Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításon kívül van más...

Ivartalanításon kívül van más megoldás?

Figyelt kérdés

Fél éves francia bulimat ivartalanítani kellene, de nem vagyok abba biztos, ha most nem is, de 4-5 év múlva nem szeretnék kiskutyákat. Törzskönyves kutyus és mondta a tenyésztő, hogy kár lenne ivartalanítani.. Félre értés ne essék, nem szeretnék kiskutyát jelenleg, de kitudja mit hoz a jövő :) Nem tudtok olyan megoldást, ahol nem pakolják ki szegényt, de mégis meggátolná a vemhességet?


Előre is köszönöm



2014. jan. 22. 13:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként mi ihlette a kérdésed?

Miért kellene ivartalaníttatni? - hogy téged idézzelek pontosan.

2014. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Akiteki ***** válasza:
100%
Tenyésztő ilyet nem mond. Ha annyira jó kutya lenne, akkor megtartotta volna magának. Ahogy elnéztem, van épp elég kutyája, nem lesz nagy veszteség, ha az egyiket ivartalanítják.
2014. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem "tipikus magyar cinizmus", hanem felelős állattartás, a stílusért meg elnézést a többiek nevében is, csak tudod a régi motorosoknak is mint én ezen az oldalon, tele van a hócipőnk a sok szaporítóval. Elmondtuk ezerszer, van elég kutya, a fajta amit választottál problémás, császározni kell, rengeteg pénz, rengeteg vesződség... De egyik füleden be, a másikon meg ki, mert neked nem számít az egészsége, nem számít a veszély, nem számít ha tönkreteszed az egészségét a hormonokkal... Neked semmi se számít csak az, hogy szerinted "szép", és ezért KELLENEK tőle a kiskutyák. Legalább akkor vidd el egy tenyészszemlére ahol feketén-fehéren megmondják neked hogy alkalmas a tenyésztésre vagy sem. Az meg akitől vetted... Ha nem ad el ide kutyát, akkor neked honnan van? (Ha nem magyar vagy akkor bocs.) Egyébként meg tenyésztő ilyet nem mond, ha annyira ígéretes a szuka akkor nem fogja neked adni hanem megtartja magának, pont azért mert tud vele valamit kezdeni, ha annyira kivételes a saját állományának javítására használja nem adja egy amatőr kezébe aki ki tudja milyen kannal pakolja össze...
2014. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért jó ha tudod, hogy a hormonális fogalmzásgátlás extrém mértékben növeli a szaporítószervi betegségek kockázatát, emlődaganat, méhdaganat, méhgyulladás, meg amit akarsz. Ha ezt évente kétszer beadatod neki, 4-5 év múlva örülhetsz, ha nem kell egészségügyi okokból kipakoltatni addig.
2014. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ez nem összekeverendő a humán fogamzásgátlókkal, amit kifejezetten hosszú távú használatra terveztek, és évtizedek óta tökéletesítgetik. Az állatorvoslásban nincs annyi pénz, valami szer van, hogy legyen, de nem sokat fejlesztenek rajta, vagy ha igen, nem azzal a céllal csinálják, hogy évekig szedje a kutya.

A tabletták száma meg rohadtul nem számít, a beltartalma a lényeg, más az összetétele, a hatóanyagtartalma, meg egyáltalán, ne humorizáljunk már, na. Egy tabletta cataflam is ütősebb, mint egy advil, pedig darab-darab, sőt, az advil jóval nagyobb. Tessék gondolkodni, mielőtt hülyeségeket beszélünk, vagy elhiszünk.

2014. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az lesz a legkorrektebb, ha elmegyek az orvoshoz és elmondja, hogy mit tud ajánlani. Ha veszélyezteti a kutya egészségét, akkor alapból nem fogja ajánlani és és meg fogom engedni. Ilyet meg kérlek ne állíts, hogy nem fontos a kutyám egészsége, mert nagyon is az :) És nem vagyok amatőr, nem lennék soha szaporító.

2014. jan. 22. 22:49
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen az orvos... Ha maradi (egyszer szülnie kell a szukának-baromság), vagy le akar húzni rólatok pár bőrt mert látja hogy lehet akkor még örülni is fog és lelkesen támogatja... Ezért mondom a tenyészszemlét, ott jobban is értenek hozzá, és pont lesz*rják ha megsértenek azzal hogy tenyésztésre alkalmatlan a kutyád esetleg. Sokkal objektívebb és megbízhatóbb dolog.
2014. jan. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Voltam már pár állatorvosnál.. Melletünk lévő városban.. Pesttől nem messze találtunk 1-et.. nála lelkiismeretesebb orvost tényleg nem ismertem.. Szuper.. tényleg nagyon jó orvos. Keverékünknek nagyon sok baja volt már, és remek áron nagyon jó munkát végzett.. Majd kiderül, mit mond :) Köszönöm a választ
2014. jan. 22. 23:17
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

pest mellett melyik dokira gondolsz? (van egy tippem, de szívesen gyűjtök megbízható dokikat:)) Az érdire vagy a biatorbágyira? vagy más?


Egyébként bulldogosként, szuka bulldog gazdiként pontosabban én ivartalanítás párti vagyok...elmondom miért: az igazság az, hogy a vemhesség és utána a császármetszés nagyon-nagyon nagy műtét.Az én kutyusom egy többször elletett szuka volt, elég rossz helyen tartva mielőtt elhoztam...a doki kezében összeesett a méhe, a méhszövet összenőtt a belső szervekkel, az erőlködéstől kétoldali lágyéksérve is volt. Ez egy szélsőség, neki életmentő volt maga az ivartalanítás, mostmár szuperül van:) de bulldogos közösségekbe, amiket neked is ajánlok, hogy keress facebookon mert van két szuper:) sok szülést lehet látni, császárral, őszintén szólva minden gazdi végigbőgi és átkozza magát, hogy miért hagyta ennek kitenni a kutyust....akik pedig nincsenek ivartalanítva és nem is szülnek, azoknál sajnos elég gyakori az álvemhesség és a gennyes méhgyulladás ami marha veszélyes. Általában egyébként először 2 éves koruk körül szülnek, nem később 4-5-6 évesen..akkor már középkorúak, ha jól tudom 6 évesen a tenyésztésből is ki szokták őket vonni.


Van nekik fogamzásgátló egyébként, lehet kérni az orvostól, de súlyos mellékhatásai lehetnek, ha nem jó az adagolás...taccsra vághatja a kutya hormonháztartását...ez nem napi, hanem talán havi és szurival történik.


Én az ivartalanítás mellett voksolok, nálunk van ő, és van egy tk-s fajtatiszta, tenyésszemlés juhászkutya, akihez a tenyésztő még fedezőkant is ajánlott, de nálunk ő is ivartalanítva lett, anno 14 éve, amikor ez még nem is volt divat...nem bántuk meg.


a császármetszés egyébként kb 50 000 ft most. Egy kölyök oltásai plusz chippje, táplálása alsó hangon 15-20 000 ft, általában 2-6 kölyök van. Az anya befedezése 20 000 ftnál kezdődik, kérdés hogy természetes vagy mesterséges (náluk sokszor csak inszeminálással sikerül), és kérdés, hogy menniyre pedigrés kannal.


Tehát gondolj utána, számolj ezekkel a jövőre nézve...és azzal is, hogy tudnál e a kölyköknek jó gazdát találni, aki felelős...ugyanis ha felnézel expresszre, apródra, jófogásra, az emberek egy része cserélné tv-re, mobilra, mások ingyen eladják mert megunták, vagy leelletve, betegen, kiöregedve eladják 20ezerért, látod őket kint tartva, kikötve, istállóban, moslékot enni....látod hogy fedeztetésre ajánlják, tüzelő esetleg vemhes szukát adnak el...gondold át, én nem mernék kisbulldogot most eladni senkinek.


Akitől mi vettük a leelletett szukát,ők is kívülről egy tündibündi család voltak, de betonólban tartották bezárva télen nyáron, moslékot evett és álvemhes lett amibe majdnem belehalt...azért adták el, mert se a francia bulldog kanjuk, se a német dogjuk nem tudta befedezni...


felelősség...gondolkozz el a felelősségen.

2014. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Már egy jó ideje foglalkozom francia bulldogokkal, korábban tenyésztettünk is. Van tapasztalatom velük. Csak egy pár dolgot szeretnék leírni neked, nem b..aszogatni akarlak, csak azt szeretném, hogy ne kövess el olyan hibát, ami a legcsekélyebb módon is veszélyeztetheti a kutyát.

Ha szeretnél almot nem gond, csak alaposan mérlegelj előtte, hogy megéri-e, lesz-e rá elég időd, idegrendszered és nem utolsó sorban pénzed. Mivel szép, egészséges törzskönyves kutyust vásároltál, bízom benne, hogy nem akarod összeengedni akármilyen francia bulldog (-jellegű keverék) kannal. Az első lépés, hogy elviszed tenyészszemlére a kutyust. Ott meg mondják, hogy tenyészthető-e vagy nem. Ha meg van a tenyészszemléd, irány az állatorvos, elvégezni a szűréseket diszplázia, pra, patella, stb. Ha a szűrésekkel minden rendben, akkor kezdhetsz kant keresni neki, olyat aki szintén törzskönyves, tenyészszemlés, jó vérvonalú (mellőzni a közös őst,később ha már jól ismered a genetikájukat esetleg lehet.) betegségekre szűrt. Ezekre azért van szükség, hogy minimálisra csökkentsd az esélyét annak, hogy beteges, gyenge utódok szülessenek. Már eddig sem volt ez olcsó mutatvány, de a java még csak most jön. Egy jó kan nem fedez 100 forint alatt, + minden élve született kiskutya után legalább 10.000 forintot szoktak kérni. Legyen durván számolva 150.000, csak az, hogy fedeztettétek a szukát. De ez csak egy része.

A francia bulldog kanok csak ritkán képesek önállóan fedezni, az esetek 70 %-ában segíteni kell a kannak. Néha elegendő csak "beigazítani" a szerszámot, néha a szukát is le kell fogni és különböző pózokban tartani, hogy a kan megfelelően behatolhasson és megtörténjen az összeragadás, segíteni kell az összeragadást. Ez a procedúra stressz a kannak, stressz a szukának és stressz annak a min. 2 embernek is, akik ezt elvégzik naponta 2-3 alkalommal, 3-4 napon át, amíg a szuka hagyja magát, vagy legalább kevésbé ellenkezik...

Az utolsó összeragadást követően, kb. 26-30 nappal lehet vinni a kutyust ultrahangra, ahol elmondják, hogy hány kiskutya van benne, ha van benne. A francia bulldogok nem tudnak önállóan elleni, mivel a nagy fejük miatt nem tudnak a szülőcsatornán áthaladni. Éppen ezért, a vemhesség 57. napjától fokozottan figyelni kell a szukára, és ha az ellés megindulásának legkisebb jelét is észreveszed, értesíteni kell az állatorvost, ő majd mondja, hogy mi tévő légy. Fontos, hogy olyan állatorvost válassz, aki ért a bulldogokhoz és császármetszést is csinált már. Ez nem játék, ez nagy hasi műtét. ( 900 eurós szukám és a benne lévő 6 kiskölyök pusztult el egy mindenki által profinak tartott állatorvos kezei között, mert figyelmetlen volt és túladagolta az anyakutyát...)

A császár után az anyakutya bódult lesz, még legalább 8-10 órán keresztül, ezért előfordulhat, hogy nem fogja a kicsiket etetni. Akkor neked kell az estetésükről gondoskodni és ez szintén nem kis feladat, mert a kicsik könnyen elpusztulhatnak. Aztán jönnek az alom ellenőrzések, az oltások, a féregtelenítések, chippezés, a törzskönyvezés folyamata. És ami a legeslegnehezebb, a felelős, szerető gazdik megtalálása a kiskutyák mellé. Mire végig érsz a folyamatokon, megérted, hogy miért kerül egy jó francia bulldog kiskutya min. 100.000 forintba. Remélem, hogy tudtam segíteni.

2014. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!