Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kutya lehet...

Yorkshire terrier kutya lehet fajtatiszta ha 3 cm-vel nagyobb a maximumi marmagassága, és 2 kg-vel nehezebb mint a legnagyobb megadott súly?

Figyelt kérdés

tehát a marmagosság a minimum 20 cm és maximum 25 cm lehet, na ez 28 cm

maximum 3 kg lehet, de ez 5 kg és nem kövér!

a szőrét kilehet fésülni egyenesre, a lábain annyira nem akar kisimulni, de ahonnét vettem ott nagyon gazdátlanul volt tartva, csak enni és inni kapott. a szőre az nagyon ápolatlan volt, hullámos göndör volt az egész, 19 hónapos kutya, a fülei nem állnak, de az attól is lehet hogy a füléről sohasem volt lenyírva a szőr és a porcok elgyengültek, vagy így fejlődtek ki a porcok hogy lógnak,

egy állatorvos azt mondta telefonban hogy attól mert nagyobb és hogy nehezebb attól még lehet fajtatiszta,

a színei azok stimmelnek, törzskönyve az nincs. és életében 1 oltást kapott csak a kutya.

a nyakától nem ér tovább a barna szín a hátafelé, tehát a feje barna, de a nyakától ezüstös kék. nagyon kócos volt a szőre, még most is eléggé az, megfürdettem, nagyon koszos volt, a víz az többször is fekete lett.

az a kérdés hogy lehet e hogy ekkorára nől meg egy yorki kutya? vagy nem fordulhat elő?

azt mondta a volt gazdája hogy nem sajnálták tőle az ennivalót, és mindig főt húst evett.


2013. dec. 31. 17:10
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

nem kutyaszaporításból élek meg, és nem is abból akarok, amint írtam, csak rokonoknak lenne a kutya. van 4-5 olyan rokonunk aki megvenné a kölykeit.

tehát én nem idegeneknek akarom eladni, meg nem hirdetni akarom az expresszen 30.000-ért....

2013. dec. 31. 18:56
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasd el ezeket az orvosi oldalakat:

[link]

[link]

[link]


Illetve magad ellen beszélsz. Egyszer azt írod, hogy rokonoknak kell a kutya, nem eladod, előtte meg hogy a kutya árát akarod visszakeresni.


Tudod miért 100ezer egy tenyésztői kutya? Tudod neki meg kell fizetni a szülők szűrését, hogy ne legyen örökletes betegsége a kicsiknek, rendszeresen hordja vemhesség alatt orvoshoz, mintha csak egy terhes nő járna nőgyógyászhoz, minőségi kajákkal eteti őket és még sorolhatnám......

Ellenben egy szaporító befedeztet egy szukát és lesz ami lesz. Ez neki egy forintjába nem kerül..........

2013. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

42-es

ha a rokonok veszik meg a kutyát akkor talán nem tudom visszakeresni az árát?

nem ingyen vennék meg a rokonok, mert ingyen venni nem lehet csak kapni, és ők nem kapnák hanem vennék, eladnám nekik annyiért hogy az én költségem visszajöjjön, meg megtartanék 1 kiskutyát, ennyi lenne a történet, de még egyáltalán nem biztos hogy be lesz pároztatva

2013. dec. 31. 19:06
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kedves rokonaid találnak bőven yorkit, ha venni akarnak. vagy esetleg vállalod a felelősséget és a saját rokonaidnak adsz el PÉNZÉRT beteges kutyákat? ez egyre bizarrabb.
2013. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Na jó. Elolvastam mindent, kicsikét ideges lettem és még egy utolsó próbálkozást teszek, hátha megértesz.(bár kicsi az esély rá, de a remény hal meg utoljára nem igaz?)

Először is nem akarok rosszat neked, sem a kutyádnak, meg az eddigi válaszolók sem.

Ha egy kutya nem felel meg a leirásoknak, és van benne de, akkor valószinű, hogy van az adott fajtán kivűl benne más is, az az nem fajtatiszta a kutyus, akármennyire is szeretnénk, nem az. A te kutyusodnál is sajnos ez a helyzet áll fenn, de ettől még szeretni kell.

Több okból sem ajánlatos fedeztetned, egy részben a kutyádat is veszélyezteted, ha gond lesz ellésnél és császározni kell abba bele is halhat, de minimum szép árat ott kell hagynod az orvosnál és már buktad az egészet.

A másik, hogy elléssel pont, hogy növeled a méhgyulladás, emlőrák esélyét, akár egy elléssel is. Erre tudományos bizonyiték van. Nem minden szent amit egy állatorvos mond. Hidd el ezekből is vannak csalók, akik, azért mondják, hogy elletni kell a kutyát, meg nem baj, ha nem felel meg a standardnak, mert tisztában vannak vele, hogy ebből nagy esély van betegségre, amit majd ő kikezel és fizetsz neki, meg a kölyköket hozzá viszed oltani, féreghajtót tőle veszel. Tudod te mennyi pénzt jelent ez neki? Na az ilyeneket kerülni kell, mert elég egyértelmű mire hajt. A méhgyulladást meg hasonló betegségeket csak is ivartalanitással lehet megelőzni. Semmi mással.

Ami még fontos és úgy látom magyarázásra szorul a tenyésztő és a szaporitó közötti különbség. Sajnos manapság már olyan szaporitók is vannak akik törzskönyvet is hajlandóak adni, de ettől még nem lesz tenyésztő. A tenyésztő nem azért lesz tenyésztő, mert törzskönyvezni a kutyáit, ennél sokkal összetettebb. A tenyésztő rajong egy fajtáért és a jobbá tételén dolgozik mind küllemileg, mind jellemileg. Szüreti a szülöket, elviszi tenyésszemlére, minőségi táppal eteti, vagyis kifogástalan körülmények között neveli őket, az almokat is amiket lehoz. Ez teszi tenyésztővé a tenyésztőt, a fajta szeretete.

A szaporitó meg csak a pénzre megy, sokszor nagyon rossz körülmények között tartja a kutyákat, kamionokra termel, a lényeg, hogy haszna legyen az egészből. Semmi más.

De rengeteg irást lehet ezekkel kapcsolatban olvasgatni, csak rákell keresni.

Nos a tenyésztés. Na az közel sem olyan egyszerű, mint gondolnád. Szaktudás szükséges hozzá. Nem elég az, hogy ha az ember összetesz két kutyát. Ismerni kell a fajtát A-z-ig, az anatómiát, a genetikát, a vonalakat. Nem minden kutya illik össze még a tenyésztők kutyái közül sem. Hibátlan kutya nincs, mindegyiknek van akár egy apró hibája és vigyázni kell, hogy ha két kutyát összeraksz, akkor ne erősitsék egymás hibáit, hanem javitsák. Nagyon nagyon fontosak a betegségre a szűrések. Ez a legfontosabb. Szerintem nem kell magyaráznom, hogy miért. Most gondolj bele, a te kutyádnak ez nincs, és a felmenőit sem ismered, hogy nem e hordoznak valami bajt, mi lesz ha ez majd előjön a kölykökön? Te tükörbe tudnál nézni, hogy ha az alomból már csak egy kiskutyának szenvedve kell leélnie az életét, és mi van ha több kiskutyán előjön valami? Szemébe tudsz nézni annak akinek eladtál egy beteg kiskutyát? Gondolkodj el ezen.

A másik meg, menj be egy menhelyre, az ottani kutyák is igy indultak, hogy valaki elhatározta, hogy lehoz egy almot, mert abból mekkora haszon lesz, meg mekkora buli lesz kiskutyázni egyet, aztán hol végezték? Vagy a nyakán maradtak és nem tudta őket tartani ezért leadta őket menhelyre vagy sintértelepre vagy pedig akinek eladta az ráunt és szintén odakerült. Te ezt akarod a tőled kikerült kölykökkel? Erre nincs garancia, hogy nem fog odakerülni, hiába gondolod, most azt hogy igen. Az állatvédők nap, mint nap küzdenek az ilyen kidobott kutyákért a felelőtlen emberek miatt. A sintértelepek naponta több kutyát altatnak el az ilyen felelőtlen emberek miatt. Te komolyan ezekhez akarsz tartozni?

Lehetne még ezer okot sorolni, meg akár még százszor ilyen hosszú vélemény irni, de talán a lényeg benne van és ha hajlamos vagy arra, hogy ezeket megértsd, akkor ennyiből is megérted, ha nem akkor meg hiába irok hosszabbat, ez is elég hosszú lett. Remélem legalább átgondolod a dolgokat.

2013. dec. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyi, hogy igen egy tenyésztőtől származó kiskutya nem olcsó, de hobby célra már lehet jó áron kapni tenyésztőtől is kölyköt. Gyüjteni kell rá, egy tenyésztőnek rengeteg munkája van egy adott alomban.

Gondolj bele, az audi meg a BMW sem olcsó. Mégis aki igazán olyat szeretne összegyüjti rá és megveszi, és meg is kapja azt a minőséget amit elvár. Ez a kutyázásban is igy van. Olyan, hogy olcsó és fajtatiszta nincsen. Nem is lehet elvárni messze sem azt a minőséget, mint amit egy tenyésztőtől kapsz.

2013. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
96%

Az én kutyám oltási könyvében is ott a SZAPORÍTÓ neve,akitől vettem,attól az még nem tenyésztő.Oltási könyve meg az útszáli keveréknek is lehet,annak semmi köze a fajtatisztasághoz.

Azt tudod,hogy a kamionra termelők többségénél milyen állapotban vannak a kutyák?Abból kiindulva,hogy a tied milyen állapotban volt az eladáskor,kb.elképzelheted.Valószínűleg ellett is már vagy nem vemhesült és ezért szabadultak meg tőle.Szaporítóknál alapszabály,hogy ami nem hoz hasznot,azt nem tartják tovább.Vagy átállnak egy piacképesebb "fajtára".

A külföldi munkavállalást kamu szövegként szokták felhozni az ilyenek.Ezek utálnak dolgozni,kutyák tönkretételéből élnek.Itt nálunk is van olyan,aki otthagyta a munkahelyét,mert egyszerre 8(!!!)szukája ellett és a kölyköket vitte eladni.Ami nem kellett kamionra,elkelt a vásáron.

Egyre több ilyen szállítmányt találnak meg külföldön borzasztó állapotban,sok kiskutyát meg sem tudnak már menteni.

Kiválasztottatok egy szerintetek szép kant.Mivel a tiéteknek sincsenek papírjai,honnan tudjátok,hogy nem rokonok?

Legyártotok egy alom jó eséllyel beteg kölyköt,keverékeket.Lehet köztük olyan is,ami nem is hasonlít a yorkira.Biztos örülni fognak a rokonok.

Egyébként ismerősöm vett ilyen tenyésztőnek csúfolt szaporítótól törzskönyvvel egy felnőtt szuka kutyát,más fajta.Két évig nem vemhesült,minden tüzelésnél fedeztették,hiába.Végül vemhes lett,császározni kellett.Altató beadásakor azonnal meghalt a szuka meg benne a 8 kölyök.Kiderült boncoláskor,hogy a szíve tropa volt és egyik veséje elsorvadt.Nálatok is megtörténhet ilyen.Hidd el,ha biztonságosan lehetne vemhesíteni és elletni a kutyát,most nem lenne nálad.

2013. dec. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
97%

Durrogsz,hogy nincs 100 ezred fajtatiszta kutyára,de te fajtatisztát akarsz,miközben közlöd,hogy a keverék is pont olyan jó kutya,mint a fajtatiszta.


Tehát 2 dolgot tudok neked tanácsolni.


Ha fajtatiszta kutyát akarsz,akkor megfizeted az árát,ami igen, 100 ezer ft-TÓL indul.

Ha nem akarsz fizetni,akkor van ingyen menhely,meg keverék.


Mellesleg bordói buldog nincs,bordói dog van,(bordeauxi dog)és a te kutyád 10000%,hogy nem fajtatiszta.

Nincs olyan,hogy megvan adva,hogy 3 kg-ig yorki,de ez 5 kiló és ez is yorki.NINCS.


Olyan sincs,hogy tudod hogy néz ki a kék szín,és mutatnak neked kékeszöldet,akkor sem mondod rá,hogy de ez kék,mert nem kék.Pedig majdnem kék,csak mégse.


A kutyának nem kell ellenie egyszer sem.

Javaslom ezt figyelmedbe:

[link]


De kb. minden állatorvosi vagy menhelyi oldalon nagy betűkkel virít,hogy NEM KELL ELLENIE EGYSZER SEM a szukának.A te orvosod meg a piacon vette a diplomáját,meg ő is hülyének néz és a pénzedre hajt.

Mellesleg ilyen tájékozatlanul nem nehéz téged hülyének nézni,írtál olyan hülyeségeket,hogy majdnem dobtam egy hátast.

A kutyádat meg ne szaporítsd,mert 1)keverék 2)szinte kizárt,hogy egészséges legyen ilyen előélettel.

És most ne azt mondd,hogy de "olyan szép",mert nem látsz a bőre alá és nem tudod miket örökítene.

Ráadásul oltása sincs és még 1x ismétlem KEVERÉK.

2013. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
96%

"én nekem ezt az mondta akitől vettem ezt a yorkit, az tenyészt angol buldogot meg bordói buldogot, és ő mondta hogy sosem törzskönyvezteti a kiskutyákat mert felhordja a felvásárlónak és az nem kér törzskönyvet, és ha van törzskönyve akkor az a kutya jelen van az APEH-nál."


TENYÉSZT????????????????????????? Egy nagy büdös lóf...t, drágám! Nem tenyészt, hanem szaporít, kutyát gyárt, futószalagon. Egy utolsó alja ember, az ilyenek miatt kell az összes normális magyar kutyásnak szégyenkeznie nyugaton! Az ilyenek miatt van, hogy sokan nem hajlandók az országba kutyát eladni! Gusztustalan, pénzsóvár alak, de az is, aki ennek tudatában akar kutyát venni tőle....

2014. jan. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
Szia! Az enyémnek nincs törzskönyve, ajándékba kapta a kislányom. 35000-ért vették. Arra gondolok, hogy nem fajtatiszta. Egy kicsit az arca a Bichon havanese-re hasonlít. Az állatorvos ezt meg tudná mondani?? Hogy milyen keverék??
2014. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!