Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A nekem engedelmeskedő 11 hós kutyámon már korábban is észrevettem, h félti a kaját a többi kutyától, meg egy-két embertől is. Ritkán történt meg, és egyszer tudtam úgy elkapni, h büntetni tudtam. Ha másik kutya odajön hozzánk suliban, miközben épp jutizunk, akkor van, hogy rámorran. Illetve egy eset: egyik nap békésen ette a csontját (amit első szóra odaad nekem), amikor egy általa ismert de nem családtagnak számító személy, elkezdte simogatnia fejét, a kutya halkan morgott, a simogatás meg abbamaradt.

Ti elvárjátok a kutyától, hogy bárki elvehesse tőle a kaját? Idegen is? Nem támad, nem agresszív, nem védelmezi, csak morcos arra, ha más kutya is sorban áll nálam a kajáért? Kérdeztem suliban, ott nem kaptam egyenes választ.


2013. dec. 18. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha családtagokkal nem csinálja, akkor szerintem nem gond. Ha gyerek kerül a közelébe, akkor meg úgyis ott vagy.
2013. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
84%

Első sorban minek megy oda másik kutya ha a tiedet jutalom falatoztatod. A másiknak ahhoz semmi köze. A suliban a falatot mindig csak a saját gazdája adhatja. Idegen nem veheti el tőle a kaját csak a gazda. Ha a kutyád eszik akkor idegen még a fejét se simogassa meg. Ö eszik akkor idegen ember ilyenkor hagyja békén, sőt a család tagok se piszkálják étkezés közben.

A kajába csak te nyúlhatsz de azért te sem csak oktalanul ha nem látod értelmét.

2013. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koldulni jön oda a többi kutya, ekkor lesz kicsit morc az enyém.
2013. dec. 18. 18:43
 4/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
79%
Eléggé szomorú az, hogy egy kutyaiskolában megengedett illetve a másik gazdák részéről, hogy odaengedik a kutyájukat, holott látják azt, hogy te dolgozol a kutyáddal és ennek ellenére oda engedik a sajátjukat.
2013. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Én sem értem hogy a többi gazdi miért engedi oda a kutyáját. Ahol én járok kutyaiskolában mindig csak a gazdi adhat jutalomfalatot a kutyának és nem zavarhatják a többi kutyát. Normális, ha a kutyád morog (én sem szeretem ha piszkálnak evés közben) amíg nem harap, nem agresszív nincs baj. Próbáld ki hogy simogatás közben adsz neki jutalomfalatot, így talán jobban megszokja.
2013. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem félreértés ne essék, tőlem nem félti:) Simogatásra, piszkálásra se morog nálam kaja közben. Nem szoktam ezzel stresszelni, csak párszor kipróbáltam.
2013. dec. 18. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elvárom tőle, hogy senkinek ne alázkodjon meg főleg ne idegeneknek. Nem azért vettem, hogy mindenki lábtörlője legyen. Minek ilyenekkel nyúzni? Te vagy a főnöke, meg akit még kiválasztasz, másoknak mi köze hozzá, azon kívül, hogy ne zavarja őket semmivel?

Eleve az evés egy magánügy, nem szoktam közönség előtt etetni. Hülye lennék idegen kutyákat a közelébe engedni amikor eszik, ha meg valaki akkor akarná simogatni, azt s*ggbe rúgnám, mert alapvető dolog, hogy ne zavarják olyankor.

2013. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi. :)Mindenkinek ment a zöld kéz.
2013. dec. 20. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!