Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szabad a kutya állát,...

Nem szabad a kutya állát, mellkasát simogatni, mert romlik az ember falkavezéri tekintélye? Nem túlzás ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
A,,Hogyan legyek falkavezér"c.írást olvasgattam épp a Cerberos honlapján.Nálunk enélkül is működnek a dolgok-most olvasom először-alap,hogy pl én megyek ki/eszek először és fegyelem,tisztelet van.Simogatni viszont mindig szoktam őket mindenütt,sosem gondolnám,hogy ne kéne,de ezt olvastam:,,Sose simogassuk kutyánk állát,torkát,mellkasát,mert ez behódoló viselkedésforma: mint amikor az alsóbbrendűek,kölykök az erősebbeknek–azok szája szélét nyalogatva– "puncsolnak".A simogatás mindig felülről érkezzen:a kutya fejtetőjére,a nyakán felülre és a hátára,oldalára." Mit gondoltok erről?
2014. jan. 4. 00:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám szófogadó, és jól nevelt, soha semmi probléma nincs vele. Szereti az embereket és a kutyákat. Innentől marhára nem érdekel, hogy ki mit ír, vagy mond.

Mellettem alszik, együtt eszünk a kajámból, minden olyat elkövetek, amit elvileg nem szabad. Végigcsináltunk már így 7 évet minden gond nélkül, terápiás kutyaként dolgozik, szóval nekem senki ne mondja meg, hogy simogathatom e az állát :)

2014. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ezen eddig átsiklottam, pedig sokszor olvastam és ajánlottam másoknak is a fenti írást :)

De ez a része baromság...Kutyámnak főleg a mellkasát és az állát, fültövét szoktam simogatni, különösen ha mellém simul :)

Az, hogy felülről simogassuk, VESZÉLYES! A legtöbb idegen kutya ettől el is húzódik, mert kiszolgáltatottnak érzik magukat, főleg a kistestű kutyák! Sok kutya ilyenkor akár haraphat is!

Ezért a kutyának oldalt állva-guggolva kell odahívni, és először pont, hogy az állát-mellkasát lehet simizni...sok kutya ezután engedi, hogy a fejét-hátát is simogassuk, de a bizonytalanabb kutyák ilyenkor már hátrébb húzódnak.

2014. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!