Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, aussie vagy border collie?

Mudi, aussie vagy border collie?

Figyelt kérdés

Agility, obedience, dog dancing, BH

Sok séta erdőn, mezőn. Rendszeres kutyaiskola. Kinti-benti tartás, tapasztalt gazdi mellé.A fent felsorolt tevékenységeket szeretném versenyszerűen csinálni vele. Esetleg kiállítás

Szerintetek a 3 fajta közül melyik?



2014. jan. 5. 18:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
50-80 szaporítótól kapsz. Egy normális kutya ára1120 tól kezdődik. Bármilyen fajta. A magyar fajták olcsóbbak.
2014. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Bocsánat 120 000et akartam írni mint kezdő összeg
2014. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Mudi és aussie közt vaciláltam, végül aussienk lett. Nagy forma, de van egy-két tulajdonsága, ami miatt nem biztos, hogy mindenki kedvence. Pl. nem feltétlenül haverkodós, nagyon válogat, hogy kihez menjen oda és kinek tojja le a fejét, eléggé egy gazdás, sajnos elég falánk( és emiatt kihívás a kajafelevést letiltani), agresszió közül a félelmi agresszióra hajlamos(vagy éppen domináns, esetleg mindkettő...), és állítólag a legtöbb aussie (az enyém is) nem éppen az a bújós típus, neki bőven elég ha követhet, nem szereti annyira ha abajgatják.

Cserébe viszont bohóc, tiszta hülye, fájdalomérzete kb nulla és simán nekimegy mindennek, és borzasztóan okos. Még azt is szeretem benne, hogy legtöbb ember hiába gügyög, le se tojja a fejüket.

Ha keresztülvittem volna az akaratom, akkor most mudink lenne, könnyen lehet, hogy a mostani mellé egyszer lesz egy, de persze nem bántam meg, hogy ő a kutyám:)

2014. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%

Ja bocs azt nem láttam, hogy versenyszerűen (utolsó vagyok), mert akkor agility elég felejtős, nem olyan gyorsak és fordulékonyak ezek a kutyák, nagyon macisak, inkább masszívak, szerintem semmi esélyük egy border ellen.

Obedience-nél talán annyi, hogy elég gyorsan elunják a monoton munkát, dog dancing már inkább. Altatni szerintem érdemes kint, mert a dupla szőr miatt nem szeret benn főni.

2014. jan. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

00:55 Ezektől a tulajdonságoktól valakinek könnybe lábadna szeme gyönyörűségében! Ma már az összes kutyából emberimádó, mindenkivel kompatibilis klónt akarnak csinálni. Nagyon örülök, hogy ezt leírtad, mert én fordított helyzetben vagyok. Mudijaim vannak, és aussie-t is szeretnék, csak elbizonytalanítottak, mert annyira görcsösen ragaszkodnak ahhoz, hogy az aussie igenis ugyanolyan mint a többi csak nevelni kell, és még véletlenül sem kicsit egygazdásabb, stb... Amúgy a mudi is ilyen, ezért is szeretem.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy az aussie túl macis! Valóban kicsit lassabb mint a border, de a többi kutyához képest még így is őrülten gyors. Én naponta csorgatom a nyálam olyan frizbis videókra, ahol az aussie-k eszméletlen trükköket hajtanak végre, pedig legtöbbjüknek még farka sincs, amiről ugye azt mondják, nehezíti a dolgokat. Hát ezek a kutyák úgy fordulnak, szállnak a levegőben mint a kisangyal. Meg aztán a munkakutyák máshogy is néznek ki. Én láttam olyan munkavonalú tenyészetet, ahol ha nem írták volna ki, nem mondtam volna meg, hogy az aussie.

2014. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: én is ezért szeretem, ettől más:) nekem meg az álmom egy mudi még mindig:)

A kérdező versenyszerűen szeretné csinálni, erre mondtam, hogy lehet, hogy nem ezzel a fajtával kéne kísérletezni, ha jól tudom Magyarországon nincs is nagyon munkavonal, inkább csak show kutyák. Ami nem jelenti azt, hogy pl. frizbire vagy dog dancingbrn vagy épp terelésben nem lennék kiválóak, de szerintem a borderekkel szemben pl. agilitybe, ahol kell a fordulékonyság kevesebb esélyük van.

2014. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezek azért szemet szúrtak:

"agresszió közül a félelmi agresszióra hajlamos"


Én ezt border collienál tapasztaltam.


Ezt pedig nem értem:

"fájdalomérzete kb nulla és simán nekimegy mindennek"

2014. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát az a rész annyira nem jó. A mudinál is figyelmet kell arra fordítani, hogy ne legyen félős, vagy ideges.

És a mudinál is azt tapasztaltam, hogy nem igazán hatja meg a fájdalom. Ezt úgy kell érteni, hogy pl futás közben ha nekem jön véletlenül, akkor az én lábam belilul. De olyan is volt már, hogy a beton oszlopot súrolta, de egyáltalán nem érdekli. Ellenben bármiféle tőlem jövő agresszióra nagyon érzékeny, szóval ez fura lehet, más kutyánál nem találkoztam ilyen erős ellentéttel.

2014. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ez minden kutyánál így van. Magasabb a fájdalomküszöbük, mint az emberé. De szerintem ezek a fajták semmivel sem nagyobb fájdalomtűrők, mint a többi. Ez inkább a bull típusúakra jellemző.


Az pedig soha nem jó, ha egy kutya félelemből agresszív. Ott nevelési vagy szocializációs gondok vannak, vagy egyszerűen kissé ideggyenge.

2014. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azt senki sem mondta, hogy jó, csak azt, hogy megeshet. Ha rosszul nevelnek egy kutyát, akkor mindenképpen lesz valami tünete, és vannak olyan fajták akiknél ezek a tünetek nagyon tipikusak.
2014. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!