Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadnátok így ezt a kutyát?

Befogadnátok így ezt a kutyát?

Figyelt kérdés
Egy farmon dolgozom, az egyik munkásnak van egy belga juhásza. Nemsokára kölykei lesznek, az apa vagy border vagy pireneusi hegyikutya, de akár mindkettő befedezhette. Szívesen befogadnám az egyiket, de ősszel egyetemre megyek, mellette dolgoznom kell, hogy fenn tudjam tartani magam. Eleinte albérletben lenne. Megoldható lenne az, hogy ha elmegyek, itt marad a farmon, kapna kaját, orvosi ellátást, küldenék pénzt, ha kell neki valami, de törődést nem igazán kapna. 1-2 hetente látogatnám és ha lesz rá lehetőségem, magamhoz veszem. De ezt csak akkor csinálnám, ha abszolút nincs rá jelentkező, mert akkor talán ez a megoldás is jobb, mint a menhely. Szerintetek nagy hülyeség, vagy meg lehet csinálni?
2013. dec. 20. 12:47
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha már most tervben van a menhely, akkor az lenne a legjobb, ha most ivartalanítanák a szukát.
2013. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam meggyőzni, de nem sikerült. Egy szaporított kutyáról van szó, kb egy éves. Ha rajtam múlna, már rég ivartalan lenne. Nem tudom, eddig hány kölyöknek talált gazdát, csak vész esetére gondoltam erre a megoldásra.
2013. dec. 20. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én még győzködném az ivartalanításról kicsit. Nem értem hogy minek kell egyáltalán neki ivarosan a szuka ha nem tud rá vigyázni?
2013. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, ez természetes, de nem ez a kérdésem. Szóval tegyük fel, hogy nem sikerül meggyőzni, abban az esetben mit tennétek?
2013. dec. 20. 13:18
 5/10 Firestorm ***** válasza:
Én magamhoz venném,hiszen az ősz még messze van,addigra eltudná sajátítani a kölyök az alap dolgokat vezényszavakat,addigra szocializálni is lehet.8 hónap az sok idő,tehát nem egy nagyon kicsi kölyök kutyát hagynál magára.Gondolom 1 éven belül már teljesen magadhoz tudnád venni,kb 1,5 éves korára.Mellesleg vannak albérletek,ahova lehet vinni kutyát.
2013. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsit attól félek, hogy suli és munka mellett nem lenne rá elég időm. Amúgy, ha esetleg mindkét kan befedezte és vegyesen vannak kicsik, akkor a border vagy a pireneusi kölykét vennétek magatokhoz ilyen helyzetben? Egyik sem tipikus szobakutya.
2013. dec. 20. 14:16
 7/10 Firestorm ***** válasza:

Border az kisebb testű,mint egy pireneusi:) Viszont ő elég aktív.

A pireneusi nem az a tipikus energiabomba.Ezesetben inkább a pireneusit.

Viszont a borderben ott van az a rengeteg ész,ami nagyon vonzó dolog.Nehéz kérdés.Azt venném magamhoz a kölykök közül amelyik nyugodtabb és bújósabb.

2013. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban a legjobb döntés az ivartalanítás lenne.

De a kérdésedre válaszolva... Szerintem ne vállald be! Egy belga juhász, főleg ha border is van benne, neki nagyon nagyon kevés lesz az hogy 1-2 hetente meglátogatod és akkor foglalkozol vele. Mind a kettő nagyon munkamániás kutya, meg fog bolondulni, ha nem lesz neki feladat (és ez alatt nem a telekörzést értem) és biztos lehetsz benne, hogy rongálni fog hogy levezesse az energiát.

Nem tudom milyen suliba készülsz, én jártam egyetemre, de hát már az magában elveszi szinte az egész napon, hát akkor még ha dolgozni is akarsz mellette... Meg akkor ott van a tanulás, beadandók megírása (ha kell), terepi gyakorlatok, amik elveszik az egész napodat, és ez csak a suli... Igaz, hogy még távol a szeptember, de egy kutyát 10-15(!!!) évre vesz az ember, nem fél évre, aztán "majd lesz vele valami". Élete végéig gondoskodni kell róla, napi szinten, mert az állattartás felelősséggel jár.

Szóval én azt mondom ne vállald be. Inkább keressetek nekik más gazdit vagy a fajtamentéstől kérjetek segítséget.

2013. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Meg azt se árt tudnod, hogy azért olyan albérletet nem egy hét találni, ahova viheted a kutyát, nincs lakótárs, közel is van az egyetemhez és olcsó is. Bár nem tudom melyik városba szeretnél menni, de általában nagyon nagy mázli kell ahhoz, hogy ezek a feltételek teljesüljenek. Ahova én jártam, hát ott a suli körzetében csak olyan albérletek voltak, ahol legalább 3-5-en voltunk egy lakásra, állatról pedig a főbérlő hallani sem akart, de sokszor a lakótársak se.
2013. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez így nem működik,nem is vállalható.
2013. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!