Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fárasszam le, ha ilyen...

Hogy fárasszam le, ha ilyen időben kb. senki sincs a parkban?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves masztiff típusú kutyám, aki csak és kizárólag a többi kutyával szeret játszani. Mellettünk egy bazi nagy park, minden nap oda járunk, és délutánonként kb. két órát ott is vagyunk póráz nélkül rohangászik, van mikor 10-12 kutya között már azt se látom melyik az enyém. :D Viszont most, hogy ilyen taknyos lett az idő eltűntek a kutyások. o.O Lemegyünk a szoksásos időben és kb. SENKI sincs ott, nem is értem... Néha feltűnik egy-egy ebzet pórázon, de ők se maradnak sokáig max. 5 percet játszanak a kutyák és továbbállnak.

A problémám az, hogy a kutyámat rajtuk kívül semmi sem érdekli. Van labdája, a dolog úgy néz ki hogy eldobom erre ő néz, és eszében sincs utána menni. Általában leül, és néz körbe hogy mikor jön valaki. Volt már, hogy az orra előtt gurítottam el a labdát, és semmi, meg se mozdult. Ha hívom jön, de nem rohangászhatok egyik potnról a másikra állandóan... A bot még úgy ahogy bejön neki, két-háromszor felugrik meg elmegy érte, de azt is megunja. Jutalomfalattal próbálom motiválni, de talán rossz a módszer, kicsit el vagyok keseredve. Hogy tanítsam meg labdázni? És ugye utána is játszik majd a többiekkel nem csak a labda érdekli majd? Vagy hagyjam a csudába és ilyenkor csak menjünk pár kört a parkban?


2014. jan. 22. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van, szintén a labdával küzdök, szintén úgy fárad el legjobban, ha más kutyával játszik.


Én most fogok elkezdeni vele futni, majd canicrossozni :)

2014. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor nem csak én járok ebben a cipőben. Azt hiszem ez a labda dolog nem fog bejönni, mert ahogy látom egy-egy vizslában pl. alapból benne van hogy rajonganak a labdáért, le se lehet szedni róla, de az én macimban semmi ilyet nem látok, tényleg mintha ott sem lenne a játék, cseppet sem izgatja még akkor se ha villog meg mit tudom én mit csinál.

Abban tudnál segíteni, hogy a futást hogy lehetne megtanulni vele? Mert póráz nélkül sétál szépen mellettem, de amint próbáltam futni ő egyből játéknak veszi, és bevág elég, így meg nem lehet. Pórázon ugyanez történik. Lökjem ki mindig magam mellé és megtanulja egy idő után?

2014. jan. 22. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem csak labda meg bot létezik a világon. Lehet vele futni, kipróbálni keresős játékokat. A motiváció meg megint egy más kérdés, vannak kutyák, akiket egyáltalán nem érdekel a kaja. Ezt neked kell kitapasztalnod, hogy mi jön be neki.


Amúgy meg kellene keresned pár olyan kutyást, akikkel elvan a kutyád és akik nem csak napsütésben dugják ki az orrukat és akkor meg lenne oldva, hogy ilyenkor kivel játsszon.

2014. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezettem szeretem, ha nincs kint senki, és tudunk gyakorolni, játszani a kutyával. Itt a remek lehetőség, hogy megtanuljatok egymással élvezetesen időt tölteni.
2014. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rengeteg barátunk van itt a környéken, legalább 30-40 kutyást ismerek meg igazából az enyém mindenkivel elvan, és nagy is a park, nem értem hova teszik ilyenkor a kutyákat, engem is elszomorít a dolog. Futtató is van, de az is kong az ürességtől... Bármit mutatok nem érekli, még akkor se ha a másé, sokszor egyik kutya fut a labda után, ő meg a kutya után, és így fáradnak le. Valószínűleg gyakoroljuk a futást, legalább mindketten mozgunk. :D
2014. jan. 22. 11:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy buta kérdés, de nem gondoltál még arra, hogy legyen még egy kutyád? Így nem kéne cimbikre várni. Vagy kell keresni egy kutyást a környéken, akinek hasonló gondja van és együtt lejárni kutyázni.
2014. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
szörnyű lehet amikor a kutya nem érzi jól magát a gazdájával!!!!!:(
2014. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Gondoltam már még egy kutyusra, de csak 5 éves kora környékén szeretnék kihozni még egyet a menhelyről (ő is onnan van). Van itt olyan kutyás barátunk akivel járunk is fel egymáshoz, telefonon is szoktunk beszélni, de vizsgaidőszak van az egyetemen és eléggé el vannak tűnve, majd megpróbálom elérni őket. :)

Utolsó, te honnan veszed hogy nem érzi magát jól velem? :D Mentett kutya, én vagyok a mindene, olyan szeretet van benne amilyet még soha nem láttam, neki bármi jó amit csinálunk, ha ide-oda mászkálok a parkban és hívom magamhoz azt is élvezi, csak éppen nem fárad el, én meg azt szeretném ha olyan hulla lenne mint akkor, amikor kijátssza magát a többi kutyával. Arról meg nem én tehetek hogy nem labdafüggő ebzet, aki a többi kutyával nem is foglalkozik mert csak a labdalabdalabda és a gazda s*ggéből ki sem mozdulna. Akkor inkább legyen ilyen.

2014. jan. 22. 11:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a takony időben a vizslásoknak sem könnyű. Az én vizsim szeret ugyan labdázni, de azt órákig dobálva sem fogom lefárasztani. Nálunk is a bandázás a legjobb lemozgatás. Most elkezdtem én is futni vele, sajnos mivel még kamasz ezért csak rövid kocogást engedhetek meg. Még nem is a távolság ami számít, hanem hogy megtanuljon szépen hámmal előttem futni, közbe nem ugrálni, botozni, másik kutyával ilyenkor nincs haverkodás. Lefoglalja az agyát, hogy figyeljen. A másik ami nagyon bejött a focizás. Az nem az apportról szól. Van egy nagy labdája, amit már nem tud megfogni rendesen, így lábbal vagy kézzel ki tudom pöckölni a szájából. Közben tanítgatom, hogy ne is nagyon fogjon rá(vizslák alapból puhán fognak), hanem inkább lábbal fogja, illetve védje be. Jó móka, én is elfáradok meg ő is ahogy kicselezzük egymást..

Szerintem ha alapból nem labdamániás a kutya, akkor ha jön egy másik eb akkor azzal lesz elfoglalva. Ez nálunk is így van. El is teszem olyankor a labdát, de alapból a másik kutya a fontos, nem a labda. Tudom ajánlani még, hogy ügyességi játékokat játszatok. Nálunk a futtatóba van egy-két kutyajáték, de szerintem egyéb módon is lehet. Pl szlalomozni az oszlopok körül, vagy kitenni pár "tereptárgyat" szlalompályának, átugrani faágat, jelre, hogy melyik irányból merre stb...Ez azért is jobb mint a sima séta, mert figyelnie kell, ami jobban lefárasztja. Mi most a jobbra-balra kanyart tanuljuk.

2014. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hála a jó égnek nekem nem volt ezzel gondom :)

Azért is kaptam kedvet hozzá, mert alapjáraton is viszonylag szépen kocogott mellettem. Azt hiszem kezdetben úgy csináltam, h amikor mellettem volt, dicsértem.

Nekem majd az lesz érdekes, ha canicrosshoz megjön a felszerelés, hogy vegyem rá, h előttem fusson és húzzon :)


Van a pecázás egyébként, azzal is tök jól le lehet fárasztani!

Pl. fogsz egy seprű nyelet, rákötsz egy hosszabb zsinórral egy szőrme darabot vagy bármi hasonlót. Kicsit viccesen fogtok mutatni, ha kimentek így a parkba :D De lóbálod előtte, hagyd időnként, h elkapja, rázza stb. Tetszeni fog neki és hamar le lehet így fárasztani :)

2014. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!