Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtamentőknél csak fajkutyá...

A fajtamentőknél csak fajkutyák vannak? Most biztos hülyeséget kérdeztem? Mert nyilván nem csak a törzskönyves kutyákat mentik. De honnan tudom, hogy az tényleg fajkutya?

Figyelt kérdés

Nekem fontos, hogy tudjam, mi van a kutyában, milyen (lesz) a jelleme.

És egyébként hogy működik ez? Felhívom őket, és miután mindenki kölcsönösen szimpi volt a másiknak, akkor elhozom a kutyát és kész? Honnan tudják, hogy a kutya jó helyre kerül?

Ezek a kutyák ingyen elhozhatók? Még mielőtt vki felháborodna: nem ingyenkutya kell, de gondolom a fajtamentők nincsenek anyagilag eleresztve, vmit illik adni "cserébe", nem? Minek örülnek? Tápnak?

Nekem megbízható, jó kutya kell. Nem akarom szaporítani, kiállításra hordani. Kedvencnek kell.


2014. jan. 8. 16:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mudim van a fajtamentőktől. Nagyon jó kutya, stabil ideggel, szép, okos, egyebek. :P Pont ahogy írtad, nincsenek eleresztve, ezért egy minimális árat (nekünk 5000 ft) kérnek ami a chip, és az oltások ára. Nem tudom más mentésnél ez hogy megy.
2014. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

chip, oltások árát szokták elkérni, esetleg az ivartalanításét...általában ezt adományként kérik, így a kb összeget szabadon növelheted, ha úgy érzed hogy megteheted.


A probléma az, hogy attól, hogy egy kutya fajtatiszta, nem mindig hozza a fajta jellemét...ha egyáltalán van ilyen...személyiségre nagyon-nagyon eltérőek lehetnek. Nekem francia bulldogom van, járok vele találkozókra, ahol 40 bulldog van kb, tenyésztőtől, fajtamentőktől, szaporítóktól és egyéb helyekről...hááát az én kutyusom személyisége más mint az átlagos bulldogé, a múltja miatt...ugye, ha fajtamentőtől hozol kutyát a múltja ott is titok marad. Úgyhogy attól, hog fajtamentők, nem biztos, hogy fajtajellemű kutyát hozol el...


ami lényeges: a fajtamentők általában sok időt tö,tenek az adott kutyussal és gondot fordítanak az örökbeadására...kérdezd meg őket, hogy a kiszemelted jelleme milyen. Így válassz. Egyébként fajtatiszta kutyák nem csak fajtamentőknél vannak, sajnos nem mindig jutnak el odáig, lehet megragadnak egy-egy menhelyen vagy sintértelepen...milyen fajtájú kutyust keresel?

2014. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Fajtamentőktől függ,de biztosan van szerződés,ivartalanítási kötelezettség,a legtöbb helyen hozzájárulás az orvosi költségekhez.A jelentkezőket ellenőrzik,általában bérleménybe nem adnak,és van családlátogatás is.Mindent elmondanak a kutyáról és ha megfeleltek egymásnak kölcsönösen,csak akkor mehet.Van próbaidő,illetve ha nagyon nem jön be a kutya,vagy már nem tudod tartani,vissza lehet vagy kell is vinni.
2014. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, allatok.info-t is érdemes átnézni, mert ahogy az utolsó is írta, nem minden kutya kerül a fajtamentéshez.
2014. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még nem tudom, hogy pontosan milyen fajta legyen. Talán bullmasztiff, de lehet, hogy amstaff. Remélem, hogy még sok időm van kitalálni.
2014. jan. 8. 21:15
 16/23 A kérdező kommentje:

Kedves Zsuzsabazsa. Akkora baromságot írtál, hogy...

Inkább nézz utána, jó?

2014. jan. 8. 21:18
 17/23 anonim ***** válasza:
79%

NINCS olyan szó h fajkutya - magában értelmetlen a kifejezés ha megnézed:

mi a faj? maga a kutya... hogy lehetne egyenlő a fajtatisztával?? Ne nevettesd ki magad. És ha kérdezel akkor mit kérdezel? Ez milyen a kutya milyen faj?

A faj és a fajta két különböző biológiai rendszertani fogalom - általános iskola 5. osztály. Az h elterjedt a köznyelvben - HELYTELENÜL - az még nem jelenti azt h létezik... Egyébként egy nem tudományos teszt: írd be a google-be h "fajkutya" és "kutyafajta" vagy "fajtatiszta" - nah melyikre hány találatot ad?? Elgondolkodtató? És az is h milyen kontextusokban?

2014. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

amstaff sajnos szinte minden egyes menhelyen és gyepin van, nem csak a fajtamentőknél...náluk tényleg nem kitalálható hogy milyen jellemek, mert attól függ hogy milyen közegből kerültek a gyepikre, menhelyekre, sokan harcoltatásból kobozottak...de persze sokan nem.


bullmasztif pedig elég ritkaság menhelyen tudtommal...de keresek:)


bullmasztiff fajtamentés: [link]


amstaff pedig van az allatok.info-n, a gazditkeresek.hu-n és itt: [link]

2014. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Amstaffot csak fajtaismerőnek adnak a fajtamentők, így erről tegyél is le.

Mivel elég ritkán lehet egészen pici kölyköket elhozni, a jellemét már most láthatod. Megbeszélitek, hogy mit tudsz te biztosítani a kutyának, és ők eldöntik, hogy ez megfelel nekik vagy sem. Személyes találkozó után ha mindenkinek megfelel, mehet a dolog. Mivel a fajtamentőknek nem szokott külön menhelye lenni, így a kutyáik ideiglenesen vannak elhelyezve családoknál, akik cserébe viszont testközelből megismerik az adott kutyát, így pontosabb jellemzést tudnak adni róla.

Pénzt van ahol kérnek, van ahol nem. Én amondó vagyok, illik adni akár pénzt, akár valami hasznos dolgot (táp, nyakörv, póráz, törülköző, gyógyszer, használt takaró stb..)

2014. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!
2014. jan. 9. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!