Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám lefeküdni?

Figyelt kérdés
10 hetes Golden Retriever:D
2009. nov. 28. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A kezedben legyen egy jutalomfalat és had szagulja meg és az orra előtt húzd el a földre a falatot és közbe mond hogy fekszik ha lefeküdt akkor dicsérd meg és add odaneki a falatot.Ha van még valami tanitós kérdésed akkor irj privátot.
2009. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is így tanítottam meg a kutyámnak, mint ahogy az első írja. Sok nap türelmes gyakorlás, de egyszerre mindig csak kevés, majd játékkal feloldás. Mikor már elértük, hogy a kutya lefeküdt, mikor húztam előtte a földön a falatot, jött a probléma, hogy azonnal felállt, amint megkapta. Fokozatosan, ha ez már megy, told el az időt a falt adásáig, közben mondogasd a feksziket, de a falatot egyre később add oda. Meg időnként tegyél a földre elé falatot. Sok türelem kell, de meg fogja érteni, mit szeretnél, de nekünk azért kellett néhány hét gyakorlás, mire tökéletesen ment és úgy is maradt a kutya, fekve. Sose nyomd viszont le, ne kényszerítsd!

Másik tipp: eleinte csak otthon gyakorolj, ahol más érdekes ingerek nem vonják el a figyelmét. Ha otthon már tökéletes, meg lehet próbálni a szabadban is. Én eleinte guggolva csináltam, úgy jobban ment, majd később egyre jobban fölegyenesedtem, lényeg a fokozatosság. Aztán ha már minden tökéletes, el lehet hagyni a jutalomfalatot is.

Először viszont jó, ha az ül-t tanulja meg.

Egy ilyen pici kölyök meg elég izgága, lehet nehezen fog menni a fektetés. Na meg a kutyának ez egy kiszolgáltatott testhelyzet, ami külön megnehezítheti a fekszik tanítását. Én vártam ezzel 4 hónapos koráig, akkor már nyugodtabb volt és koncentrálni is jobban tudott egy ilyen komolyabb feladatra. De persze nyugodtan elkezdheted tanítani rá, viszont nem lesz olyan könnyű. Légy türelmes, sok sikert!

2009. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Az ül és a pacsi már megy,most következik a fekszik,de lehet hogy várok egy kicsit,amíg nyugodtabb lesz.:)
2009. nov. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!