Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most agresszív a boxer vagy sem?

Most agresszív a boxer vagy sem?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy a boxer harci kutya és kiszámíthatatlan..tudom, nevelésen múlik, de sokak szerint ez benne van a vérében. Az az érdekes, hogy akárhány ismerősöm boxerével találkoztam, mind olyanok voltak mint a cicák.. bújtak belém :) Miért hiszik az emberek erre a fajtára, hogy agresszív? Nagyon sok járókelő mikor meglátja a barátnőm kutyusát, egyből átmegy a túloldalra és folyamatosan rászólnak, hogy tegyen rá szájkosarat.. pedig soha senkit nem bántana..

2014. jan. 22. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nekem új....

Ahol én élek ott talán 2 boxi van, az egyik dominánsabb szuka, de nem agresszor, a másik pedig egy tök aranyos kutya.


Nagyon izgágák és a pofájuk sem éppen szépséges, de emiatt leszólni őket több, mint marhaság.

2014. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A boxer alkata, megjelenése és viselkedése is tekintélyparancsoló. Emiatt gondolhatják, hogy agresszív. Amúgy nagyon kedvesek, de könnyű őket elrontani, mivel makacs fajta. Elég csak ráhagyni pár rossz szokást és máris rossz benyomást kelthet.


Hajlamosak dominanciára, de ez neveléssel szerintem megoldható. Csak hát ugye nem mindig annak van boxere akinek kellene.

2014. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Harci kutya fajta nincs. A boxer pedig még a közfelfogásban szereplő harci kutyák közé sem tartozik.
2014. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
azért gondolják ezt mert a média ezt döngöli a fejekbe.. néz meg egy kutya támadásos cikket: roti, boxer, mindig ezeket rakják be képnek, persze vicsorítva, ugatva, még akkor is ha a kutya egy dalmata volt mondjuk
2014. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

A boxer nem harci kutya,hanem őrző-védő.

Egyes egyedekben már kölyök korban erős az őrző-védő ösztön az idegenek iránti bizalmatlanság.Saját kan boxerem már 8-hetesen befeszítve(pózolva)morogta azt aki hozzánk érkezett-tehát már ekkor védte a területét.

Mondjuk nálunk évekkel ezelőtt betörtek és mi kifejezetten így neveltük,hogy ne legyen simis kutya,a boxer nagyon intelligens állat,mert pontosan azt teszi amire tanítva ,nevelve lett. A miénkre is azt mondaná egy ismeretlen,hogy egy vadállat,-amikor mellkassal csapódik a kapunak,vicsorog és föcsög a nyála,de tudja,hogy nem nyúlhat az ismeretlenhez,ha én a gazdája beengedem az illetőt.Volt,hogy festettek nálunk és több nap után megbarátkozott az egyik festővel és jókat játszottak együtt,-de azt azért ő választja ki,hogy ki a szimpatikus a számára,mert aki rühelli a kutyákat és csak teszi a szépet,hogy "jaj de aranyos...-azt azonnal kiszúrja.Ja és séta közben meg nem inzultál senkit,nem morog csak ha idegen akar hirtelen közeledni,akkor jelzi,hogy csak lassan a testtel..-De parancsszóra leül és nyugton marad ha pl:beszélgetni akarok valakivel az utcán. Amúgy az idős nénik,tényleg harcikutyának nézik és lerondapofázzák,-pedig nekik sincs kevesebb ráncuk mint az én boxeremnek:)

2014. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Istenem, milyen rossz is a tudatlanság. Ez az, mikor az emberek úgy alkotnak véleményt, hogy nem ismerik az adott fajtát. Én egy boxert ismerek, póráz nélkül sétál, nincs vele semmi baj. Nekem tibeti spánielem van, 7 kg, emberekkel nem agresszív, de más kutyákat megugat, őt megmosolyogják. A boxernek más a megjelenése. Egyébként meg a kutyák bohócának hívják, mert vicces, ugrál, játszik folyamatosan.
2014. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat :) Akinek még van ilyen fajta kutyusa, nyugodtan írhat róla.. érdekel :)

Kedves utolsó.. fején találtad a szöget, megvan rá a jó szó: Tudatlanság

2014. jan. 22. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Emberrel nagyon barátságosak,kedvesek,de van köztük olyan bőven,amelyik más kutyákkal verekszik.

Ezért fontos a korai szocializáció,kutyaiskola.

2014. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az emberi tudatlanságról annyit, hogy amikor leviszem a kamasz vizslámat, sok néni rövidre fogja a pamacsát, mert nagykutya jön és harap. "Nagykutya" ez a legjobb...Sokan csak amiatt félnek egy kutyától, mert azt már nem lehet ölbe venni. Minél nagyobb egy kutya, szerintük annál agresszívabb..
2014. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is boxerem van, nagyon jó védő ösztönnel megáldva. A keritésnél ő is örjöng, de ha valakit beengedek azt soha nem bántja. Utcán nyugis, barátságos, bár nem megy oda mindenkihez. Akit megismeg, megszeret azzal olyan mint egy cica, bújik az ölébe, csóvál, puszil.
2014. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!