Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani egy kutyát...

Meg lehet tanítani egy kutyát arra hogy csak bizonyos embereket szeressen, és bizonyos embereket utáljon?

Figyelt kérdés

Ehhez sztori is van, így kicsit összetett a kérdés, de olvassátok el.


A mostani kutyánk nem a miénk, hanem a párom családja sózta ránk, mi pedig elfogadtuk, majd kiderült hogy egy selejtes hulladék a dög. Csúnya, buta, kezelhetetlen, egyszerűen semmilyen feladatot nem tud megcsinálni, ami egy kutya dolga.

Ezt már bebuktuk?? 7 éves kutya, lehet-e nevelni valahogy? Mert képtelen az engedelmességre.

A kövi: el akarom passzolni. Vagy vissza az igazi gazdájához, vagy menhelyre, mert csak útban van nekünk, képes kuharapni a kaját a kezemből.

Ha elpasszoltam, veszek egy husky kiskutyát, akit majd jóra nevelünk. Hogyan kell jól nevni egy kutyát hogy ne legyen ilyen szerencsétlen? Hogy tudjon viselkedni, ne támadjon, hanem védjen minket, és ne engedjen be olyat akit nem szabad.



2014. jan. 26. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

A kutya szereti azt, aki jól bánik vele és utálja azt, aki rosszul bánik vele. Mint pl. téged, te liba.

Adja az ég, hogy soha ne legyen kutyád.

Neked husky? Nekem sosem volt, de ha jól tudom, kell némi gógyi a neveléséhez. Na, neked ez nincs meg!

2014. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
HAHAHAHA, husky? Ebből már inkább azt mondanám direkt trollkodsz a kérdéssel
2014. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Meg lehetne még most is nevelni egy kutyát az alapengedelmességre. A házőrzésre viszont nem, az ösztönből jön vagy nem jön. A huskyt abszolút nem ajánlom nektek, nem egyszerű eset. Ha ezzel a kutyával problémák vannak, a huskyval GARANTÁLTAN lesznek. A másik meg, hogy a husky biztosan nem fog házat őrizni,nem arra való.
2014. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

"huskyt abszolút nem ajánlom nektek"

Mégis, mit ajánlasz neki? Végigolvastad, amit írt?

"egy selejtes hulladék a dög. Csúnya, buta, kezelhetetlen, egyszerűen semmilyen feladatot nem tud megcsinálni, ami egy kutya dolga. "

Ennek még plüsskutyát sem adnék...

2014. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sippara ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha egy sima keveréket nem tudsz semmilyen formában nevelni, akkor huskyról maximum plüss formátumban álmodj. Az igazság az, hogy ha normálisan bánnátok vele, megfelelően mozgatnátok, megfelelő szabályokat állítanátok fel, megfelelően kielégítenétek az igényeit, a nálatok lévő kutya is normálisan viselkedne.
2014. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Mégis, mit ajánlasz neki? Végigolvastad, amit írt?"


Igen, végigolvastam. Egyet is értek veled, a huskyt azért emeltem ki, mert azt szeretne, +emellett egy nagy tapasztalatot igénylő fajta, nem az a kutya, akit gyakoris tanácsok alapján megnevelsz. De amúgy igen, semmilyen kutyát nem adnék a kezébe a kérdezőnek.

2014. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem értettetek meg. Ez a kutya így került hozzánk, hogy el lett rontva a nevelése, és hiába próbáltuk idomítani, nem engedelmeskedik. Egész nap csak fekszik és nem csinál semmit, csak úgy van.

Ha kölyökkorában került volna hozzánk, nem lenne baj, ezért akarunk egy kölyökkutyát, mert ezzel nem tudunk semmire se jutni. Csak kárt csinál, mindent tönkretesz, és sunyi is. Tőlem kap enni, megsimogatom, következőnek meg nekemugrik.

Nem

2014. jan. 26. 18:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Attól hogy kutya, nem feltétlenül okos is. Én imádom a kutyákat, de csak akkor, ha fegyelmezettek és szerethetőek. Ez a kutya pedig nem az. Tényleg nem az, higgyétek el. Milyen kutya az aki egyik percben hozzádbújik, a másik percben megharap???? Nektek őszintén kellene egy ilyen??
2014. jan. 26. 18:44
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Harcoltatott, több éves pitbullokat is meg lehet úgy nevelni, hogy odaadó, hűséges családi kutya legyen belőle. Egyáltalán elolvastatok bármit a kutyatartásról, mielőtt elhoztátok? Ajánlom Cesar Millan A csodálatos kutyadoki c. könyvét.
2014. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy kölyköt is el lehet rontani. Az én kutyám hét hetesen került hozzám. Aztán sikerült úgy elcseszni a nevelését, hogy gyakorlatilag minden lehetséges viselkedési problémát produkált két éves korára. De nem adtam fel, ma hét éves és mintakutya.
2014. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!