Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új lakás, hatalmas stressz és...

Új lakás, hatalmas stressz és hasmenés. Mit tegyek mert őrületbe kerget?

Figyelt kérdés

3 és fél éves kistestű szobatiszta kutyáról beszélünk. Ez a 3. albérletünk 4 év alatt,elsőbe laktunk pár hónapot majd kutyus miatt kiraktak minket mert hogy a bútorok beveszik a kutyaszagot,nos mindegy eljöttünk amúgy is dilis volt a nő. Aztán a 2. albérletbe kutyám ki volt teljesen akkori szobatisztaságát elfelejtette,napi többször bekakilt,bepisilt és ez ment fél éven át hiába vittem le egy nap 100x akkor is a lakásba egy pontra odacsinált.

Mivel ajtó nem volt nappalin így elbarikádoztam éjszakára hintaszékkel meg dobozokkal de kitúrta csak azért hogy bemenjek székelni.. Már ki voltam akkor is bőgtem hogy elegem van hogy miatta költöztünk el és ezt kapom, tartott kb 4-6 hónapig aztán elmúlt megszokta imádta a lakást.

Most úgy alakult hogy főbérlőnk ahol laktunk 2. kecó 3 évig eladja így új lakást kerestünk,találtunk is.

3 napja lakunk itt de már idegileg padlón vagyok,ugyanaz folytatódik,minden reggel bekakil,sokszor hasmenés is, ha itthon hagyjuk ezen a szööörnyű helyen számára egyedül meg ilyeneket csinál hogy kiszedi a macskaszart az alomból és megeszi meg széthordja.. Én komolyan rá se ismerek már megint,pedig előző esetnél fél éves volt most könyörgöm 3 és fél..

Gyenge az idegrendszere tudom róla alapból,nincs elkényeztetve,falkavezérséget betartjuk de ez a stressz nála ezt hozza ki. Már nem tudom mit csináljak de megőrülök ha megint hónapokig szart kell pucolnom mindennap egy felnőtt,egészséges,szobatiszta kutyánál.

Amúgy előbb takarítottam fel,kivittem ott persze semmi baja,ugrál,botozik nem is kakilt.

Adtam neki széntablettát most meg diétáztatom de ez se segít,persze nem agyra hat tudom.

Annyi még az újdonság ebbe a lakásba hogy nem alhat velünk,hanem kanapén kell aludnia nappaliba,de ez nem egy tragédia szerintem.

Itt a cica fél éves ez már a 3.otthona tenyésztő óta és semmi baja,bújós meg minden meg se viseli.. Rögtön megtalálja az almot egyszer nem volt gond:/

Segítsetek kérlek mit tudok csinálni?

Amúgy most lemegy reggel fél 7,

Majd én itthon vagyok 3-ig leviszem fél 11 illetve 2 órakor, párom leviszi este fél 7kor illetve fél 11-11 fele éjszaka. Ez 5 séta egy nap..

Anyumnál is voltunk 2 hétig vele,ottse aludhatott velünk még se volt probléma bár ott volt rajta kívül 3 kutya meg kertes ház..


2014. jan. 13. 11:04
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Napi 1x kap enni igen,semmi nasi alapból allergiája miatt.
2014. jan. 13. 13:26
 22/25 anonim ***** válasza:
Nézd, a mi kutyánk is ketrecben van napközben és köszöni szépen teljesen jól elvan, ha magányra vágyik magától megy be a ketrecbe egy jó kis szundira. Napközben egy kellően lefárasztott kutya nem járkál le-föl, hanem alszik a helyén. Ha innen nézed, neki teljesen mindegy, hogy ezt egy zárt ketrecben teszi, vagy egy kosárban. Viszont ha nem használsz kennelt a szobatisztaságon kívül az a hátránya is megvan, hogy mivel nincs negatív visszacsatolás, megy a saját feje után. Múltkor a fókuszban volt is egy riport erről, a sok értelmes celeb gazdi csak nevetett, hogy az állatkái hogyan rombolnak otthon a távollétükben, meg jött a sok "én próbáltam, de ezeket NEM LEHET megnevelni" Amikor először jön át hozzánk valaki, és meglátja a ketrecet mi is kapjuk a csúnya pillantásokat, a hab a tortán, hogy ugyanezek kutyái a kertből még ki sem tették a lábukat, de neki milyen jó, hogy kedvére rohangálhat a miénk meg itt van bezárva...
2014. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Szegeny kutyak, ketrecben! Ezert kellett kitenyeszteni öket, jo sokat legyartani (mert fö a Profit!),hogy idö hianyatol szenvedök az eredeti problemajuk potlasara hasznalva ketrecben tartsak!

Sztem 2 megoldas, es nincs köztes megoldas:

1. passzold le egy nyugdijasnak,

2, menj nyugdijba vagy rokkantositsd le magad vagy akarhogy erd el, hogy legyen idöd setaltatni! Mert Ö MEGERDEMLI!

2014. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, inkább nem is írok litániát, mert úgysem fognád fel, látszik mennyire nem értesz a kutyákhoz. A box ha megfelelően van használva olyan mint bármelyik kutya fekhelye, csak épp tetővel. Nagyon szeretnek ott lenni, kiállításon is oda vonulnak el pihenni. Amúgy láttál már öregasszonyt neveletlen, utálatos, elkényeztetett kutyával? Semmi sincs megoldva azzal, ha egész nap a kutya s*ggében ülsz.
2014. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Remélem neked nincs kutyád utolsó előtti,mert ha szerinted alanyi joga csak annak van kutyához aki rokkant vagy nyugdíjas akkor szuper. Vagy mondjunk fel párommal a munkahelyünkön mert kutyánk van?

Amúgy rendeződött a helyzetünk,hazaugrok ebédszünetbe is,így napi 6,7x kint van és már 3 napja nincs bekakilás hál isten,bár még nem kiegyensúlyozott sokszor csak bámul minket mintha azt kérdezné mit keresünk itt? De majd hozzászokik,nem tápláljuk a félelmét,úgy élünk vele ahogy eddig (kivéve együtt alvás) és idővel hozzászokik úgy is. Ha kint vagyunk inkább örül az új lakásnak,új szagok,új kutyák,új környék ez nagyon tetszik neki :)

Köszönöm a normálisaknak a segítséget!

2014. jan. 16. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!