Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba golden retriever?

Panelba golden retriever?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagy családi házban élünk, de a helyzet úgy adta, hogy valószínűleg panelba költözünk. Kutyát már régóta szeretnék, találtam is most egy számomra megfelelő tenyésztőt, és mivel ez a fajta kutyus az álmom így nem szeretnék lemondani róla a lakás miatt. Természetesen minden nap legalább 3szor sétálni vinném, foglalkozni tudok vele minden nap elég sokat (egyetemista vagyok, nincs sok órám, vagy az órák között is haza tudok jönni), takarítással tisztában vagyok, hogy majd biztos elég sokat kell, de szerintem megéri a napi porszívózás. És ez a fajta családi kutyus, szereti ha a gazda a közelben van.

Ha valakinek van golden kutyusa és panelban laknak szívesen fogadnám, hogy mennyire ugatós vagy mennyire nyugodt, illetve hogy mennyire jó ötlet-e, nem kínzás.e a kutyusnak. A válaszokat előre köszönöm!



2014. jan. 20. 21:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy a fontos: bármilyen kutyát lehet panelban tartani,csak ügyelj arra hogy meg legyen a napi testmozgás ,és ne legyen túletetve ennyi. Mi is panelban lakunk, nincs olyan ház vagy lakás ezen a környéken ahhol ne lenne kutya,meg más állatka.
2014. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én kertes házban tartom a goldimat és a másik kutyámat, de NE tévesszen ez meg senkit..ugyanis a legtöbb ember vesz egy kutyát , és bár lehet,hogy szereti meg néha játszik vele de séta helyett rá fogja, hogy ott a nagy kert és kifuthatja magát..ez badarság. A kutyáknak napi 2x kell 1/2-1óra intenzív séta és emellett játék (és a tanítás is fontos, főleg némely munka kutya számára akik ezt élvezetesebben teszik fajtától adódóan) És szerintem SE mondj le egy ilyen tündéri kutyáról, ha ez az álmod és tényleg szeretnéd, kiskorában (6-8 hetes korában) hozd el, és szoktasd a panelhoz. Ha nálad nő fel, ehhez az élethez szokik hozzá, persze egyet értek azzal,hogy sokat kell majd vele foglalkozni:) De ha minden szükségletet meg kap, ugyan olyan boldog élete lesz, mint a kertes házban lakó kutyáknak. Vagy talán jobb is (mint egyeseknek , sajnos...) Sok sikert és boldogságot hozzá!:)
2014. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nekünk vannak goldijaink bár ők a kertben vannak de ha te ennyiszer tudod setaltatni akkor jól fogja érezni magát, nem olyan ugatos fajta a golden.kölykök vegyél hogy összeszokjatok!!
2014. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is! :)
2014. febr. 3. 19:39
 25/29 anonim válasza:
100%
"szintén panelos, szintén egyetemista, szintén goldenes :D" én lennék az megintcsak.. :) lett végül kutyus? nálunk azóta van még 1, ő angol szetter:) jól megvannak még így ketten is panelban. most épp az erkélyen napoznak :D jövőre már kertesben fogunk lakni, biztosan azt is imádni fogják, de ugyanúgy szobakutyák lesznek, mert mindig ott akarnak lenni, ahol mi is vagyunk éppen... :)
2014. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Lett kutyus, már 8 hónapos és jövő hónapba költözünk át a panelba :)
2014. okt. 4. 17:04
 27/29 anonim ***** válasza:
Nekünk fekete labradorunk volt...apuval járta a várost,olyan munkahelye bolt h megtehette.hétvégén meg telek.jol erezte magát.4 szintes társasház megy ora munka,fel óra játék..
2014. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Írnál majd légy szíves néhány sort, hogy megy a panelban lakás a goldiddal?! :) szerintem sokunkat érdekelne, köszi!
2015. dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
100%
a goldi 1 olyan fajta, aki könnyen alkalmazkodik a gazdi életviteléhez. nálunk ebből sosem volt probléma. 4 éve lakunk panelban, de imádja. nem ugat, nem hisztizik, nem rombol. persze, az alapvető dolgokat meg kell neki tanítani, hogy lakásban nem szabad ugatni, ezt célszerű kölyökkorban elkezdeni. van, hogy a munka/suli miatt nem tudok vele sokat sétálni, de napi 3 kisebb sétával is elvan. ami fontos, hogy nagytestű kutyánál nem a legjobb a lépcsőztetés. mi liftes panelban vagyunk, de az ízületek miatt nem vállalnám be a kutyatartást, ha nem lenne lift. nem szeretnék egy lábfájós goldit, akinek már 5 éves korában ilyen problémái vannak. szóval én minden pozitívat tudok mondani a panelban tartásról, a kutyának is természetes, hogy ott van, ahol én, nem az udvaron. ha a szüleimnél vagyunk, akik kertesben laknak, ott is csak akkor hajlandó kint lenni, ha mi is ott vagyunk. egyedüli negatívum talán a szőr. kölyökkorban annyira még nem hullik, viszont 1 éves kora után elkezd jobban, én általában naponta, bár megesik, hogy csak 2 naponta porszívózok, padlószőnyeges lakás nem a legjobb választás, nálunk parketta van szerencsére, illetve nincs 1 olyan pillanata a ruhatáramnak, amikor ne lenne rajta legalább 1 szál kutyaszőr. elég már csak az is, ha hozzád ér a kutya 1 pillanatra, már szőrös a nadrágod:D de nagy kutyásként nekem ez már megszokott, megér ennyit, sosem csinálnám vissza, életem legjobb döntése volt:)
2016. febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!