Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző a Bükkre...

Mennyire jellemző a Bükkre hogy a büdös tetves köcsög vadászok lelövik a gazdája mellet sétáló tacskó méretű kutyát? Mert mindenhol lehet olvasni hogy ezek a tetvek kutyákat gyilkolnak, de a Bükkben történtről még nem hallottam.

Figyelt kérdés
Ott valóban magasabb ezeknek a szemeteknek az IQ -juk, vagy csak puszta véletlen hogy nem olvastam róla eddig?
2014. jan. 10. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
31%

"Ja, hogy te is egy mocskos-büdös-alkoholista vadász vagy? Így már érthető, hozod a megszokott színvonalatokat!"


#39-es:


Az általánosításod nem helytálló. Nem minden vadász olyan amilyennek itt feltüntetitek. De a Te szádat is ki kellene már mosni egy vödör szappannal.

2014. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
78%

és eleinte még próbálta tagadni,hogy vadász.

Igen, itt is látszik hogy hazudni azt tudtok.

Az erdő nem a tiétek!

Amúgy, ha a vadászok is érző lények lennének és a te szóhasználatoddal élve, nem ösztönlények, akkor feltudnák mérni, hogy az a kutya biztos, hogy nem kóbor, mert jó húsban van, csillog a szőre, és nyakörv van a nyakában.

Sőt, általában ritkán lesznek fajtatiszta kutyák kóbor kutyák, úgyhogy ha lenne annyi eszetek, hogy végig gondoljátok, akkor egyértelmű lenne, hogy a kutya emberrel van.

De, szerintem az apró agyacskátokban olyasmi gondolatok lehetnek ilyenkor, hogy majd én megmutatom, hogy itt én vagyok a Jani, meg hogy ez az én erdőm, hogy képzelik ezek hogy itt jól merik érezni magukat.

Tisztelet?

hmm...érdekes.

Azt mondod, hogy azzal tiszteled meg a adat, hogy kiraksz elé ételt, meg vizet,ezzel segítve őt.

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de amíg az emberek nem szóltak bele a természetbe, az addig is nagyon jól megvolt nélkülünk.

Ha nem raknál ki kaját, az állatok akkor is találnának, ha meg nem, akkor megritkulna az állomány. Természetes szelekció...

Nem kellenek ide vadászok, mert a természetnek nincs rájuk szüksége.

A vadászat csak egy olyan hobbi,ahol sok gyilkos hajlammal rendelkező vadbarom kiélheti magát anélkül, hogy ennek következménye lenne.

2014. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék, a 30. választól csatlakoztam a vitához.
2014. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nagyon messzire mentek. Nem lehet leírni egy társadalmi réteget az alapján, amit 1-2 tagjuk elkövetett. Ha egy tűzoltó agyonüt egy kutyát, akkor már az összes tűzoltó egy gyilkos vadbarom? Nevetséges.

Ha valaki törvényesen, hozzáértően vadászik azzal nem tesz kárt az erdő vadállományával, sőt, mivel a magyar erdőkben nincsenek olyan ragadozók, amik a szarvasok, őzek, vaddisznók természetes ellenségei lennének, így elengedhetetlen a vadászok munkája annak érdekében, hogy korlátot szabjunk az említett populációk túlzott növekedésének.

Én is amondó vagyok, hogyha valaki nem tud parancsolni a kutyájának az ne engedje el sehol, se erdőben, se máshol. Természetesen nem azt mondom, hogy egyetértek a kutyák vadász általi kilövésével, de az éremnek mindig két oldala van, a gazdi is legalább annyira hibás és felelősségre vonható.

2014. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:

Na jó, csak nem hagyom abba


#37

"Ha a családod tagja, kezeld is úgy!"

Akkor most a család többi tagjára is tegyek pórázt, vagy senkire se (beleértve a kutyát is)? Na látod hogy hülyeséget írsz.


#40

Szeretnéd hogy cikkeket linkeljek arról, hogy vadat nem űző kutyát lőttetek le?

Még valamikor olvastam, hogy mit csináltok a lovasokkal, leszarva azt, hogy nő vagy gyerek ül a lovon. Ordibáltok, fegyvert fogtok rájuk, a terepjáróval üldözitek őket, a lovak és a lovasok is félnek. Ez igen! Ez az emberhez méltó cselekedett! Főleg az tetszett, hogy az egyik vadász rokona volt az egyik kis lánynak.


Röviden, nem tisztelitek az erdőt, hatalmas benzinfaló terepjáróval járkáltok. Nem tisztelitek a nőket, gyereket, fegyvert fogtok rájuk, ordibáltuk velők, fenyegetitek. Nem tisztelitek az állatokat, a kutyát akkor is lelövitek, ha 10km -es körzetbe nincs 1db vad se. De legalább segítetek legyilkolni, a védett madarakat, majd eladni azokat jó kis pénzért.


Nem érzed ezt hatalmas szakadéknyi különbséget? Nem érzed hogy ti kártékonyak vagytok? Mert általában akik szeretik a kutyákat, azok szeretik a természetet is, és családot, a szeretet fontosabbnak tartják mint a pénzt.

2014. jan. 21. 18:21
 46/75 A kérdező kommentje:

44#


Ha 1 tűzoltó megöl véletlenül egy kutyát, attól még nem fogjuk elítélni az összes tűzoltót.


A vadászok eredeti dolgát megértem (bár nem teljesen. Az oké, hogy farkasra, medvére és egyéb "ragadozóra" vadásznak, de az őzekre miért? A fent említett 2 állat is kerül az embert, az őz és egyéb nem "ragadozó" állat meg még jobban. No, és a ritka madarakat miért? Az unió előtt ezeket elkapták a határnál, hogy több száz vagy több ezer ritka, védett madárral van megtömve az autó, de most már nem.)

2014. jan. 21. 18:27
 47/75 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon megalapozatlanok az állításaid, én kutyás vagyok, nem sok vadászt ismerek személyesen, de egy kicsit bicskanyitogató a stílus, ahogyan írsz. Te úgy beszélsz, mintha minden vadász védett madarakra lövöldözne meg embereket fenyegetne a puskájával, pedig ez azért nem kicsit általánosító és felháborító vád.

Az előző hozzászólásomban kitértem arra, hogy miért szükséges az őzeket, stb-t vadászni, ezt még egyszer nem fogom leírni, olvasd el.

2014. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
28%

A vadászok eredeti dolgát megértem (bár nem teljesen. Az oké, hogy farkasra, medvére és egyéb "ragadozóra" vadásznak, de az őzekre miért? A fent említett 2 állat is kerül az embert, az őz és egyéb nem "ragadozó" állat meg még jobban. No, és a ritka madarakat miért? Az unió előtt ezeket elkapták a határnál, hogy több száz vagy több ezer ritka, védett madárral van megtömve az autó, de most már nem.)



a vadgazdálkodás egyik célja a túlszaporulat megakadályozása. Mivel idehaza nem sok farkas medve él, azokat nem lövik ki, ha csak nem embert fenyegetnek.


Ezért lövik ki az őzed vaddisznót.



No, és a ritka madarakat miért? Az unió előtt ezeket elkapták a határnál, hogy több száz vagy több ezer ritka, védett madárral van megtömve az autó, de most már nem.)


Olvashattad volna a Tolvaj kergetők oldalán hogy azokat olasz vadászok lötték le, akik egy kis kenőpénzért cserébe vitték ki őket...


és hogy miért lehetséges ez? Nos, a trafik mutyi és egyéb disznóságok miért lehetségesek?

2014. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
71%
Bármivel lehet védekezni, de amíg a vadászok egy komoly részének perverz élvezetet nyújt kutyát lelőni, addig nincs miről beszélni. Nyilván a kutyatartók is sokszor rettentő idiótán viselkednek, én sem bírom elviselni azokat, akik még a városban sem képesek kontrollálni a kutyájukat és elengedik gond nélkül. Lépjen be bárki nyugodtan kutyás fórumokba, csoportokba. Látni lehet az általános agyi szintet a kutyás kérdésekben.
2014. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
45%

# 41, nem általánosítottam, csak rád írtam a csúnya szavakat. Amúgy továbbra is tartom, hogy nincs jogotok gazdis kutyákra lövöldözni, bármit is ír a törvény, ugyanis van egy AB határozat róla. Igaz az egy másik paragrafust semmisít meg, és azóta visszacsempészték a kutyagyilkosságot a törvénybe, de ettől még az AB elvi döntése érvényes és az alapján bármikor perelhetők vagytok, ha kilőttök egy gazdis kutyát akkor is, ha az valóban vadat üldözött éppen. Mellesleg nem a vadat üldöző kóbor kutyafalkák miatt van kiakadva az emberek többsége, hanem a számtalan olyan eset miatt, amikor a gazdájuk mellől lövitek ki a kutyákat, holott még az általad hivatkozott törvény se azt írja, hogy kötelező kilőni, csak azt, hogy végső esetben, ha már semmi más lehetőség nincs, akkor megengedi.


Belinkelem mégegyszer az AB határozatot, hogy el tudd olvasni:

[link]

2014. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!