Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadász által, sétáltatás...

Sn0wf0x kérdése:

Vadász által, sétáltatás közben kilőtt kutya?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ilyen esetben? Van valakinek hasonló tapasztalata?

2014. jan. 8. 11:14
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
44%
Nem megyek a búsba. :) Még az utcán sem engedém a kutyáim olyan messzire, hogy ne lássam (még ha ez csak 10 méter is, a ködben)... És akkor utána még ő van felháborodva!
2014. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
64%
Pont az jutott nekem is eszembe, hogy vajon mennyire életszerű az, hogy valaki akkora ködben menjen vadászni (és sötétedéskor), amikor a látótávolság konvergál a nullához? A gazdik meg miért nem tesznek láthatósági mellényt és LED-es villogót a kutyákra ilyen viszonyok között?
2014. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
34%
"Nem volt jelezve, hogy vadásznak" vs "a vadászles közelébe értek" Nehéz lett volna kikövetkeztetni, hogy ahol vadászles van ott folytatnak ilyesféle dolgokat? Vagy úgy van vele a kedves felelős kutyatartó, hogy ő olyan makacs, hogyha beledöglik a szerett kutyája, akkor sem a józan eszére hallgat, hanem a másikra mutogat, hogy nem volt kiírva? Szerintem a kutya élete fontosabb lett volna, mint az hogy kinek van igaza.
2014. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
55%
teljesen mindegy, hogy vadásznak, vagy sem, ködben elengedni ugy a kutyát, hogy nem látják, a gazda felelőtlensége. nemcsak a vadász veszélyes, hanem maga a vad is. Sajnálom a kutyát, de még abban sem vagyok biztos, hogy nem-e a lövés zajára megijedt és elszaladt. ködben pontosan becélozni??? szinte kizárt, hogy látták.
2014. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
63%
Ráadásul 10-15 méterről beszélünk!!! Ha elviszik, és felteszik a kocsira, akkor azt hallaniuk kellett volna.
2014. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 Firestorm ***** válasza:
23%
Miért kellett volna hallaniuk,hogy felteszik a kocsira?Attól,mert ajtócsapódást hallanak még nem tudhatja az illető,hogy akkor szállt ki/be valaki vagy miért csapódott ajtó.
2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Firestorm ***** válasza:
47%

"Sűrű köd volt, talán ha harminc méterre el lehetett látni. A vadászles közelébe értek, amikor a barátnőm egy lövést hallott. Megkérdezte a vadászokat, hogy nem láttak-e egy border collit, akik azt válaszolták, hogy igen és a levegőbe lőttek, hogy elijesszék a kutyát és egyébként meg "TÖNKRETETTÉK A VADÁSZATUKAT"."

" A vadászles közelében nagyon sok vért találtak a kiszórt penészes kenyerek körül. Sajnos a fentiekből arra lehet következtetni, hogy Zorkát kilőtték és betették a kocsiba és elvitték. "

" MÉG VADDISZNÓNAK IS NÉZHETNEK EGY FEKETE--FEHÉR KUTYÁT, AMELYIK JÓVAL KISEBB MÉRETŰ, MINT EGY VADDISZNÓ. "

2014. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
75%
Ez a ködös történet tényleg nagyon "ködös", de most ettől függetlenű, ha beleolvasok a Facebookon a vadász csoportba, attól én elborzadok! Az ottani beírások alapján úgy tűnik, hogy a vadászok egy része egyszerűen pszichopata. (Mondjuk valami lelki deformációnak mindenképp lennie kell, hogy élvezze a vászatot.) És ezek éles lőfegyverrel a kezükben mászkálnak erdőn-mezőn! Egyszerűen katasztrófa, hogy ilyen megtörténhet! Lassan kutya nélkül is félek már elmenni túrázni.
2014. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
48%
" A vadászles közelébe értek, amikor a barátnőm egy lövést hallott". utána meg azt irja, hogy a vadászles mellett találtak egy csomó vért. Akkor miért nem látták a csomó vért rögtön amikor a lövés után odaértek?????
2014. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Egyrészt szó nem volt arról, hogy több száz méterre van a vadászles. Másrészt a vadászles attól les, mert jobban belátod a terepet, a kutyán pedig voltak feketés foltok, tehát mozgás közben magasról nem volt lehetetlen észrevenni. De itt nem ez a lényeg!


Lelőtték a kutyát! Direkt! Oda jött a gazdája, a szemébe hazudtak és elvitték a tetemet!


1. Ha egy igazi vadász, a vadállomány védelmében lő ki a egy kutyát, akkor vállalja a tettét.


2. Láttam a vadászlesről és a kutya helyzetéről készített fényképet. Jó céllövőnek tartom magam, de én onnan nem mertem volna egyértelműen lőni, nem tartom valószínűnek, hogy biztonsággal be lehetett azonosítani a célpontot. Én azt gondolom, egy hivatásos, normális, épelméjű vadász, csak és kizárólag tiszta célpontra lő és a környezetet is felméri nem csak a célpont helyzetét. Egy ilyen helyen lehet ember, gyerek, kutya stb...Arról nem is beszélve, hogy nem minden állatra van vadászidény...


Csak és kizárólag tiszta célpontnak tekinthető, vadászható vadra szabad lőni, illetve kutyára abban az esetben, ha nincs rajta nyakörv és vadat űz. A kutyán volt nyakörv, de ezt nyilván a vadász nem láthatta, mert nem volt TISZTA CÉLPONT!

2014. jan. 8. 12:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!