Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan készüljek fel a kutyás...

Hogyan készüljek fel a kutyás életre?

Figyelt kérdés

március-április táján örökbe fogadunk egy menhelyi kutyát, szeretnék rá előre is készülni. :) Milyen alapvető hibákat lehet elkövetni egy menhelyi kutya nevelésekor? Hogyan segíthetek neki abban, hogy kialakuljon benne a kötődés irántam? Van esetleg olyan könyv, ami nektek bejött a kutyaneveléssel kapcs.-ban? (Kutyaovi, kutyaiskola tervben van, itt is vannak nagy különbségek, mindenféle irányzatok?)Volt már kutyám, de gyerekfejjel máshogy álltam hozzá, mint most felnőttként, feleségként, anyaként...

KÖSZÖNÖM! :)



2014. jan. 12. 20:29
1 2
 11/18 rossetti válasza:
24%
Cesar Millan, ja...! Az biztos, hogy jo pszichologus, de nem minden esetben bànik a kutyàkkal jol. Amit a könyvekben olvasunk, vagy a TV-ben Animal Planet làtunk az hasznos, biztos, ott csak azt mutatjàk, ami szép és jo. De én tudom, biztos helyröl, hogy nagyon sok esetben nemigen jol bànt a kutyàkkal és nem minden sikeresen zajlott le. Senki sem hibàtlan...! Egy kutya téged igényel,szeretetet, gondoskodàs, tükörkép rolad. Türelemmel, szeretettel mindent elérsz vele.
2014. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"A kutyának gondolom kell időt és teret hagynom, hogy elhiggye, bízhat bennem, jól gondolom? Hogyan segítsek neki, hogy elhiggye, itt szeretik és teljes élete lesz?"

Volt menhelyi dolgozóként mondom, hogy a menhelyi kutyák 90-95%-a egyáltalán nem lelki sérült, csak annyi a bajuk, hogy nincs egy nekik való gazdájuk. De még ha lelki sérültet is fogsz ki, akkor sem szabad úgy hozzállnod, hogy "jaj szegény menhelyi kutya", mert azzal élből beleragasztod abba az állapotba, és elveszed minden esélyét arra, hogy normális legyen. Ha a kutya érzi, hogy sajnálod (márpedig érzi), akkor ő is gyengének fogja érezni magát, vagy éppen téged (esetleg mindkettő), amivel meg a biztos hátterét veszed el. Felejtsd el a kutya múltját, csak az aktuális viselkedésével foglalkozz (nyilván ha vannak problémái, akkor azt kezelni kell, de soha nem sajnálattal és bátortalan próbálkozásokkal), és egyszerűen várd el tőle, hogy normális legyen. Ha engedékenyebb vagy, meg elkényezteted, csak mert jaj szegény ki tudja, miken ment keresztül, azzal nem segítesz neki.

Azt éreztesd vele, hogy egy határozott, erős, magabiztos falkavezér kezében van, ettől fogja úgy érezni, hogy megoldódott az élete. A bizalomhoz mindig idő kell, akkor is, ha olyan a kutya, hogy rögtön osztja a puszikat meg hanyatt vágja magát hasvakarásért. A valódi bizalom csak akkor alakul ki, ha megismeritek egymást, és a kutya tudja, hogy te vagy a menedék, a megoldás az élet minden gondjára, mert okosabb és határozottabb vagy. Például az az igazi bizalom, amikor a kutyádat megtámadják vagy megijed valamitől, és nem elszalad a vakvilágba, hanem hozzád rohan védelemért (nem összekeverendő azzal, amikor odarohan, hogy ő védjen meg téged :)). Vagy ha valamije fáj, és nem visít meg kapkod, hanem összeszorítja a fogát és hagyja, hogy kezeld. Ezekhez pedig nem az kell, hogy úgy bánj vele, mint akinek trauma az egész élete csak azért, mert menhelyen volt. Relax, ez csak egy kutya, aki normális életre vágyik; add meg neki, és ne sajnáld, mert ő sem sajnálja magát :)

2014. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondold bele magad a helyébe. Eddig bizonytalan volt számára minden . Ide-oda csapódott, ki tudja mi történt vele. A legjobb dolog amit tanácsolhatok: Az első pillanattól Te legyél a biztos pont számára. Következetes, kiszámítható. Előre gondold végig mi az amit meg akarsz engedni neki mi az amit nem (hova mehet be, mire mehet fel). Egyszerűbb ha először inkább kevesebbet engedsz és ha úgy látod akkor tágíthatod ki a lehetőségeket. Ha olyan szokást hoz magával, ami számodra nem jó, azt az első pillanattól ne engedd. Nincs sajnálat. A kutya ezt a szót egyébként sem ismeri (mármint az érzést). Csak bizonytalanságot érez. Neki most biztonság kell.

Kutyasulikról annyit, szerintem nézz körbe aztán amikor már nálad van a kutya esetleg próbáld ki őket. Nagyon sok múlik a kutyán és az oktatón is. Szerintem mindegyik módszer működik, csak lehet van ami szimpatikusabb nektek van ami kevésbé.

Én pl az oktatót is nézem...de ez az én véleményem.


A kötődés kialakul ha odafigyelsz rá, foglalkozol vele érdemben és megadod neki azt amire igénye van.


Nagyon sok feladat van egy kutyával, rengeteget fogsz tanulni magadról is és a kutyáról is. A kutya egy tükör. Ha gondod van vele, akkor magadban kell keresned a hibát.

2014. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

fantasztikusak vagytok, nagyon köszönöm a sok segítséget!


Azért kíváncsi lennék, rossetti, hogy milyen konkrét információid vannak a biztos helyről? (nem kötekedés egyelőre ;) kíváncsiság)

2014. jan. 24. 20:45
 15/18 anonim válasza:
az valószínű, hogy a kutya tartása papírforma szerint(ahogy a nagykönyvben megírták/a kamerák előtt)azért eltérhet a valóságos gyakorlattól.., ami legjobb esetben a kutya fajtájától, természetétől(/idomíthatóságától) függetlenül a gazda felelősségének jegyében történik, illetőleg remélhetőleg (rendelkezzen is akármilyen tulajdonságokkal a kutya illetőleg a gazda:) )a kötődés/ ragaszkodás mindkét fél részéről kialakul.. egyébként pedig, ha kölyökkutyát választasz(még több odafigyelést igényel akár az etetése is), ha felnőtt kutyát(életét akár feldolgozhatatlan/nehezen feldolgozható traumák kísérhetik végig/mondjuk verték szegényt és ha már felemel valaki mondjuk pl. egy seprűt, fél) valószínűleg hálás lesz mindezért.. utóbbival kapcsolatosan Jack London Fehér Agyar című megható elbeszélése jut eszembe, még ha az csak esetleg éppen fikció is..
2014. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Első 2-3 napban érdemes a kutyával kicsit kevesebbet foglalkozni majd, mint ahogy a későbbiekben lesz. Hadd nyugodjon meg, szokja meg a helyet, a környéket, a családot. Ne érezze, hogy túlnyomjátok szeretettel és abajgatással. Érdemes betartani, hogy a menhelyen indulás előtt nagy séta pórázon láb mellett, majd otthon a házba lépés előtt is még egy fél óra láb melletti laza pórázos séta :) Otthon minden ajtón Te menj be előbb, kutya kicsit később hívásra pórázon.
2014. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Valaszd ki a kutyafajtat amit szeretnel.Peldaul ha csendes termeszetu vagy akkor a kutyafajtaja is az legyen.De ha a jatekos a megfelelo rengeteg ajanlatom volna.Ha husegrol van szo akkor talalodra is vehettsz eggyet de a leghusegesebb szerintem megis az akita.A faj kivalasztasaban sokat segithet a 101 nagykutya cimu szorozat.Ha menhelyi kutya akkor erdeklogy valami fele keppen arrol hogy milyen keverek.Ahoz hogy kotodjon hozzad probalj meg minnel tobb idot tolteni vele es te etesd es itasd hogy lassa hogy ki a jo ember aki szereti.
2014. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a sok tanácsot, ötletet!
2014. jan. 27. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!