Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új lakás, hatalmas stressz és...

Új lakás, hatalmas stressz és hasmenés. Mit tegyek mert őrületbe kerget?

Figyelt kérdés

3 és fél éves kistestű szobatiszta kutyáról beszélünk. Ez a 3. albérletünk 4 év alatt,elsőbe laktunk pár hónapot majd kutyus miatt kiraktak minket mert hogy a bútorok beveszik a kutyaszagot,nos mindegy eljöttünk amúgy is dilis volt a nő. Aztán a 2. albérletbe kutyám ki volt teljesen akkori szobatisztaságát elfelejtette,napi többször bekakilt,bepisilt és ez ment fél éven át hiába vittem le egy nap 100x akkor is a lakásba egy pontra odacsinált.

Mivel ajtó nem volt nappalin így elbarikádoztam éjszakára hintaszékkel meg dobozokkal de kitúrta csak azért hogy bemenjek székelni.. Már ki voltam akkor is bőgtem hogy elegem van hogy miatta költöztünk el és ezt kapom, tartott kb 4-6 hónapig aztán elmúlt megszokta imádta a lakást.

Most úgy alakult hogy főbérlőnk ahol laktunk 2. kecó 3 évig eladja így új lakást kerestünk,találtunk is.

3 napja lakunk itt de már idegileg padlón vagyok,ugyanaz folytatódik,minden reggel bekakil,sokszor hasmenés is, ha itthon hagyjuk ezen a szööörnyű helyen számára egyedül meg ilyeneket csinál hogy kiszedi a macskaszart az alomból és megeszi meg széthordja.. Én komolyan rá se ismerek már megint,pedig előző esetnél fél éves volt most könyörgöm 3 és fél..

Gyenge az idegrendszere tudom róla alapból,nincs elkényeztetve,falkavezérséget betartjuk de ez a stressz nála ezt hozza ki. Már nem tudom mit csináljak de megőrülök ha megint hónapokig szart kell pucolnom mindennap egy felnőtt,egészséges,szobatiszta kutyánál.

Amúgy előbb takarítottam fel,kivittem ott persze semmi baja,ugrál,botozik nem is kakilt.

Adtam neki széntablettát most meg diétáztatom de ez se segít,persze nem agyra hat tudom.

Annyi még az újdonság ebbe a lakásba hogy nem alhat velünk,hanem kanapén kell aludnia nappaliba,de ez nem egy tragédia szerintem.

Itt a cica fél éves ez már a 3.otthona tenyésztő óta és semmi baja,bújós meg minden meg se viseli.. Rögtön megtalálja az almot egyszer nem volt gond:/

Segítsetek kérlek mit tudok csinálni?

Amúgy most lemegy reggel fél 7,

Majd én itthon vagyok 3-ig leviszem fél 11 illetve 2 órakor, párom leviszi este fél 7kor illetve fél 11-11 fele éjszaka. Ez 5 séta egy nap..

Anyumnál is voltunk 2 hétig vele,ottse aludhatott velünk még se volt probléma bár ott volt rajta kívül 3 kutya meg kertes ház..


2014. jan. 13. 11:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hát ha időmilliomos lennék kivinném 2 óránként de dolgozni is kell :) Plusz éjszaka nem kivitelezhető hogy 2 óránként fel kelljek és inkább éjszaka/hajnalba szeret akciózni.
2014. jan. 13. 11:36
 12/25 anonim ***** válasza:

Próbáld esetleg vaterán, expresszen megnézni használtan, azok nincsenek ilyen horror árban!

[link]

Pl. ez, 15 ezer de még nagy is neki, nézz körül olyan helyen ahol használtan lehet venni, szerintem max. 8-10 ezer egy ekkora kutyának!

2014. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Azt írod, a macska kaparóba bebújik. Tehát a kisebb , zárt térben éri magát biztonságba. Nem kell ketrecet venned , a műanyag box is jó . Ne legyen túl nagy, az zártabb is a ketrecnél.

Érzékeny a kutyád, és ráadásul az új lakásban új szokásokat vársz el tőle.

2014. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia, dehogy 30 én a zooplusról rendeltem staffinak anno 12-ért, itt a link.

[link]

A legkisebb nektek bőven elég.

2014. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Rettentő érzékeny tudom,ha átmegyünk vendégségbe ott is folyton csüng rajtunk hogy ott ne hagyjuk pedig már ezerszer volt ott.

Nem tudom miért,nagyon nem tetszik ez a kennel dolog,olyan kínzás lenne neki bezárni egy ketrecbe,végig sírná szerintem :S Főleg éjszaka,ugye akkor van a fő gond mert akkor van mindig kaki reggelre pedig későn visszük ki.

De vicces mert jut eszembe reggel ma nem volt semmi párom ugye ki is vitte pár órával előtte,erre elmegyek wc-re mire kiérek ott az erkély előtt a hasmenés.

Pelenkát nem akarok kirakni felnőtt kutyának pl mert azzal csak ösztönzöm erre.

Lehet nem vagyok elég türelmes,lehet az is lennék,de ezen már végig mentünk egyszer nem hiszem el hogy ennyire buta most komolyan,ezt tényleg direkt csinálja.

Most még 10 ezrem sincs sajnos,bútorokat még be kell szereznem, nevelésileg semmit nem lehet ez ellen?

Kennelen kívül nincs megoldás?

2014. jan. 13. 13:05
 16/25 A kérdező kommentje:

Egyedül ez tetszik:

[link]

Ez olyan mint egy börtön. De el se férne a lakásba. Meg hát szép az ára:)

2014. jan. 13. 13:07
 17/25 A kérdező kommentje:
*nem olyan
2014. jan. 13. 13:08
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád nem látott még börtönt, nem tudja mi az, nem tudja hogy szerinted "kínzás", meg "nem esztétikus"... Két megoldás van erre, az egyik a RENDSZERES séta, mondjuk reggel 6-kor az első, aztán 9-kor, délben, délután 3-4 körül, este 7-kor, meg még egy éjfélkor. Pont, mint egy kezdő kutyásnál, akinek egy kölyköt kell szobatisztaságra nevelni. A másik megoldás a kennel, amihez a POZITÍV élmény csatolása a lényeg, mint mondtam fogalma sincs mi az a börtön, ha remegve teszed bele és elhatározod hogy "sírni fog", akkor úgy lesz, ha pozitívan becsalogatod jutalommal, kap simit bent és finom falatokat, akkor neki is jó lesz. Minden a te hozzáállásodon múlik. Az etetés hogy működik? Napi 1X meghatározott időben normális kaja, vagy össze-vissza van nasiztatva?
2014. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Természetesen ez a 6-8 séta csak néhány napig kellene, amíg újra megérti a szobatisztaság lényegét. Egy ekkora kutyát elég 4X sétáltatni egy nap, de rendszeresen pontos időben, mondjuk reggel-este 30 perc, délután másfél-2 óra, este/éjjel egy 10 perces eü. séta.
2014. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Hát tudom csak ezek a ketrecek olyan mint a menhelyi ketrecek,szörnyű. Anyósoméknak van textilből mondjuk hasonló:

[link]


de ha kölcsönkérem,ő kutyájuk úgy se nagyon használja, és mondjuk pár hét múlva visszaadom lehet annak nem lenne értelme,úgy nem tanulná meg hogy új lakás ugyanúgy szobatiszták maradunk. Ha nem megpróbálom ezt a még több sétát, csak ugye dolgozunk mindketten párommal,nem olyan egyszerű ez.

Azért meg nem akarok 10 ezreket kifizetni mert a kisasszonynak elborult az agya és eldöntötte hogy tojik ránk szó szerint.

2014. jan. 13. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!