Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi foglalkozás elegendő...

Ennyi foglalkozás elegendő lesz egy border collienak?

Figyelt kérdés

13. születésnapomra (jövőre) szeretnék egy border colliet. Szuka kutyát szeretnék, mivel az előző is az volt, vele remekül kijöttünk. Kertes házban lakunk, a közelben van rét és erdő is, valamint folyó. Ott az előző kutyánkkal jókat kirándultunk, gondolom ez a borderrel sem lenne máshogy. A kutyaiskolába el tudnám vinni. Majd agilityzni szeretnék vele.

Reggel 45 percet tudnék vele sétálni, és ezután 14 órától sötétedésig séta kutyás barátokkal, játék, tanulás lenne a program. Elég lesz ez neki?


2013. dec. 23. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elég lesz neki, viszont azt vedd figyelembe, hogy igaz, hogy még most ráérnél szinte egész nap vele foglalkozni, de vajon a gimiben is lesz ennyi időd? De nem akarlak lebeszélni, távol álljon tőlem, látszik, hogy nagyon elhivatott vagy. Én első kutyának viszont nem vennék munkabordert, inkább a show vonalból válassz egy egészséges, jó idegrendszerű kutyát. A Wendigo's Wind kennelt ajánlom.
2013. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk is ilyen kutyánk van:) ha el tudod vinni kutyasuliba szerintem sok foglalkozást nem fog igényelni... Csak a macskákhoz szoktasd hozzá mert a milyénk egyfolytába ugat mint aki megveszett ha meglát egyet de szerintem ezzel minden kutya igy van szinte:)
2013. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Nekünk is borderunk van.Ez neki maximálisan elég lesz.Én csak show-vonalból kutyát nem tudok ajánlani.Szerintem:

-egy IGAZI border terel

-egy IGAZI husky szánt húz

-egy IGAZI bernáthegyi embereket ment(mivel ez mostanság nem oldható meg,elég ha hegyet mászik)

-egy IGAZI dobi ővzik

Nem értem minek kell show és munkavonal külön.Ez egy nagy marhaság.Ha IGAZI bordert akarsz akkor egy munka vagy egy munka-show kutyát vegyetek.

2013. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajánj még ilyeneket kedves utolsó,ahogy gimibe megy a kérdező a kutya megeszi a kalapját...


Nyugisabb egyedet válassz,ehhez kérd a tenyésztő segítségét.Csakis kennelből vegyél kutyát!Vagy fajtamentőktől.

2013. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Őszintén??? NEM ajánlom!

Indoklás: itt a lakókörnyezetemben is nem egy bordert vettek hasonló korú gyereknek, persze tkv nélkül...a gyerek nyáron még sétáltatta a kölyköt, jártak oviba. Most a sötétben a kertben játszanak vele jó esetben, este apuci sétál vele pórázon 1 órácskát, azt se minden nap, nincs rá ideje...hetente max 3-4 alkalommal tudnak világosban sétálni, ahol el is tudják engedni, kutyasuli se fér bele...

A kutya leamortizálja a kertet, ugat, ás, sétán pörög és őrjöng...TÚL SOK BORDER van már laikus kezekben. Kezdj inkább egy lájtosabb kutyával, mondjuk egy sheltie-vel/skót jucival...aztán ha vele bírsz, jöhet a border :)

2013. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 25. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!