Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám. Nem bánjátok...

Meghalt a kutyám. Nem bánjátok, hogy leírom?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, hogy ide írok, mert ez nem kérdés, csak muszáj kiírni magamból. Félig meddig ismert ember vagyok, többezer facebook ismerősöm van, és a családom megkért - és én is egyetértek -, hogy oda ne írjak, mert ez a család magánügye. A kutyánk ma reggel 9:30 kor a karjaim között halt meg altatás következtében egy állatorvos rendelőjében. Kistestű keverék volt, 6 és fél éves, aki másfél éve kűzdött az epilepsziával. A legjobb szakorvoshoz került, minden gondoskodást, részletes, mindenre kiterjedő gyógyszeres kezelést kapott, de ősszel kiderült, hogy egy - már a fél agyát elfoglaló - tumor okozza, és egyre rosszabbodott az állapota. A mostani frontok miatt súlyos, fájdalmas rohamok gyötörték, mi minden alkalommal minden szert beadtunk, hogy enyhítsük a fájdalmát, kihozzuk a rohamból, folyamatos szakorvoszi egyeztetés mellett. Ha rohammentes volt, csak aludt már a sok gyógyszertől. Ma hajnalban jött egy roham, amiből 4 órán át nem tudtuk kihozni, és végül az orvossal közösen úgy döntöttünk, hogy itt a vége sajnos, nem lehet tovább húzni az életét ilyen szenvedések közepette. A család 5 évvel ezelőtt egy súlyos krízisen ment át, külföldről települtünk haza drámai élethelyzet miatt, és ez a kutya nem házikedvencünk volt. Sorstársunk ebben az egész kálváriában, hiszen külföldön került hozzánk, végigvdinálts velünk a hazatelepülés minden nehéz pillanatát. Megszépítette nekünk, adott valamit, ami miatt nekünk is könnyebb volt, de ugyanakkor igazi sorstársként velünk együtt megszenvedte. Bár gimnazista gyerekeink vannak, inkább gyermekünk volt, mint kutyánk. Talán ő is azt gondolta, hogy ember, nem is kutya. Olyannyira része volt mindennek, amit csináltunk. Mi sem kutyaként néztünk rá. Most meghalt, és elviselhetetlen az üresség. A lakásban szétszórt kutyaeledelmaradványok, csontok, etetőtálak és gyógyszeresdobozok és ampullák között húsbavágó a csend. Mivel nem teszek fel kérdést, nem tudom, lehet e erre érdemben bármit írni. Csak szerettem volna leírni, mert a családom többi tagja azt kérte, hogy ne beszéljünk most, ők így élik meg ezt a gyászt. Csak el akartam mondani.
2014. jan. 21. 10:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szegény feleségem azt mondta, mikor kiderült decemberben, hogy hetei, hónapjai vannak hátra a kutyánknak, hogy "olyan ostoba az ember, hogy ennyire közel enged magához egy kutyát, mert emiatt vágül elviselhetetlen a ha elveszítei." Mikor kiderült, hogy a fél agya tulajdonképpen már egy ödémás tumor, akkor rémültünk meg, hogy mekkora űrt és milyen fájdalmat hagy majd maga után.
2014. jan. 21. 13:01
 12/20 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem! :(


"A Menyországot a földdel egy híd köti össze, amelyet Szivárványhídnak neveznek.

A híd innenső oldala a lágy zöld fűvel borított dombok, hegyek és völgyek földje. Ha egy állat meghal, aki nagyon közel áll valakinek a szívéhez, a halála után a Szivárványhídhoz megy. Itt mindig van elég víz és eleség, folyton lágy tavaszi szellő fújdogál.

Az öregek megfiatalodnak, a sérültek újra épek és egészségesek lesznek, pont olyanok amilyennek álmunkban látjuk őket nap mint nap, vagy amint emlékeinkben újra és újra előjönnek. Napjaik önfeledt játékkal telnek, boldogságuk mégsem teljes mivel mindegyiküknek hiányzik az a pótolhatatlan személy, akit maguk mögött hagytak.

Nap mint nap játszanak és rohangálnak, de eljön a nap, amikor egyikük hirtelen megáll. Fénylő szemei a messzeséget fürkészik, vágyakozó teste remegni kezd. Hirtelen kitör a csoportból, és szinte repül a zöld fű fölött egyre gyorsabban és gyosabban. Észrevesz Téged, és amikor te és különleges barátod újra találkoztok összeölelkeztek az örömteli újraegyesülésben, és soha nem váltok el többé. Az öröm csókjai záporoznak arcodon, kezed újra simogatja a szeretett fejet, és végre újra belenézhetsz azokba a bizalommal teli szemekbe, amelyek oly régen távoztak az életedből, de a szívedből nem hiányoztak soha.

Együtt mentek át a Szivárványhídon."

/Ismeretlen szerző/

2014. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"A lakásban szétszórt kutyaeledelmaradványok, csontok, etetőtálak és gyógyszeresdobozok és ampullák között húsbavágó a csend..."


Ez volt az a mondat, mikor elkezdtem könnyezni.


Őszinte részvétem.

2014. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek, csak a cicám volt a társam. És valóban, a legnyomorultabb érzés volt hazajönni az üres lakásba, egyedül maradni és nézni a hűlt helyét, hallgatni a csendet. 6 évig volt velem, ami nagyon kevés, hiszen élhetett volna bőven dupla ennyit is, ez még elviselhetetlenebbé tette a helyzetet. Ezt nem kívánom senkinek!
2014. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy kiírtad magadból, ez is hozzátartozik a veszteség feldolgozásához. Nagyon hasonlót élek át most én is, szintén keverék kutyát vesztettem el, minden tipikus öregkori baja megvolt, a tizenhatodik születésnapja után másfél héttel már nem bírták el a lábai a reumája miatt. Sosem fogom elfelejteni, milyen kétségbeesetten nézett rám, amikor próbáltam felállítani, hogy mozogjon, de már nem voltak izmai. Idáig azt hittem, eutanáziapárti vagyok, de amikor nem hatott a gyógyszer sem, képtelen voltam kimondani, hogy engedjük el. Pár napig húztuk, de menni akart, mert szenvedett. Még három hete sincs, hogy jött az állatorvos elaltatni, én elmenekültem, nem bírtam volna látni. Azóta inkább órákig bolyongok a városban, csak haza ne kelljen jönnöm, mert nem vár itt senki. Sosem lehetek benne biztos, hogy tényleg ez volt-e a legjobb, amit tehettünk érte. Egész nap hallani vélem, a szokott időpontokban a szokott viselkedésére számítok, hiszen több évet éltem le az életemből vele, mint nélküle. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy azt hiszem, pontosan tudom, mit élsz most át. Hiába mondják, hogy gondoljak arra, hogy milyen hosszú élete volt, nem vigasztal. Tudom, hogy semmilyen közhely nem segít, de tényleg mindent megtettetek, amit lehetett, mindent megadtatok neki. Kölcsönösen megszépítettétek egymás életét, felelősen gondoskodtatok róla, és talán egy napon már tényleg csak az fog számítani, hogy neki így volt a legjobb, de addig fáj, mert emberek vagyunk, néha önzők, mi rengeteget vesztünk ilyenkor, nekünk nem ez a legjobb megoldás. Hiába az az élet rendje, hogy egyszer mindenki meghal, ha elvesztesz valakit, akit szeretsz, mindenképpen kicsit belehalsz te is. Most napról napra rosszabb lesz, amikor minden reggel arra kelsz fel, hogy nincs már, nem tudsz magaddal mihez kezdeni, mert minden kiüresedett, nem lehet felfogni, elfogadni. Meg kell gyászolni, ez így egészséges. Szedd össze a holmijait, csinálj egy kis emlékhelyet belőlük, és idővel próbálj meg beszélgetni róla a családtagjaiddal, mert bár nem ugyanúgy gyászolunk, van, akinek úgy jobb, ha nem emlegeti fel, de teljesen magukba fojtaniuk nem szabad, megmérgezi őket a fel nem dolgozott gyász, és eltávolodtok egymástól.
2014. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt, igazán sokat jelent nekem.

A feleségemnek is igen nehéz, mert ő sajnos az elmúlt két évben otthon volt, és a kutyánk volt napközben a társa, és a kutya betegsége alatt naponta sok alkalommal, időre pontosan beosztva adta be neki az aktuális gyógyszereket. Epilepsziás rohamok után legyengüléskor a kezébe vittük le a ház előtti kertbe a dolgát végezni, mert akkor a lépcsőt nem bírta. Neki most méginkább kiüresedtek a napjai, de én is elég rosszul viselem, mert nekem meg este az örömöt jelentette, velünk aludt az ágyban, ha hazajöttőnk valami cipőt vagy papucsot hurcolászott körbe örömében, minden családtagot eufóriával fogadott. Az utóbbi hónapokban azonban lelassul, hat és fél éves kora ellenére. A sok gyógyszertől szinte a teljes napot átaludta. A tumor miatti fájdalmait próbáltuk észlelni, akkor erős csillapítókat kapott, amitől szintén aludt jórészt. A gyógyszerek miatt és a ki tudja, milyen agyi folyamatok miatt már elhagyta az ereje. Nem tudott hozzán felugrani az ágyra, a fotelre sem. Rohamok után pár nap kellett, mire visszanyerte viszonylagos kutyaságát, játszadozott, de nem volt őmaga. És pár nap múlva jött megint a következő roham, amikor újfent a kezelés, a lábadozás. A két héttel ezelőtti nagy ködös időben már volt egy órás rohamciklusa, amiből - orvossal a telefon végén - kihoztuk az erre a célra folyamatosan elöl lévő kszítményekkel, aztán napokig lábadozott. A tegnap hajnali kettős front volt a kegyelemdövés a kis agyának, nem jött ki a rohamból, ezért - bár életben volt - nem fogta fel, hogy elvisszük otthonról, és azt sem, hogy mi vr rá, mert az ilyen epilepsziás rohamok olyanok, mintha altatva lenne. Szörnyű válságban örődtünk. Kijöhet belőle és még egy pár hétig kutya lehet? Vagy végigalszik még egy két hetet a következő rohamig pár nap kézzel etetés és lábadozás után? Soha nem tudhattuk, van e fejfájása, gyötrik e iszonyatos fájdalmak, hiszen ezt nem egyértelműen jelti egy kutya. Találgattuk, hogy most éppen jól van e, vagy szenved. Józan eszemmel tudom, hogy szinte biztos, hogy ebből a rohamból nem jött volna ki, de ha igen, akkor egy bábu lett volna napokig, aki csak álmosan fekszik, forgatja a fejét, aztán kicsit tisztul, és jön a következő. De mégis gyötör. Előtte este még békésen lefeküdt, de én láttam az ablakon a ködöt, és tudtam, hogy baj lesz. Még az egészséges embereket is migrénes fejfájás gyötri, nemhogy azt, akinek az agyának 40 százaléka egy tumor, ami rendszeres epilepsziát okoz. De a kétség, hogy jól döntöttünk e, ki tudja, eloszlik e valaha. 43 éves családos férfi vagyok, és azt gondoltam, hogy egy ilyen helyzetet majd az életből összegyűjtött erőkkel jól kezelek, de mégis úgy össze vagyok törve, mint egy gyerek. Hajnalban halucináltam őt a lakásban, mintha topogna a nappali parkettáján, gyorsan szedve a lábait. Ma a kollégáim egy csoportjának értekezletet kellett tartanom - ők persze nem tudták - és közben észrevettem, hogy a szekrényből reggel kivett pulóverem tele van kutyaszőrrel. A megbeszélés után, ahogy kiléptem, eleredt a könnyem. Mi történik ember és kutya közt, hogy ilyen érzelmeket vált ki a hiánya? Hogy tudunk így összekötve élni, ilyen közösségben?

2014. jan. 22. 14:19
 17/20 A kérdező kommentje:
A családommal persze beszélünk róla, sokat beszéltünk, de ezt a posztot közvetlen azután írtam, mikor hazaérkeztünk, és akkor kérték, hogy most ne beszéljünk, elvonultak a saját világukba. Szegény fiamnak be kellett mennie a gimnáziumba fontos dolgozatokat írni, mert ez az érettségi éve, mindössze egy órával a kutya halála után, aki nagyon közel állt hozzá. Ezek is nagyon fájnak nekem, mint szülőnek.
2014. jan. 22. 14:22
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

...a ti esetetek azért is nehezebb - ahogy olvasom, igen nehezen engedtétek el a kutyust - mivel a folytonos törődés és gondoskodás a betegsége miatt állandó feszült figyelmet és odafigyelést igényelt.


Ez a feszültség most úgy szakadt meg, hogy nem lett jó vége részetekről de a kutyának igenis sokkal könnyeb, mivel ő már elég régóta vegetált csak.

2014. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak mégis voltak napok, vagy egy hét, amikor kutya volt megint. Persze amilyen egy éve volt, olyan már nem volt. Értek én minden érvet sajnos... De mégis nehéz volt kimondani, hogy "na most.." Ugyanis nem egy folyamatos betegség, tehát gyomorrák pld, amikor egyre kevesebbet eszik, egyre fogy, egyre gyengébb, már nem kel fel, már nem eszik, és az ember látja. De egy olyan betegség - az agytumor okozta epilepszia -, hogy bár folyamatos a romlás, mégis vannak jó periódusok, és bármennyire is veszett rohamot kap, ésnehezen, de kijön, ott a felelősség és a kísértés, hogy talán ég kutya lehet pár napig. De most nem jött ki a rohamból... Bármennyire is gyötröm magam, tudom, hogy nem lehetett mást csinálni, de az ilyen hol rosszul van hol jobban betegségeknél nagyon nehéz a döntés.
2014. jan. 22. 15:12
 20/20 anonim ***** válasza:

Értelek, mert a lányom epilepsziás, de szerencsére nem az agresszív fajta.


Jól gyászolsz, adj ki mindent, ne szégyeld magad, aztán szépen lassan megbékéltek

2014. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!