Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS szilveszter, mennyit...

SOS szilveszter, mennyit adjak a frontinból?

Figyelt kérdés
van 2 6kg körüli kutyám! frontin 0,25-ből adnék nekik éjjelre , hogy nyugisabban átvészeljék a szilvesztert! A mi állatorvosunk, azt mondta hogy reggel-délbe 1-1 este pedig 2-t adjak nekik! nagyon megbízom az orvosunkba kérdeztem hogy nem sok ez nekik? azt mondta a kutyáknak nagyobb adag kell mint az embernek! sehol nem találok róla infót, másik állatorvost hívtam ő nem ezt alkalmazza nem tud segíteni! van aki ad ilyen mára a kutyának? mennyit ad? félek túladagolom!
2013. dec. 31. 11:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akik segítettek azoknak meg köszönöm!
2013. dec. 31. 12:36
 12/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
51%

Az egyik barátnőmnek a kutyájának is Xanax-ot vagy Frontin-t ajánlott az állatorvos. Én is furcsállottam először, de mivel több orvos is ugyanezt mondta, így igazuk van.

A gyógyszerek 90% humán és a kutyáknak is ezt adják, akár injekcióban akár tablettában akár por alakban.

2013. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én szedek Frontint, pszichiáter írta fel, 4 hetente járok vissza kontrollra hozzá. Ahogy előttem is írták, mind hozzá, mind leszokási idő is van nála, úgyhogy kutyának még véletlenül sem adnék, pláne úgy, hogy bőven van választási lehetőség speciálisan kutyáknak gyártott, hozzászokást nem okozó gyógyszerek között. Én Sedalint sem adnék, mert a szorongást nem oldja, csak kiüti a kutyát: ugyanúgy átéli a félelmeit épp csak menekülni nem tud, vagyis a szorongáson csak ront. Én a Calmexet használom a nagyon félős kutyámnál, de ahogyan hallottam, az S.O.S Bonbon is nagyon sok kutyánál bevált.
2013. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mi minden évben reszketünk mint a kocsonya és minden évben megpróbáljuk átvészelni a szilvesztert nyugtatók nélkül. Két állatorvostól is kérdeztük a környéken (ismét) és megint azt mondták egy negyed-fél szem xanaxot adjunk nekik. (25 kilós kutyák).

Tavaly kibírtuk nélküle, sőt hajlandóak voltak kimenni éjszaka az udvarra pisilni is, semmi baj nem volt. Nyuszibbak voltak, mint amúgy, de megvoltak. Idén is készültünk, van itthon nyugtató, de nem használjuk ha nem muszáj.

Ha 25 kilós kutyákra ajánlottak nekünk fél/ negyed szem xanaxot, akkor biztos nem adnék 6 kilósnak bármi másból dupla szemet. Nálunk ennyitől is aludtak a kutyák egész éjszaka, szerintem sok lenne!!

Idén felkészültünk hogy bent alvás lesz, vettünk nagy rágnivaló csontokat és igyekszünk terelni a figyelmüket amíg csak lehet. Tavaly többnyire bejött, reméljük idén is.

2013. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
sajnos semmi nem volt már nyitva! remélem valahogy átvészeljük :/ de már most ki vagyok idegileg! lehetne már holnap este
2013. dec. 31. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!