Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a szomszéd...

Mi baja lehet a szomszéd kutyának? Tehetek érte valamit? Hogyan és mit?

Figyelt kérdés
A szomszédban van egy nagyobb testű keverék kutya, amióta az eszemet tudom láncon van. A lánc elér a kerítésünkig, így néha szoktam neki vinni pár falatot, meg az én kutyám is "haverkodott" vele kerítésen keresztül. Barátságos, nyugodt kutya, de aggódom, mert két napja nem eszik, csak iszik és alig akar ki jönni az óljából. Reggel vittem neki egy kis máj maradékot, azért nagy nehezen kijött, de nagyon cudarul nézett ki. Ekkor pisilt is, és a vizelete sötét színű volt, szinte barna. Látszik a kutyán, hogy valami baja van, de szerintetek mi lehet? Mit tehetek érte? Becsöngettem a szomszédokhoz, de nem nyitott ajtót senkit. Aggódom a kutyáért.
2014. jan. 16. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nincs egyszerű dolgod:(


Amit én tennék:


- fölhívnám azt az állatorvost, ahova az enyémmel járok és elmesélném neki a tüneteket - nyilván nem tud távgyógyítani, viszont

- folyamatosan lesném a szomszédot és ha el tudom kapni, akkor elmondom neki mit mondott az orvos

- sajnos nagy a valószínűsége, hogy babézia - kullancs által okozott fertőzés, vagy valamilyen májprobléma egyik sem gyógyítható ránézéssel

- a kutyát mindenképpen látnia kellene orvosnak, vagy a szomszéd viszi, vagy ha meg tudod oldani, akkor a szomszéd beleegyezésével te, de az a sanda gyanúm, hogy ha a szomszédra bízod, akkor altatát lesz a vége, ha elmegy az orvoshoz, vagy hagyja a kutyát kiszenvedni

2014. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
....mindenképpen tegyél meg annyit amennyi telik tőled
2014. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mindenképp fel szeretném hívni az állatorvost, de csak 11-től van ma, addig ki van kapcsolva. A google alapján én is a babéziára tippeltem, de ott azt írják, hogy ha sötét a vizelet, már nem lehet a kutyán segíteni. Attól félek, hogy a szomszédokat nem fogja érdekelni és ott fog szegény elpusztulni. :(
2014. jan. 16. 09:59
 4/18 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szervezettől függ, de ha kezeltetitek van esély rá, hogy megmarad...
2014. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Elég rosszul hangzik. Lehet, hogy már orvosi ellátás mellett se marad meg, ha ennyire rossz állapotban van. Ha babesia okozza a tüneteket, akkor mostmár gyakorlatilag menthetetlen.
2014. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Elég gyanúsan babézia, azonnal imizol kellene neki. Talán ha még ma megkapja, túléli. Ha már eljutott a barnás vizeletig egy hétre rá egy újabb. Mindenképpen beszélj a gazdáival!
2014. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha barnás a vizelet még nem kell azonnal temetni! Az én kutyámnál semmilyen más jel nem volt, reggel még össze-vissza ugrált, délután a párom hívott, hogy baj van. Kapott imizolt, vizelethajtót, ilyen-olyan vitaminokat és semmi baja.
2014. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Aha, ha reggel észrevettétek és délután kezelést kapott, akkor még időben elkaptátok. Nálunk is ugyan ez volt. Másnapra már nyoma se volt a betegségnek. De olvassátok el, hogy ez a kutya két napja szemmel láthatóan beteg, nem eszik. Nagyjából ennyi, amit kezelés nélkül túlélhet egy babesiás kutya. Ez már nagyon az utolsó pillanat.
2014. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Firestorm ***** válasza:

A mi kutyánk vesebeteg volt és neki is sötét volt a vizelete.Sajnos az már az utolsó stádiumban fordul elő.Enni nem evett,inni meg állandóan ivott.

Sajnos el kellett altatni.

2014. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8 Nem. Azt írtam, hogy reggel még semmi baja nem volt, délután kivitte párom amikor hazaért 4 körül, még akkor sem volt semmi, aztán ahogy bejöttek a kutya megint ment volna ki. Ez már fura volt, utána már szegénykém nem tudta visszatartani és akkor vette észre, hogy barnás, és egyből hívott, hogy ez mi. Sem előtte, sem utána nem volt semmilyen baja a kutyának, mondjuk a rengeteg oltástól kicsit megreccsent szegénykém, de másnap már rohangált ugyanúgy. Mondjuk arra figyeljetek oda, hogy a vizelethajtó után folyamatosan igyon a kutya, mert pikk-pakk kiszáradhatnak (én 0,5l kólás üvegből eszkábáltam cumis üveget, és folyamatosan itattam)
2014. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!