Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám. Nem bánjátok...

Meghalt a kutyám. Nem bánjátok, hogy leírom?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, hogy ide írok, mert ez nem kérdés, csak muszáj kiírni magamból. Félig meddig ismert ember vagyok, többezer facebook ismerősöm van, és a családom megkért - és én is egyetértek -, hogy oda ne írjak, mert ez a család magánügye. A kutyánk ma reggel 9:30 kor a karjaim között halt meg altatás következtében egy állatorvos rendelőjében. Kistestű keverék volt, 6 és fél éves, aki másfél éve kűzdött az epilepsziával. A legjobb szakorvoshoz került, minden gondoskodást, részletes, mindenre kiterjedő gyógyszeres kezelést kapott, de ősszel kiderült, hogy egy - már a fél agyát elfoglaló - tumor okozza, és egyre rosszabbodott az állapota. A mostani frontok miatt súlyos, fájdalmas rohamok gyötörték, mi minden alkalommal minden szert beadtunk, hogy enyhítsük a fájdalmát, kihozzuk a rohamból, folyamatos szakorvoszi egyeztetés mellett. Ha rohammentes volt, csak aludt már a sok gyógyszertől. Ma hajnalban jött egy roham, amiből 4 órán át nem tudtuk kihozni, és végül az orvossal közösen úgy döntöttünk, hogy itt a vége sajnos, nem lehet tovább húzni az életét ilyen szenvedések közepette. A család 5 évvel ezelőtt egy súlyos krízisen ment át, külföldről települtünk haza drámai élethelyzet miatt, és ez a kutya nem házikedvencünk volt. Sorstársunk ebben az egész kálváriában, hiszen külföldön került hozzánk, végigvdinálts velünk a hazatelepülés minden nehéz pillanatát. Megszépítette nekünk, adott valamit, ami miatt nekünk is könnyebb volt, de ugyanakkor igazi sorstársként velünk együtt megszenvedte. Bár gimnazista gyerekeink vannak, inkább gyermekünk volt, mint kutyánk. Talán ő is azt gondolta, hogy ember, nem is kutya. Olyannyira része volt mindennek, amit csináltunk. Mi sem kutyaként néztünk rá. Most meghalt, és elviselhetetlen az üresség. A lakásban szétszórt kutyaeledelmaradványok, csontok, etetőtálak és gyógyszeresdobozok és ampullák között húsbavágó a csend. Mivel nem teszek fel kérdést, nem tudom, lehet e erre érdemben bármit írni. Csak szerettem volna leírni, mert a családom többi tagja azt kérte, hogy ne beszéljünk most, ők így élik meg ezt a gyászt. Csak el akartam mondani.
2014. jan. 21. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom!

Én a cicámat veszítettem el és vele együtt magamból is egy darabot.

Linkelek egy hasonló kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__5207386-hogy..

2014. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, el sem tudom képzelni, mennyire fájhat. Részvéte, és sok erőt kívánok a gyászhoz.
2014. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Részvétem.
2014. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt az érzést, hiszen ez a gyász érzése. Én 3 kutyának a végnapjait éltem már át.
2014. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én tudom, menyire fájhat: szinte elviselhetetlenül.

Az ember el sem tudja képzelni, amíg meg nem tapasztalja.

Merem ezt mondani 45 évesen, pedig sok mindent átéltem már az életben, elsősorban hozzátartozóim elvesztését.

Szégyen vagy nem, mégsem fájt ennyire semmi.

2014. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hű kutyám, de sokat szenvedett,

Szenvedett, aztán vége lett,

Ezüst ásó nyitott néki sírt a földben,

Arany lánc volt, melyen leengedtem

Ahány láncszem, annyiszor kívántam néki jó utat,

Öreg Blue, odaát is jól viseld magad!


(népköltés Stephen King Cujo című műve elejéről)

2014. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

pszichológusként mondom, jól tetted, hogy leíratad...


kitartás, és őszinte részvétem...borzalmas dolgok ezek, de úgy kell felfogni, hogy egymásnak adtatok egy részt az életetekből...és ezt semmi nem másíthatja meg.


Nálunk 14 éves arthritises kutyus van, sajnos bármikor bekövetkezhet, hogy a lábai teljes métékben felmondják a szolgálatot és hívnunk kell az orvost...mi is felkészültünk erre, és rettenetes:(


Sokan ilyenkor azt mondják, hogy soha többet kutyát, de az az igazság, hogy ez nem jó megoldás...egy idő után, ha feldolgoztátok valamelyest és leülepedik, úgyis lesz még egy csodálatos kutyusotok...aki nem pótolja Őt, de enyhíti a hiányát, esetleg egy menhelyről, esetleg egy olyan, akinek legalább annyira szüksége van rátok, mint nektek rá.


Kitartás!

2014. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem! Nagyon sajnálom és nagyonis átérzem. A mi kutyánk majdnem 1 éve halt meg hasonlóan mint a tiétek. Daganat és végül altatás. Pedig csak 8,5 éves volt :(

akkor azt hittem belehalok. Hazajönni az üres pórázzal... :(((

De aztán kicsit jobb lett. Még mindig sokat gondolok rá, de már nem bőgök közben. A póráz viszont még mindig ott lóg az akasztón .... :(

Ez egy rohadt dolog. Együttérzek veled.

2014. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom, ez szörnyű fájdalom lehet. Meg is könnyeztem, miközben olvastam a történetedet és a hozzászólásokat.


Nagy erőt és kitartást kívánok. Tudom, annak, aki éppen gyászol ezek csak üresen kongó szavak és nincs semmi, mi segíteni tudna.


Jól tetted, hogy leírtad, ez biztos meghatározza a mai napomat, sokan máshogy fogunk most kicsit ránézni a kutyáinkra.


Őszinte részvétem!! :(

2014. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, biztosan könnyebb így, hogy leírtad. Én még nem voltam ebben a helyzetben, de mióta gazdi lettem - jó 3 éve - sajnos eszembe jut, egy-egy kisebb betegség kapcsán, hogy milyen rövid idő adatik meg velük.


Én ilyenkor arra gondolok, hogy muszáj lelkileg felkészülnöm minden eshetőségre....tudom nem lehet, de megpróbálom.

Olyan hétköznapi dolognak tűnik megszokni valamit és olyan szörnyű, fizikai fájdalom ha már nincs...


Őszintén mély részvétem...

2014. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!