Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadász által, sétáltatás...

Sn0wf0x kérdése:

Vadász által, sétáltatás közben kilőtt kutya?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ilyen esetben? Van valakinek hasonló tapasztalata?

2014. jan. 8. 11:14
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy a vadászok egy része nagy suttyó, "ki ha én nem" ember.
2014. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 5-ös!


És akkor egyenes út vezet odáig, hogy lődözhetünk boldog-boldogtalanra???

2014. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
73%

Viszont messzemenőkig egyetértek azzal a hozzászólóval, aki szerint a vadászok egy része pszihopata, mert valóban kell egyfajta beteg gondolkodásmód ahhoz, hogy valaki élvezze az ilyen dolgot, magyarul kioltsa valki, valami életét puszta szórakozásból!!!


Lehet lepontozni

2014. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
51%

Én amúgy ilyen esetben akkor kezdenék el gondolkozni miután agyonvertem és elástam valahol a vadászt..


Hozzáteszem hogy kutyát nem engedem el olyan messzire magamtól, hogy azt ne lássam és ha a ködben csak 3métert látok akkor a kutya ne menjen annál messzebb és kész. Akár milyen békés és akármilyen visszahívható.


Most is volt balhé belterületen rákosszetmihályon talán (nem biztos) vadász belterületen lőtte ki a hű de békés rotit... Én szeretem a kutyákat, de ha a gyerekem élete a tét akkor lehet én is gondolkozás nélkül lőném le az elképesztően békés rotit.. Persze nem biztos meg sok körülmény van, de akkor is. Ez az eset és a tiéd is annyira kétoldalú...

Mert mi a faxt keres egy roti belterületen az utcán? és mit gondol a vaádsz hogy lődöz belterületen.. mindkettő sérti a törvényt, csak mért feltétlen a vadász a rossz? Mért nem a gazdák akik hagyták hogy egy 40-50kilós kutyuska rohangáljon az utcán.. simán lehet hogy ez a kutya megtépett volna aznap egy gyereket akár..


vagy itt.. Mért engedek egy kutyát olyan messzire magamtól hogy azt ne lássam egyáltalán és most tök mindegy hogy fehér vagy nem... ha a fehér kutyát csak 10méterig látom akkor odáig engedem a feketét meg 15ig akkor azt meg odáig. Mi a bizonyíték hogy az a roppant cuki border nem épp egy nyulat kergetett? Ráadásul azt se biztos hogy az a vadász lőtte le akivel beszélt az ismerősőd lehetett másik is... Ezel ilyen nagyon sok kérdőjeles dolgok..


Én relatív sokat szoktam sétálni erdőben, találkoztam már vadásszal erdőőrel, mezőőrrel egyik se lőtte még le a kutyámat vajon miért? Mondták hogy ha meglátják hogy vadat üldöz akkor kilövik amivel én egyet értettem, bár elmondtam hogy ha esetleg véletlen úgy lőnék ki hogy nem üldöz vadat akkor én nem a rendőrségre fogok menni hanem hozzájuk... ezt acceptálták bár nem mosolyogtak már annyira..

2014. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
79%

A hivatásos vadászok meg nem azért ölnek hogy megöljenek valamit... Többnyire az erdőben az ökológiai egyensúlyt fenn kell tartani ragadozók híján..


A hobbi vadászok már más tészta persze, de ők meg nem azt lőnek szintén amit akarnak hanem azt amire a vadász engedélyt ad..

2014. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
79%

T, 24-es!


A felvetésed még jogos is lehet, de ne keverjük marikát a józsikával:)


Vagyis az erdőben való sétálást egy utcán kóborló kutyával, mert a kettő nem ugyanaz!

2014. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
76%
# 25, szerintem a legtöbb ember elférne a vadászoktól és nem érdekelné az indíttatása, hogy miért teszi amit tesz, ha a kutyáink biztonságban lennének tőlük és nem az lenne a másodlagos szórakozásuk, hogy jobb híján a túristák kutyáit lövöldözzék, amikor épp nincs más! És ha ez ilyen rendszeres, és nyílt titok a vadászok körében akkor bűnös az is aki maga nem lő kutyára de elhallgatja ezeket az eseteket és nem lép fel a kollégája ellen!
2014. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
45%

azt csak azért hoztam fel, mert ott is mind két félnél van némi igazság, de leginkább mind két fél törvényt sért és veszélyezteti más életét..


Az hogy mire van nagyobb esély, hogy a roti tép szét egy gyereket(de nem kell széttépnie senkit elég ha beugrik egy autó elé az elrántja a kormányt és lehet két családot tesz így tönkre) vagy a vadász lő mellé azt már döntse el mindenki maga.

2014. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj de kötném az ebet a karóhoz, mármint hogy a te példád nem idevaló:)
2014. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
26%
sajnálatos, de én továbbra is azt mondom, hogy a bajt jobb lett volna megelőzni, főleg azért, mert az utóbbi időben nagyon sok ilyet hallani. Ergo minkét fél hibás.
2014. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!