Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan készüljek fel a kutyás...

Hogyan készüljek fel a kutyás életre?

Figyelt kérdés

március-április táján örökbe fogadunk egy menhelyi kutyát, szeretnék rá előre is készülni. :) Milyen alapvető hibákat lehet elkövetni egy menhelyi kutya nevelésekor? Hogyan segíthetek neki abban, hogy kialakuljon benne a kötődés irántam? Van esetleg olyan könyv, ami nektek bejött a kutyaneveléssel kapcs.-ban? (Kutyaovi, kutyaiskola tervben van, itt is vannak nagy különbségek, mindenféle irányzatok?)Volt már kutyám, de gyerekfejjel máshogy álltam hozzá, mint most felnőttként, feleségként, anyaként...

KÖSZÖNÖM! :)



2014. jan. 12. 20:29
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Először is azt döntsd el, hogy valóban akarsz-e kutyát. A kutyatartás rettentő sok örömet és pozitív élményt ad, viszont sok lemondással, feladattal jár. Könnyű rámondani, hogy "tudom, persze, megoldom", de amikor 3. éve marad el a nyaralás, mert nincs aki vigyázzon a kutyusra, magatokkal meg nem vihetitek, amikor 38 fokos lázzal fekszel otthon, kint minusz 10 és a kutyát le kell vinni, lemozgatni, az is menni fog?

Ha igen, akkor semmi gond!

Jan Fennel könyveit ajánlom figyelmedbe a felkészüléshez. Hasonló elveket ír, mint Cesar Millan, csak nincs annyi Hollywoodi körítés hozzá. Ara figyelj, hogy a legelejétől legyenek szabályok a kutya életében. Lényeg a következetesség és a türelem!

2014. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 -Evetke- ***** válasza:
45%

Arra számíts, hogy

1. anyagi kiadás lesz

2. a kezdetek kezdetén ki kéne venned pár hét szabit hogy otthon legyél vele, és fokozatosan szoktasd az egyedülléthez

3. úgy tudom, egy év alatt nem lesz szobatiszta, de van kutyapelenka, ha nincs más

4. fogak növekedése - rágni fog (erre szerezhetsz be mindenfélét, ha nem akarod hogy a lakást egy meg)

5. a lakást kutyabiztossá kell tenni (pl. vezetékek, mosószerek)

6. kutyaszőr lesz

7. reggel séta, este séta, akkor napközben szépen alszik

8. napközben egyedüllét szerintem nem gáz, mások sem adják fel a munkahelyüket mert kutyájuk lett (én 7-től 5-ig, fél6-ig nem vagyok otthon, előtte-utána övé vagyok :))

10.hétvégén sokat legyél vele

11.esti program csak akkor van, ha tényleg lefárasztottad a kutyát (hétvégén pl. napközben kutyázás, este színház)

12.van kutyás kávézó, ahova vihetsz be kutyát, nézz utána! (ha jól nevelt lesz, sok helyre amúgyis beengedik)

13.teljesen kezdőként nem ártana egy kutyaiskola

14.esti találkozás barátokkal - nálam aki akar, becsatlakozik a sétába


És én elviszem magammal a kutyust nyaralni.

2014. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két választ, első, neked különösen, hogy a konkrét kérdéseimre válaszoltál! :)
2014. jan. 14. 20:29
 4/18 anonim válasza:
76%

szia, ha még nem ismerted, ez a könyv egy labrador kutyáról szóló megtörtént sztorit ír le. én olvastam, tetszett, talán neked is fog, plusz még kutyatartással kapcsolatos információkkal is szolgálhat/ adott kérdéssel kapcsolatosan..:

John Grogan: Marley meg én

[link]

"Marley imádni való. Marley elviselhetetlen. Marley nélkül nem lehet élni. Marleyt azonnal el kell tüntetni. Mindez igaz. Marley a világ legrosszabb kutyája, akit gazdái, John Grogan újságíró és felesége Jenny kölyökkorában vásárol. Hogyan lehet egy labrador, a legkezesebb és legszelídebb munkakutya ilyen nevelhetetlen? Ezt nem érti a fiatal házaspár sem. A Marley meg én egy gazdi könyve felejthetetlen kutyájáról mindenkinek, akinek volt valaha kutyája, vagy legalább vágyott rá. Aki még e humoros, pergő, személyes és megható történet elolvasása után is akar kutyát, az felkészülten vághat bele ebbe az egész életre szóló kalandba."

2014. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 -Evetke- ***** válasza:
80%
Marley után olvasd el C. Milant is! :) töbször kiemeli, hogy Marley nagyon cuki, de nevelésileg abszolút félresikerült :D
2014. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 -Evetke- ***** válasza:
80%
konkrétan Marley az elrettentő példa nála :D
2014. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
nekem egyébként pont azért tetszett Marley története, mert legalább jó példa arra, hogy nem csak példás viselkedése miatt lehet szeretni egy kutyát (illetőleg érezni az ő szeretetét)
2014. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi Mindenkinek!


két C.Millan könyvet már beszereztem, bele is olvasgattam, hú, nagyon jó :) ha kiveséztem ezeket, jön a többi könyv is.

2014. jan. 15. 20:14
 9/18 A kérdező kommentje:

a kérdés "menhelyi" részére is várok válaszokat :)

A kutyának gondolom kell időt és teret hagynom, hogy elhiggye, bízhat bennem, jól gondolom? Hogyan segítsek neki, hogy elhiggye, itt szeretik és teljes élete lesz?

2014. jan. 20. 20:56
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Amikor menhelyi kutya kerül hozzád, számára minden teljesen idegen lesz, hagynod kell, hogy felfedezze az életterét és megismerjen benneteket. Azonban az nagyon fontos, hogy nem szabad elkényeztetni, neki is szüksége van szabályokra, amiket pl. a Cesar Millan könyvekben írnak. Minél inkább látja rajtad, hogy erős, határozott jellem vagy, és melletted nincs mitől félnie, annál hamarabb ki fog nyílni, meg fog veletek barátkozni. A menhelyi kutyust is ugyanúgy kell nevelned, mint a nem menhelyit. Persze a múltja miatt lehetnek olyan hozott problémák, amin többet kell dolgozni. Pl. éheztették, ezért gyorsan befal mindent, vagy védi a kaját; nincs hozzászoktatva a pórázhoz, vagy megijed dolgoktól... de következetes, határozott neveléssel, ezeken gyorsan lehet segíteni.

Kölyök vagy felnőtt kutyust szeretnél örökbefogadni?

2014. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!