Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző a Bükkre...

Mennyire jellemző a Bükkre hogy a büdös tetves köcsög vadászok lelövik a gazdája mellet sétáló tacskó méretű kutyát? Mert mindenhol lehet olvasni hogy ezek a tetvek kutyákat gyilkolnak, de a Bükkben történtről még nem hallottam.

Figyelt kérdés
Ott valóban magasabb ezeknek a szemeteknek az IQ -juk, vagy csak puszta véletlen hogy nem olvastam róla eddig?
2014. jan. 10. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
77%
De akinek van puskája az még nem rögtön vadász! Nálunk a falun 1 vadász ember van. De legalább 5 olyan emberről tudok, akinek van puskája! :S :(
2014. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
Hagyd! Ez az a fajta akire nem hat semmilyen érv. Elvan a saját elképzelésével/látásmódjával és aki mást gondol az hülye.
2014. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
52%

3 napig nem volt netem, mert a szolgáltatóval volt valami gond (ezért nem reagáltam).


Akkor fojt. következik.

#45-ös-re válaszolva:


Ha a családod többi tagja sem bír magával a séta alkalmával ill. a vad láttára nekiiramodik, akkor igen, tegyél rá pórázt.

A kutyádra törvény vonatkozik, amit be kell tartanod. Ha pórázt ír elő, akkor pórázt teszel rá. Vagy nem viszed sétálni, főleg nem egy vadászterületre.

Nem kell cikkeket linkelned, mert figyelemmel kísérek minden hasonló történést. A hírek nagy többsége ki van színezve, át van költve. Így hitelét veszti nálam.


További jó sétáltatást!

2014. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
De nekem a családom minden tagja bír magával és nem iramodik neki. Beleértve a kutyákat is. Hetente legalább két-három alkalommal találkozunk a sötétben egy őz családdal akik előttünk 30-50 méterrel szambáznak át az úton vagy figyelnek minket az erő széléről. A kutyák is nézik őket én rájuk szólok, hogy "hagyd" és hagyják. Nem tudom mi ezzel a baj.
2014. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel nincs semmi baj, sőt a kutyád/kutyáid szófogadóak. Ha te kiharcolnád, hogy téged mentesítsenek e törvény alól, előbb-utóbb mások is élnének ezzel a lehetőséggel. Ha tényleg nem bántják a vadakat (őzet pl.) minden további nélkül teljesen jogosan meg is járna a fenti mentesítés. Amit támogatnák is, de: Mivel az állat ösztönlény, ha egyszer elkapja "az ékszíj" Te kiabálhatsz, futhatsz utána, megállítani nem fogod tudni. Neki megy a vadnak, megsebesíti, rosszabb esetben megöli (pl. őzgida). És újra kezdődne az egész vitatéma.


Belefáradtam, nem kívánok tovább a témához szólni. Egy dolgot még a végén megosztanák:


Mindenki oda megy és ott sétáltat ahol akar. De ha vadászterületre ér, legyen olyan kedves, és tegyen pórázt a kutyája nyakára, mert ha kellő távolságra elkerüli gazdáját, ill. neki iramodik egy vadnak, ha ezt meglátom, nyugodt lehet benne, hogy a vadat nem fogja utol érni.

2014. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
64%
Hű de kemény itt valaki. Utána hágó mozdulatokat is fogsz tenni a gazdáján, hogy mutasd te vagy a domináns?
2014. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Ofwva8dg2xk


Akkor nézd meg a videót, és utána lázadj.

2014. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted, hogy azon háborodott fel a kutyás társadalom, hogy olyan kutyákra is lövöldöztök, akik történetesen semmi rosszat nem csinálnak. Ha csak a kóbor kutyafalkákat ritkítanátok, arról rajtatok kívül senki se tudna és nem lenne belőre hír. De amikor békésen túrázó családokat tartotok rettegésben és rájuk lövöldöztök, akkor már nem lehet holmi szabálysértésekre hivatkozva elmismásolni az ügyet!
2014. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
42%

"De amikor békésen túrázó családokat tartotok rettegésben és rájuk lövöldöztök"


Szerintem le kellene állni azzal a Xanax & tablettás bor kombóval.

2014. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
Pedig ezek történtek. Számtalan, jól dokumentált eset. Attól, hogy te tagadod, még megtörténtek. A gyakoriságuk pedig egyre csak nőtt. Itt a vége, elég volt! Szerencsére elkezdődött az egyeztetés a vadászati törvény módosításáról, úgyhogy remélem hamarosan rendeződik a helyzet!
2014. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!