Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadász által, sétáltatás...

Sn0wf0x kérdése:

Vadász által, sétáltatás közben kilőtt kutya?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ilyen esetben? Van valakinek hasonló tapasztalata?

2014. jan. 8. 11:14
1 2 3 4 5
 31/44 -Evetke- ***** válasza:
78%

24/30

a gazdik hibát követtek el, DE nem érdemelték volna, hogy a kutya ezért életét veszítse el. A kutya pláne nem érdemelte volna!!


A kutyaharapás gyógyítható, kutyaharapás esetén a gazdi büntethető.


A lelőtt kutya élete ezzel szemben már nem adható vissza.


Két vétség (nem jogi ért.) - kutya elengedése vs. kutya kilövése - közül az a nagyobb, ami visszafordíthatatlan következményekkel jár.


A kutya életének kioltása nem lehet sem megelőzés sem megoldás.

2014. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, nekem a kutyám élete dokkal fontosabb lenne, mint az hogy kinek van igaza. Jobb megelőzni a bajt, ilyen egyszerű.
2014. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
60%

T. Utolsó!


Igen, az emberek, kutyások többsége biztos vagyok benne, hogy igyekszik minden tőle telhetőt megtenni, hogy a problémákat megelőzze. Ez eddig rendben, node


sajnos az életem másról sem szól, minthogy az egyre szaporodó idióta emberek ellen védekezzem. Kutyával, kutya nélkül teljesen mindegy ilyen világot élünk.


Tudod én az a fajta ember és gazdi vagyok, aki még a legsűrűbb erdő, legmélyebb helyéről is összeszedi a kutyagumit, a kutyámat pórázon viszem, a zebra előtt még akkor is 22x megállok és szétnézek hiába zöld a lámpa.


Tehát mindezek ellenér hagy ne a normális emberek vegyék magukat körbe kőfallal, közlekedjenek a fal mellett és gártyuljanak meg sok antiszociális egyén miatt mert netán ők vannak többségben...

2014. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet lőni,ha biztosan lehet látni a célpontot.Ilyenkor el kell kérni az igazolványukat és a vadásztársaságnál jelenteni.A kutyán már nem segít,de a szabálytalan vadászok vagy mezőőr esetén igen.Nem véletlenül tűnt el a kutya teteme.
2014. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
79%
Gyakran viszem erdőbe a kutyám,de mindig ügyelnek arra,hogy látótávolságon belül legyen és a közelemben.De ezek után veszek neki láthatósági mellényt és valami villogót is,véletlenül se hazudhassák azt,hogy benézték kóbor kutyának.Erdőben is pórázon kell tartani,de mivel teljesen behívható és valahol mozognia is kell,nem tartom be.Ezért max megbüntethetnek,de nem lőhetik ki a kutyát.Az ilyen kocavadászok miatt,már egy mezőn sem lehet terepszínű cuccban közlekedni,mert kilőnek kutyástól.
2014. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
gáz már amit a tolvajkergetők csinálnak....
2014. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
53%
Látom jöttek a "vadászok" lepontozni mindenkit:)) Ettől nem lesz jobb a lelkiismereted kocsog.
2014. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
53%

Már az eleve gáz, hogy nem ismerik fel az állatot, de meglövik mer mé' ne.

Az én szememben minden lövöldözős ember a nulla szexuális életét akarja kompenzálni. Van ilyen több ismerősöm sajnos, mindegyiknek nulla. De elmegy életeket kioltani.

2014. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Firestorm ***** válasza:

Nos megérkezett a sok okos gyilkos (tisztelet a kivételnek) Érdemes végig olvasni:


[link]


A kedvencem az amelyik nyíltan kijelenti,hogy gondolkodás nélkül lelövi a kutyát.

2014. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
A mostani jogszabályok értelmében csak/vadat üző/kutyát lehet kilőni.De kérem!!Ne a paragrafusok után kezdjünk már lövöldözni!!Legyünk már emberek.Ahol én lakom kutyát nem lőnek ki..eljutott a vadászok tudatába az a röpke gondolat,hogy az orvadászat során,és abban résztvevő agarakat nem lövik ki,hiszen azok a kutyák az ember által keltet büncselekmény/orvvadászat/áldozatai.
2014. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!