Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjem el?

Hogy engedjem el?

Figyelt kérdés

Okos a kutyam, ma is poraz nelkul setaltunk, de amint kicsit messzebb megy mar panikolva orditok neki, ami tudom nem jo... Egyebkent egybol hatrafordul es jon is vissza. Aztan setaltunk az utcaba, megugatta egy kutya keritesen belulrol es oldalra ugrott azt hittem el akar szaladni, ratettem a porazt es mar le se mertem venni rola. Szivesebben engedem el az utcaba, mint a reten, mert a rethez kozel van a fout es felek, hogy kirohan, az utcaba biztonsagosabbnak tartom.. Olyan helyeken megyek, ahol alig van kutya, de ha megugatja egy felek, hogy megijed es elrohan. Vagy ha meglat egy macskat tuti utana rohanna. Igazabol nem a kutyaval, hanem az en parazasommal van a baj. Hogy nyugodjak meg? Nagyon szeretnem poraz nelkul setaltatni. De ahogy levesuem rola a porazt a szivem majd kiugrik, remegek, meg minden bajom. Probalkoztam hosszu kotellel, akkor nyugodt voltam, de ha nincs rajta akkor nem...

15L


2014. jan. 6. 22:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Felxit... Mert azzal nyilván le lehet fárasztani. Kutyafuttatók meg katasztrofális állapotban vannak HA VANNAK egyáltalalán... Sárral feltöltött 5X5 méteres csupasz lyuk nem elég egy kutyának. Ha meg ijedős akkor el kell vinni kutyasuliba hogy ne legyen az. Ha megvan a megfelelő nevelés és kötődés, akkor bármelyik kutyát el lehet engedni.
2014. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
3 kutyát sétáltatok póráz nélkül. Csak azt mondtam hogy ne politizáljunk és hogy ez a kutya jelenleg alkalmatlan arra hogy poraz nélkül sétáljon mert ön es köz veszélyes... és ezek a kondíciók mellet a kutyafuttató es a flexi ami megfelelő...
2014. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jah és nem a fidesz szavazta meg mert mar jo ideje tilos volt kutyat elengedni pórázról. Csak nem ellenőrizték annyira. de nem olyan regen meg volt ahol a szájkosár is kotelezo volt..
2014. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es!


Fejben még egyet is értenék a gondolatmeneteddel, de tudod ma magyarországon az átlagnépesség gondolkodásmódját tekintve veszélyes üzemnek tartom az ún. autonóm megítélésmódot.


Mos képzeld el, hogy boldog-boldogtalan elengedi a kutyáját, arra hivatkozván, hogy hülye rendelet, hülye törvény én jobban tudom, hogy mit lehet és mit nem, hogy a kutyám veszélyes vagy nem.


Amig ennek sorozatosan az ellenkezőjét tapasztalom, mint kutyás addig - bármennyire is idegesít engem is a pórázszabály - betartom mert igeni kellen a korlátok az olyanoknak aki még IGENIS TÖBBSÉGBEN VANNAK ugyanúgy az átlag népességben mint a kutyások között! (vagyis jani vagyok mindehol!)

2014. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Először gyakoroljatok zárt kertben, sportpályán, focipályán, nagy végtelen térben, ahol nem tud bajba keveredni. Hívod, közben leguggolsz vagy ellenkező irányba kocogsz, FOLYAMATOSAN dicséred, ahogy közeledik. Amint odaért hozzád, nagy dicséret és játék, kaja. Játssz a hangoddal ;)

Tehetsz rá 15-20 méteres kötelet, amit a földön engedsz a kutya után. Így magabiztos leszel, mert nem tud elszökni, a madzag végét még utol érheted :)

Mindig egyszer hívd határozottan és ellenkező irányba távolodj.

Általános nevelésről, falkavezérségről olvass sokat.

Utcákban pedig vidd pórázon, akár flexivel.

2014. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
Jajj, sokat segít, ha 1-2, esetleg több másik kutyással sétáltok. A falka ereje miatt a kutya nem fog elszökni, húzza magával a többi kutya. Így sokkal könnyebb-biztonságosabb az elengedés
2014. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!