Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani egy kutyát...

Meg lehet tanítani egy kutyát arra hogy csak bizonyos embereket szeressen, és bizonyos embereket utáljon?

Figyelt kérdés

Ehhez sztori is van, így kicsit összetett a kérdés, de olvassátok el.


A mostani kutyánk nem a miénk, hanem a párom családja sózta ránk, mi pedig elfogadtuk, majd kiderült hogy egy selejtes hulladék a dög. Csúnya, buta, kezelhetetlen, egyszerűen semmilyen feladatot nem tud megcsinálni, ami egy kutya dolga.

Ezt már bebuktuk?? 7 éves kutya, lehet-e nevelni valahogy? Mert képtelen az engedelmességre.

A kövi: el akarom passzolni. Vagy vissza az igazi gazdájához, vagy menhelyre, mert csak útban van nekünk, képes kuharapni a kaját a kezemből.

Ha elpasszoltam, veszek egy husky kiskutyát, akit majd jóra nevelünk. Hogyan kell jól nevni egy kutyát hogy ne legyen ilyen szerencsétlen? Hogy tudjon viselkedni, ne támadjon, hanem védjen minket, és ne engedjen be olyat akit nem szabad.



2014. jan. 26. 16:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit gondoljak. Elég sok a bunkó... De nem rájuk vagyok kiváncsi. Én tudom hogy milyen vagyok, egy kiskutyát nagyon tudnék szeretni, és nem sajnálnám rá az időt. Ha szeretetben és szigorban nevelem, akkor szófogadó és megbízható lesz, nem?? Annyiban igazatok van hogy megérzik ha szeretik őket. De miután ez a kutya egyszer nekemjött és megharapott, azóta kicsot sem tudom szeretni. És megjegyzem, egészen addog tőlem kapta a kaját.
2014. jan. 26. 19:08
 12/15 anonim ***** válasza:

"Ha szeretetben és szigorban nevelem, akkor szófogadó és megbízható lesz, nem??"

Nem lesz az. Látszik hogy gőzöd sincs az egészről. A huskynak a két szép szeme tetszik?

2014. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 sippara ***** válasza:

"Én tudom hogy milyen vagyok, egy kiskutyát nagyon tudnék szeretni, és nem sajnálnám rá az időt."


Az a baj, hogy az egész írásodból süt egy attitűd, ami arra enged következtetni, hogy egészen pontosan ADDIG tudnád szeretni, meg ADDIG nem sajnálnád rá az időt, amíg ő is el nem romlik - ugyanis egyik kutya sem "szemét", meg "hülye", egyszerűen csak TE nem viselkedsz úgy, hogy a kutya bármi tiszteletre méltót, vagy követendőt lásson benned. Ez a szomorú igazság, márpedig ez nem fog változni attól,hogy kicseréled a kutyát.


"Ha szeretetben és szigorban nevelem, akkor szófogadó és megbízható lesz, nem??"


Nem.


"Annyiban igazatok van hogy megérzik ha szeretik őket. De miután ez a kutya egyszer nekemjött és megharapott, azóta kicsot sem tudom szeretni. És megjegyzem, egészen addog tőlem kapta a kaját."


Kutya nem megy neki olyannak, aki megfelelően bánik vele, szabályokat állít fel, megfelelően kielégíti az igényeit. A harapás körülményeit ugyan nem ismerjük, de fogadni mernék, hogy a kutyának nem volt más választása.

2014. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Basszus hogy te mekkora egy marha vagy! Tényleg add oda egy menhelynek szerencsétlen jószágot, de újat ne vigyél oda! Még plüsst se!

Elmondok neked egy sztorit... 14 évig éltem egy házsártos, beteges, válogatott szemétségeket eljátszó, nehezen nevelhető spániellel. Kiállításoztunk, amit akarsz. A gatyánkat ráköltöttük családilag a gyógykezelésekre, de el kellett végül altatni. Soha nem gondoltam egy percig sem, még akkor sem, mikor altatásból ébredve nekemtámadt, mikor több éjszakát töltöttem ébren mellette, nehogy visszaeesen, hogy odaadjam bárkinek!

Te viszont add oda azt a kutyát valakinek, akinél jobb lesz neki, mert te egy felelőtlen, önző szemétláda vagy!

"...Felelős vagy azért, amit megszelídítettél!..."

A kutyát nem akkor szeretjük HA és AMIKOR!

Az én kutyáim sosem esznek tökéletesek. Kit érdekel?! HA valóban szeretni akarsz egy kutyát, ott van heyben! rengeteg rehabos kutyasuli van, hajrá! Olvass szakkönyvet, tanuld meg kezelni! Épp elég felelőtlen idióta van már, akik olyanok mint te, változtass! Ha meg nem akarsz, add le MENHELYRE, NE GYEPIRE vagy olyanoknak, akik tényleg szeretni fogják.

Ha kölyköt veszel, az is csak az első bepisilésig, szétrágott cipőig, lebontott szekrényig lesz cuki, utána veszel újat? Ez nem így megy!

2014. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Bagira000 válasza:
Előbb elgondolkodnék azon, hogy Neked való e kutya...Elakarod passzolni!!Jézusom...mi ez valami mobil telefon hogy elpasszolod??? Egy kutya egy új helyen persze, hogy másképp viselkedik,de ha valaki fellép nála falka vezérnek és foglalkozik vele egy picit nem harapná ki a kaját a kezedből!!! És nem is beszélve, hogy azért csúnya selejtes vad előző helyén,hogy volt vele foglalkozva de gondolom , hogyan ha rátok sózták!!! A Husky nem ház őrző kutya taníthatod de nem fogod arra tanítani,teljesen hogy sarokba állítson mindenkit!! De visszatérve a "hulladék dög"re ha nem tekintet rád az a "selejtes" falka vezérként akkor a szép csomagolt gyári se fog :D Már bocsi!!! Ha túl teszel rajta vidd el egy menhelyre de a régi gazdákhoz se vidd mert ott se látták szívesen!
2014. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!