Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha "többgazdás" azaz több...

Ha "többgazdás" azaz több emberhez kötődő kutyát választok, akkor kizárt, hogy engem fog szeretni a legjobban?

Figyelt kérdés
Akkor is ,ha én foglalkozom vele a legtöbbet? Nem fog megutálni,ha nevelem?

2014. jan. 19. 18:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet megállapítani, hogy egy hullámhosszon vagyunk?
2014. jan. 20. 17:37
 12/13 anonim ***** válasza:
Ezt inkább érezni lehet. Az én kutyám pl próbál kommunikálni velünk. Odajön és magyaráz. És lehet csak én képzelem bele, de a hanghordozása hasonlít a miénkre, így ki tudom következtetni, hogy mit akar. Más ha játszani akar, más ha elégedetlen. Leszidni is szokott, ha a trükk után nem kapja meg a jutifalatát. De én is kommunikálok vele. De nem csak ez. Általában mozdulatból tudja, mit szeretnék. De én nagyon figyelek rá, próbálom a jelzéseit értelmezni, és ő is így van ezzel. A kutyák folyamatosan figyelik a gazdát. Ha Te is figyelsz rá és megfejted a "közös nyelvet" akkor már meg is van a hullámhossz. Nem ördöngösség, csak sokat kell foglalkozni vele és figyelni a reakcióit és azokra reagálni. Előbb utóbb kialakul. Ha csak dobálod a labdát, meg simogatod, az fabatka. Trükköket is lehet tanítani úgy, hogy csak a kutya tanul belőle. Neked is tanulnod kell közben. Minden kutyának más a nevelése pont emiatt. Más az érzékenységük. Ami egyik kutyánál beválik, lehet a tiednél nem fog. Figyelni kell és ha muszáj változtatni. Minden kutyával meg lehet találni a hangot, csak akarni kell.
2014. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. jan. 21. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!