Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kutya lehet...

Yorkshire terrier kutya lehet fajtatiszta ha 3 cm-vel nagyobb a maximumi marmagassága, és 2 kg-vel nehezebb mint a legnagyobb megadott súly?

Figyelt kérdés

tehát a marmagosság a minimum 20 cm és maximum 25 cm lehet, na ez 28 cm

maximum 3 kg lehet, de ez 5 kg és nem kövér!

a szőrét kilehet fésülni egyenesre, a lábain annyira nem akar kisimulni, de ahonnét vettem ott nagyon gazdátlanul volt tartva, csak enni és inni kapott. a szőre az nagyon ápolatlan volt, hullámos göndör volt az egész, 19 hónapos kutya, a fülei nem állnak, de az attól is lehet hogy a füléről sohasem volt lenyírva a szőr és a porcok elgyengültek, vagy így fejlődtek ki a porcok hogy lógnak,

egy állatorvos azt mondta telefonban hogy attól mert nagyobb és hogy nehezebb attól még lehet fajtatiszta,

a színei azok stimmelnek, törzskönyve az nincs. és életében 1 oltást kapott csak a kutya.

a nyakától nem ér tovább a barna szín a hátafelé, tehát a feje barna, de a nyakától ezüstös kék. nagyon kócos volt a szőre, még most is eléggé az, megfürdettem, nagyon koszos volt, a víz az többször is fekete lett.

az a kérdés hogy lehet e hogy ekkorára nől meg egy yorki kutya? vagy nem fordulhat elő?

azt mondta a volt gazdája hogy nem sajnálták tőle az ennivalót, és mindig főt húst evett.


2013. dec. 31. 17:10
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
arra hogy kell e minden kutyának ellenie vagy nem, arra visszatérve, apámnak volt egy fajtatiszta német juhásza, és a mamámnál volt a kutya, a mamám gondoskodott róla legtöbbet, és a mamám nem akarta engedni hogy be legyen pároztatva, hogy nehogy ellésben haljon meg, és ezért nem lett bepároztatva, és 12-13 évesen el kellett altatni, mert valami genny vagy nem is tudom hogy mi folyt a kutyából, és mondta az állatorvos hogy méh gyulladása van vagy ilyesmi, és mondta az állatorvos hogy jót tesz neki ha ellik legalább egyszer mert akkor lehet hogy nem lett volna ilyen baja
2013. dec. 31. 18:34
 32/51 anonim ***** válasza:
90%
Iszonyat mód buta vagy. Írhatnék ide litániát, akkor sem fognád fel.
2013. dec. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 Akiteki ***** válasza:
97%

Továbbra is a szaporítókról beszélsz, azok termelnek a kamionra a kereskedőknek.

Ha kicsit utánanéznél, láthatnád.

De látom, esélytelen, hogy lebeszéljünk a szaporításról.

Csináld csak a keverékkutyákat.

2013. dec. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

na hát ha meg úgy is csak szaporítók viszik a kutyát kereskedőnek, akkor azok mind külföldre kerülnek, ki szóval nem kéne itt rinyálnotok.

a másik meg hogy beszélek szaporítókról, de nem mondom hogy én mindenképpen szaporítani fogok!

csak annyi hogy a tenyésztői kutya megfizethetetlen, és magyarország 90%-a nem tudja megfizetni a tenyésztői kutyát! és a szaporított kutya is lehet ugyanolyan szép és egészséges mint a tenyésztői!

2013. dec. 31. 18:42
 35/51 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanúgy méhgyulladása lett volna.Ez ellen egyetlen biztos módszer van:az ivartalanítás.

Szerinted a szaporítónál agyonelletett és onnan mentett szukámnak miért volt méhgyulladása,ha az ellés megakadályozza?vagy annak a kutyának,aki gyakorlatilag minden tüzelésnél ellett,miért volt emlőrákja?

Mielőbb orvost kéne váltanod és keresni egy normálisat,nem pénzéhes falusi lódoktort,aki a szakmájához nem ért.

Ha kamionra termeltek,akkor szaporítók.Tenyésztő NEM ad el felvásárlónak semmilyen körülmények között.Sőt sokan bele is írják a hirdetésbe,hogy felvásárlók és szaporítók kíméljenek.

2013. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
70%

nem is tudom hogy mi folyt a kutyából, és mondta az állatorvos hogy méh gyulladása van vagy ilyesmi, és mondta az állatorvos hogy jót tesz neki ha ellik legalább egyszer mert akkor lehet hogy nem lett volna ilyen baja



tudod ha ivartalanitva van, akkor meg egyáltalán nem fordul előő vele ilyesmi, mert nincs méhe ami begyulladjon...


amúgy meg az elletéssel növeled a méhrák kialakulásást..

álvemhességel (ami csak ivaros kutyáknál alakul ki) pedig a méhgyulladás kockázatát növeled.

2013. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
97%
esetleg keress valami munkát, mert a kutyaszaporításból nem fogsz megélni. nem, nem fajtatiszta, amit tizenötezerért elhoztál. és most akkor mi lesz, kidobod? nem szereted mégsem?
2013. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
96%

Lehet olyan egészséges,csak épp kicsi az esély rá.Az én szaporított kutyám félmillió forintomban van,csak az,hogy még él.Egy tanyám ára ráment az állatorvosra.

Olcsó kutyát akartam és 12 ezerért vettem....

Ha meg életében egy oltást kapott,az is bizonyítja,hogy mocsok szaporító sózta rád.

2013. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

35-ös! kösz az értelmes választ!

nem azt mondta az orvos hogy agyon kell elletni, meg hogy minden tüzelésnél be legyen pároztatva, mert az nem tesz jót neki, pihentetni is kell, és az is lehet ok a méhgyulladásra hogy agyon lett elletve a kutyád, és azért kapott méhgyulladást mert sokatt ellett, ez elképzelhető, fater németjuhásza meg azért kaphatott méhgyulladást mert nem ellett, ezt mondta az orvos, hogy nem jó neki egyik sem, az a jó ha nem sokszor ellik, de elljen.

egyébként azt mondta az orvos hogy attól mert nagyobb attól még lehet fajtatiszta, csak hivatalosan nem fajtatiszta, és hogy attól hogy nagyobb attól lehetnek nagyon szép kölykei, és azt mondta hogy kicsivel pároztassuk be 1-szer, találtam is egy kant ami 1.80kg-os, ha azzal belenne pároztatva akkor nem ellne olyan nagyokat, és esetleg nem csak 1-3-at ellene. nem akarom szaporítani, én csak azt akarom, hogy visszajöjjön a kutya ára, és hogy legyen kicsi kutyusom, azért vettem felnőttet hogy aztán foglalkozhassak kicsi kutyusokkal, és a rokonok akarnak ilyen kiskutyákat és azoknak lenne, nem idegeneknek lenne eladásra! hanem rokonok vennék meg mindet, meg egyet megtartanék, ez volt a terv. és az állatorvos ajánlotta hogy pároztassuk be

2013. dec. 31. 18:50
 40/51 A kérdező kommentje:

38-as

ez nem yorki szaporító, mert csak ez az egy van neki, és benne van az oltási könyvben hogy kitől származik, és benne van az hogy az hol lakik akitől vette meg stb.

meg benne van a tulajdonosnak a neve.

van egy olyan rublika hogy tenyésztő neve, és ott vannak az adatai annak az embernek akitől vette a kutyát az az ember akitől én megvettem a kutyát!

2013. dec. 31. 18:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!