Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző a Bükkre...

Mennyire jellemző a Bükkre hogy a büdös tetves köcsög vadászok lelövik a gazdája mellet sétáló tacskó méretű kutyát? Mert mindenhol lehet olvasni hogy ezek a tetvek kutyákat gyilkolnak, de a Bükkben történtről még nem hallottam.

Figyelt kérdés
Ott valóban magasabb ezeknek a szemeteknek az IQ -juk, vagy csak puszta véletlen hogy nem olvastam róla eddig?
2014. jan. 10. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
0%
Fiatal bohó koromban én is álmodoztam.
2014. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem téged kell meggyőzni, te nem vagy benne a tárgyalóbizottságban. :) Ha mégse lesz egyezség, akkor viszont egyre jobban el fog mérgesedni a helyzet és a vadászok amúgy se túl fényes társadalmi megítélése tovább fog romlani.
2014. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:

Ilyen számok mellett nyílván hatalmas nagy "károkat" tudtok megelőzni azzal, hogy minden évben tönkreteszitek néhány család életét azzal, hogy kilövitek mellőlük a kutyájukat:

[link]

2014. jan. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
83%

mi decemberben voltunk a bükkben sétálni.

Elengedtem a kutyám, aki olyan 20 méterre távolodott tőlem.

Annyira élvezte az erdőt, hogy leírhatatlan én meg rettegtem folyamatosan, pedig túravonalon mentünk.

A félelmem beigazolódott, mert nem messze tőlünk egy vad jelent meg. Én észre se vettem volna most se tudom hogy milyen állat volt, csak azt figyeltem, hogy a kutyám egy irányba nagyon szaglászik, és osztogatja a pacsit a levegőbe (ezt csinálja, a valami új dolgot lát,és örül neki) Aztán meg tejes erőből elkezdett futkározni, nagy köröket írva le körülöttem, és mindenáron meg akarta nekem mutatni azt a valamit, mert egyértelműen jelzett.

a kutyások tudják, hogy milyen az, mikor a kutya a fenekét behúzva rohangál,mint egy őrült.

egy pillanatra láttam csak az állatot, ezért vagyok benne biztos hogy vad volt, de mivel az a domb tetején volt nem ismertem fel, hogy mi volt.

A kutyámnak eszébe sem olt utána menni, szimplán örült neki, hogy ott van.

Na ,"kedves" vadász hozzászóló.

Te ilyen esetben is kilőnéd a kutyát? amikor látod hogy ott a gazdája,(kb 15 méteren belül) a kutya körbeugrálja, de nincs rajta póráz?

Sőt, vad is van közelben.

Vagy ilyenkor mit csinálnál?

Felettébb kíváncsi vagyok a válaszodra.

2014. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
14%
Ilyenkor? Odamennék a gazdához, és megkérném, hogy a póráz a kutya nyakára való, így tegye fel rá. Most komolyan, milyen választ vártál erre?
2014. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 Quadral ***** válasza:

Minap sétáltunk a kutyámmal az erdőben. A kutyánk domináns, nagy testű kanokkal még mindig agresszív, a közvetlen kontaktot még nem tudja velük kezelni. Mivel még nem 100%-os a rehabja ezért nem is merjük elengedni.

Naszóval bent vagyunk az erdőben, egyszercsak valami csörtetést hallok a hátunk mögül. Egy vizsla vágtatott felénk. Gazda persze sehol. Még időben elkaptam a mi kutyánk nyakörvét. Mikor a vizsla odaért hozzánk, akkor láttam hogy kan, úgyhogy el sem engedtem, mert tudtam, hogy egy ilyen hátulról történő lerohanás után a miénk kitámadt volna. Persze a vizsla körülöttünk rohangált. Se nyakörv, se semmi, és eléggé soványka is volt. Reflex szerűen elordítottam magam, hogy "hívja vissza a kutyáját". De semmi... Se nyakörv, se semmi, a kutya állapotából nem is gondoltam volna, hogy erre bárminemű esély is lesz.

A kutya egyébként nagyon aranyos volt, csak ismerkedett volna, de már az enyém seggébe volt, hiába hadonásztam a kezemmel, lábammal felé, vagy ordítottam rá határozottan. Kis szeleburdi volt, féltettem azért, mert nem akartam, hogy baja essen. Nem akart az istennek sem tágítani tőlünk. Azon gondolkoztam, hogy hogy fogok ebből kikecmeregni, mert még a szájkosár se volt nálunk (gondoltam az erdőben egy kis engedelmességit nyugodtan tudunk gyakorolni) és a vizsla sem értett a szóból. Egy pár perccel később a vizsla felkapta a fejét, és elindult arra ahonnan jött.

Na a kutyámat helyreraktam,hogy induljunk tovább, kifele az erdőből. Még 20 perc volt a kijáratig. Pont egy hosszú egyenes szakaszon voltunk (és itt is ért minket a lerohanás) és visszanézve tőlünk 100 méterrel odébb láttam egy manuszt egy kislánnyal, a kutya körülöttük ugrált, szóval megvolt a gazda. Szerencsére már ők is észrevettek minket, és mikor a vizsla elindult felénk újra, akkor a srác síppal fütyült neki, mire az ügyesen visszafutott.

Na de az egész sztoriból csak annyit akartam kihozni, hogy habár az a kutya behívható volt, akkor mégis vagy 5 percig a gazda látókörén kívül volt. Nyakörv se rajta. Tudom ezért a vétségért a lelövés súlyos büntetés (és tényleg fulladjon meg az ilyen vadász), de ha ne adj Isten a vadász lelövi a kutyáját, akkor utána jött volna az, hogy pedig tőlem 30 méterre volt a kutya? Miért engedi el valaki így a kutyáját? Aztán a hírekben meg másnap azt hallottuk volna, hogy a gazdája "mellől" lőtték ki a kutyát?? Milyen messze lehetett az a gazda, aki nem hallotta azt, hogy én ordítottam? És azt nem hiszem el, hogy nem hallotta. És ha éppen nem az egyenes szakasznál járunk, hanem kanyarban és nem látom meg, hogy a vizsla felénk fut? És ha később kapcsolok? Tényleg minden kutyát a gazda mellől lőnek ki?

Nem azt mondom, hogy ilyen nem történhet meg. De számomra az elég fura, hogy akárhány esetet hallani, ott mindig a kutya, a gazdától 30 méteren belül volt...

2014. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

#65

Puskával hadonászva, ordítozva, fenyegetőzve úgy, hogy mögötted van még pár kigyúrt társad is. Ez minden, csak nem megkérés.


#66

Itt valóban a gazda volt hibás.

2014. jan. 25. 21:53
 68/75 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, a reggeli Xanaxodat nem a tablettás borral kellene neked sem bevenned. A ti felfogásotok az általánosításaitokkal együtt messze-messze nem fedik le a valóságot. Van olyan vadász is amit itt ráhúzol az összesre, és van az igazi vadász akinek ilyen az eszébe sem jut. Nem tudom mennyi idős lehetsz, de ha erre magadtól nem jöttél rá, akkor kár is tovább a vitát fojtatni.

Mert hiába próbálok veled normálisan beszélni, egy csökönyös, gyerekes, semmirekellő takony vagy, akit a való életben úgy vágnák pofán, hogy a fal adná a másikat.

2014. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim válasza:

jogszabály van rá hogy a gazdájától 200m-re kóborló nyakörv nélküli kutyát,vagy vadat űző kutyát ki lőhetik.


2012. évi II. törvény 193. § (1) b) szerint „aki a felügyelete alatt álló kutyát természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya kivételével - póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja, szabálysértést követ el.” Emellett a Vadászati Törvény 30. § (3) a) szerint „a vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti a vadat űző kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el.”

2014. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
2012. évi II. törvényből az általad hivatkozott részt már törölték. A második valóban úgy van. A probléma az, hogy egyesek nem tartják be és utólag erre hivatkozva lőnek mindenre ami mozog. Akkor is, ha a közelben se volt vad, nemhogy még űzné is a kutya.
2014. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!