Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan elköltözünk egy...

Hamarosan elköltözünk egy társasházba, aminek remélhetőleg lesz kertje? (lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát venni,de nem tudom,hogy milyen fajtát.Olyat szeretnék ami elvan lakásban is illetve pár m2-es kertben is,persze le fogom vinni többször is sétálni,az nem jelent gondot.

Milyen kutyát ajánlotok?

Nagyon sok választ írjatok légyszives .



2014. jan. 4. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés információ. Majdnem az összes kutya elvan lakásban.


Azt írd le, hogy mennyit tudsz vele foglalkozni naponta, mennyire vagy aktív vagy inkább lustább típus, milyen szőrű legyen a kutya (hosszú, rövid, stb.), mennyit tudsz áldozni a tartására, stb,stb.

2014. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ,máris írom a további információkat.

Reggel ki tudok vele menni egy olyan 10 percre.Utána én hazaérek kb 15:00-kor,akkor el tudom vinni egy nagyobb sétára.Pénzügyileg,hogy mennyit tudok a tartására szánni az mindegy.Nem azt mondom hogy bármennyim van rá,de a napi kajával nem lesz gond,illetve az orvosi "beavatkozásokkal" sem.A szőrének a mérete az mindegy.

2014. jan. 4. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ha bírsz vele akkor mehetne valamilyen kis terrier is, de annak a kis kert mellett sok egyéb mozgás kell. Ha bevállalod akkor mehetne foxterrier, jack russel terrier welsh terrier ír terrier, westie.(sokan tévhitben élnek, a westie is eléggé energikus fajta eddigi tapasztalatom alapján) Nyugisabban közül mehetne a mopsz, francia bulldog, angol bulldog. Kis golyó, pörög de cuki még a boston terrier. Ha bejön a fajta mehetne a bullterrier és a stafford. Nagyon tudnak alkalmazkodni, nekem lakásban lakik stafford, nincsen vele gond, nem csinál kárt, viszont a napi kilométer hiányát le kell vezetni. Gondoltam még a törpe vagy közép uszkárra, ők bohókás kis ebek szintén sok mozgásra van szükségük. Vagy még ott a legnemesebb gesztus amikor elmész a menhelyre és ott választhatsz a rengeteg szeretetéhes és hálás kutyák közül. Van kölyöktől egészen idős ebig olyan ami gazdit szeretne.
2014. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ,gondoltam én is a menhelyi kutyusokra csak azokat nem tudom,hogy mekkorára nőnek.De amiket leírtál azok közül a stafford nyerte el leginkább a tetszésemet .
2014. jan. 4. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp fajtatisztát szeretnél, és gondolkodtál a menhelyről is, esetleg választáskor szétnézhetnél a fajtamentőknél. :)

Itt találtam elérhetőségeket:

[link]

2014. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Alapvető probléma az, hogy egy kölyök kutyát nem lehet reggeltől délutánig egyedül hagyni, márcsak azért sem, mert napi többször kell etetni, pisilni, kakilni levinni,nem beszélve a foglalkozásról. Egy kölyökkel még nagyon sokat kell foglalkozni, ott lenni vele, max. 3-4 órát lehet magára hagyni az első pár hónapban. Szóval ha senki nem tud vele otthon lenni, akkor kölyköt semmiképp nem ajánlok.

2014. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az első 2-3 hónapban tudok vele otthon lenni,mert akkor veszem meg amikor nyári szünet lesz :D és az durván 3 hónap .
2014. jan. 4. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Előszőr azt kell megtudni,hogy a társasházban ,ahova költözöl,megengedett e a kutya tartása.
2014. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!