Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én lennék a köcsög, mert...

Most én lennék a köcsög, mert nem vigyázok MÁS kutyájára? Milyen kutyás az, aki lepasszolja kénye-kedve szerint a kutyáját?

Figyelt kérdés

A haverom rám akarta sózni a kutyáját 1 hétre, mert mennek síelni, aztán vigyázzak rá én. Ad kaját, meg minden, csak legyen nálunk!

Nekem a szüleim meg is engedték, de én nem fogok más kutyája után kutyaszart szedni, és sétáltatni se fogom vinni, azt, hogy baja lesz, és vihetem orvoshoz, szintén nem vállalaom!


És megmondtam neki, udvariasan, hogy "bocs, nem! Ha kutyát szerettél volna, akkor alakítsd úgy az életed, hogy nem passzolod le más nyakára!"


És megsértődött! Azt mondta, hogy "köszi! Nagy köcsög vagy!"


Most komolyan, ÉN lennék a köcsög? Nem én akarom az én felelősségemet más nyakába varni 1 hétre!


Ha gyerek lenne, azt is más nyakára varrná át?



2014. jan. 24. 10:06
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
56%
Igen, az vagy!
2014. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
79%

Bocs, szerintem igen, köcsög vagy. Nem passzolja le a kutyáját, csak megkért egy szívességre barátként. Te meg ráadásul ilyen tahó módon visszautasítottad. Nem felelőtlen gazdi attól még, hogy síelni megy - akinek kutyája van, az maradjon otthon 14 évig, mert addig él egy kutya? Normális, Margit?


Te nem vagy a barátja ennek az embernek, és mostmár ő is tudja.

2014. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy köcsög, csak nem vagy a barátja. Bár nem is ezt a szót használtad. Egy szimpla haverra én nem sértődnék meg, ha nem vállalná a kutyám. (Ha egyáltalán megkérném.) Ráadásul nem mindenki szereti a kutyákat. Ezt el kell fogadni.
2014. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, elég nagy köcsögség volt tőled. Az ilyesmi elég hétköznapi dolog - elutazom, vigyázz az állatomra. Én már sokszor vigyáztam más állatára, nem nagy dolog, de ha félsz a felelősségtől, akkor azt is megmondhattad volna normálisan.

Ez nem felelőtlen állattartás, akármennyire is próbálod elhinteni.

2014. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Firestorm ***** válasza:
90%

Én is vigyáztam egyik barátnőm kutyájára,mivel az még kölyök volt és állásinterjúkra járt el a csaj.Nem okozott gondot,sőt jó móka volt különböző parancsszavakat tanítani neki,illetve a szobatisztasághoz szoktatni...

Nekem is volt,hogy barátnőm jött át levinni a kutyát,mikor 12 órában dolgoztam és nem volt számára sem megerőltető.Nem örökre akarja a kutyát a nyakadba varrni csak 1 hétre,nem sok idő.Napi 3 séta nem sok.Etetés sem megerőltető illetve,ha oda figyelsz a kutyára nem lesz semmi baja.

Te szimplán elkényelmesedett vagy és úgy gondolom a kutyákért sem rajongasz.

2014. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
85%

Miért, a te kutyád kakája illatosabb? Hogy azt szívesebben szeded? Egy hétig kibírtad volna, OK, lehet nem a legnagyobb kedvvel, de elég utálatos voltál, és miért lenne pont akkor beteg a kutya??

Elástad magad a haverod előtt. Megbízott benned, hogy rád akarta bízni a kutyáját. Ezután nem fog.

2014. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
31%

Lehet hogy túl konkrétan fogalmaztál, és nem mézes-mázosan passzoltad le, talán ez volt a baja. Vannak ilyen túlérzékeny emberek. Szóval előfordulhat, hogy nem azért tart kötsögnek, mert nem segítesz neki, hanem mert ahogy előadtad magad az nem tetszett neki. Pl. ha azt hazudod, hogy jajj ne haragudj, nagyon szívesen vigyáznék rá, de most én sem érek rá, vagy így-úgy-amúgy... akkor talán nem húzza fel magát.

Meg ha az elutasítás mellé nem teszed oda kiokatatásul, hogy "Ha kutyát szerettél volna, akkor alakítsd úgy az életed, hogy nem passzolod le más nyakára!"...


Előrébb mondjuk nincs úgy sem, de vannak emberek, akik nem bírják az igazságot... :)


Amúgy abban teljesen igazad van, hogy aki kutyát/gyereket akar, az legyen tisztában azzal, hogy az ő feladata vigyázni rá, és senkinek sem kötelessége egy napra sem átvállalni a felelősséget...


Azért amúgy 1 hét nem sok, igazán segíthettél volna neki, neked is biztos sok új élményt vagy tanulságot jelenthetett volna az ügy.

De ha téged határozottan taszít mindez, akkor meg sokkal jobb, hogy nem vállaltad, mintha magadra vállalod, és nem megy úgy ahogy. Nem akarásnak nyögés a vége... a haverod is tudhatná, hogy jobb olyanra bízni, aki lelkesen vállalja.


Szerintem nem vagy kötsög, mondom, inkább az lehet a baj, hogy a kifejezéseiddel a lelkébe tiportál. :)

2014. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%

Rádfordítom a kérdést:


Gondolj bele mi lenne, ha te kerülnél olyan helyzetbe, hogy nem tudnád a kutyád magaddal vinni valahová (utazás, kórház, bármilyen váratlan családi esemény), és kellene valaki, aki gondoskodik róla pár napig. Megkéred a haveri-baráti kört, és ilyen választ kapsz.

Örülnél? Kinek lenne igaza? Ettől te már felelőtlen gazdinak tartanád magad?

2014. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Nem azért vagy köcsög, mert nem vigyázol rá, hanem azért, amilyen stílusban ezt közölted. Gondolom, te sem kérsz tőle szívességet.
2014. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
9%
Nem hiszem! engem a gyk nem engedi hogy csúnyát írjak a kérdésben :S. de szerintem nem vagy.
2014. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!