Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba golden retriever?

Panelba golden retriever?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagy családi házban élünk, de a helyzet úgy adta, hogy valószínűleg panelba költözünk. Kutyát már régóta szeretnék, találtam is most egy számomra megfelelő tenyésztőt, és mivel ez a fajta kutyus az álmom így nem szeretnék lemondani róla a lakás miatt. Természetesen minden nap legalább 3szor sétálni vinném, foglalkozni tudok vele minden nap elég sokat (egyetemista vagyok, nincs sok órám, vagy az órák között is haza tudok jönni), takarítással tisztában vagyok, hogy majd biztos elég sokat kell, de szerintem megéri a napi porszívózás. És ez a fajta családi kutyus, szereti ha a gazda a közelben van.

Ha valakinek van golden kutyusa és panelban laknak szívesen fogadnám, hogy mennyire ugatós vagy mennyire nyugodt, illetve hogy mennyire jó ötlet-e, nem kínzás.e a kutyusnak. A válaszokat előre köszönöm!



2014. jan. 20. 21:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ, és a beszámolókat, aranyosak vagytok!:) mi a 3. emeleten laknánk nem igazán panel inkább társasház (összesen négy szintes) szerencsére van a közelben kutyafuttató meg park is. :) a szomszédok miatt kicsit tartok, biztos lesznek olyanok akik nem fogják jó szemmel nézni, de majd próbálom elengedni a fülem mellett ha lesz ilyen. Egyébként tudtommal lakik ott a házban egy magyar vizsla is :)
2014. jan. 21. 11:59
 12/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
Elég sok kerti goldent ismerek, a jobbik esetben van naponta 1-1,5 óra séta szabadon, de a legtöbb a kert egy kisebb részére van lekerítve, nyáron még egész sűrűn sétáltatják, télen bezzeg...
2014. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Való igaz, hogy a panel úgymond rákényszeríti az embert, hogy sétáltassa többet, és foglalkozzon vele
2014. jan. 21. 20:23
 14/29 anonim válasza:
6%
A golden retriever lehet hogy bírná a panelt, de nem érezné jól magát! Egy kutyát nem veszünk panel lakásba, főleg nem nagytestű kutyát! Egy kutyát kertes házba veszünk, az állat számára kell hely...! A kutyánkat ostromoljuk ha nem megfelelő helyet biztosítunk neki!
2014. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó: hány goldent ismersz személyesen, hogy felállítottad ezt a roppant hiteles megállapítást? Én többet is ismerek, közülük az egyik a sajátom, és egytől egyig mind jól érzi vagy jól érezné magát lakásban is.
2014. jan. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ismerek olyan golden retrievereket, akik kifejezetten rosszul éreznék magukat egyedül a kertben.
2014. jan. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
10%
Egy kutyát nem házba találtak ki!!!! Ti vagytok a hülyék, mióta nem éreznék jól magukat kint a kertben? Nekünk is goldenünk van.. bejöhet a házba de amikor nem vagyunk otthon kint van a kertben! Sokkal jobb neki kint, mindig el foglalja magát!
2014. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém meg nem szeret odakint lenni, úgy kell kilökdösni az ajtón, gyorsan elvégzi a dolgát és már kéredzkedik is vissza, mert fázik.
2014. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Szilvi & Argos ***** válasza:
88%

Panelban és kertben is lehet jól-rosszul kutyát tartani.

Ha a gazda UGYANANNYIT foglalkozik, sétál, játszik a kutyával mindkét formában, akkor a kert annyiból jobb, hogy ott a kutya el tudja végezni a dolgát, áshat, házat őrizhet, madarat kergethet, nézelődhet...DE ugyanúgy sétáltatni kell, és este hadd legyen a gazdikkal a házban :)

2014. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, véleményt írt! Megfontolandó az biztos, főleg, hogy nagyon megoszlanak a válaszok...
2014. jan. 25. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!