Akkor az a 2x1 óra legyen intenzív!


Sok játékkal, jutifalat+tanulás, ilyenekkel. Csak van a környéken egy olyan hely, ahol nyugodtan foglalkozhatsz a kutyáddal.

2012. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Elég szerintem az is, ha napi kétszer fél órára mész ki vele. Csak arra ügyelj, hogy olyan helyre menjetek (pl. egy park, ami kifejezetten kutyák is használhatnak)mert ott örömére futkározhat.:)
2012. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
natessekletezik : koszonom a velemenyed,nem voltal nyers,belatom hogy igazad van es hidd el mar nagyon megbantam.viszont amnnyit tudok foglalkozok vele de itt nem egy felnott kutyarol van szo hanem egy koyok,eleven mindenre kivancsi kis kolyokrol aki egy kis energiabomba...:)) a kzyasulit mikor kezdhetnem el nala?mivel meg nagyon jatekos es kutyaovi kizarva.
2012. márc. 19. 15:34
 9/24 anonim ***** válasza:

Kutyaovi mért van kizárva?


Amúgy úgy tudom (legalábbis nálunk) fél éves kortól van kutyasuli.

2012. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
8 hónapos korától kezdheted simán a sulit. Néhány fárasztós trükk, vigyázz, van amit a kölyökkel óvatosan kell csinálni, rövid ideig: [link]
2012. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!