Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elfogadható pincébe...

Mennyire elfogadható pincébe zárni éjszakára egy 8 hetes kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Ismerőseim, most vitték haza a kutyust, aki eddig kóborka volt. De a házba nem mehet be, így egyetlen lehetséges meleg hely a pince maradt.
2014. jan. 26. 18:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%

#10A vizsla tökéletesen alkalmas kinti tartásra, ahogy minden kutya, hiszen ahogy érzik, hogy hül le a levegő elkezdik növeszteni a téli szőrüket amit aztán majd tavasszal elhullatnak. Már miért ne rohangálna egyedül kint egy kutya? Nem 2 kutyát ismerek akik folyton szaladnak, akkor is ha épp nincs kint senki, ezeket a kutyákat pedig felesleges "mozgatni" mozog ahogy kedve tartja. Az meg hogy a gazdi távollétében alszik... esetleg panelba, ahol unatkozik, kertben nem alszik egész nap. Fütött kuckó meg szintén felesleges, védje őket a széltöl, esőtöl, legyen hová feküdniük, de a fütött felesleges. Hiába építesz te a kutyádnak fütött kutyaházat ha éppen ő sosem megy bele mert nem is akar a "melegbe" lenni.

" amikor normális ember ki sem teszi a lábát a házból ha nincs rá nagyon nyomós oka. "

végülis igaz, hidegbe senki sem eteti meg a kutyát meg a többi állatot, mindenki hagyja őket megdögleni mert hideg van és tavasszal vesz újat -.-" Télen is ugyan úgy kimegy normális ember, nem bent ücsörög a lakásba, találkozik a kutyával nem is keveset.

Az összes többi állatos témában mindenkinek az a baja hogy társas lény meg nem lehet egyedül tartani, hát a kutya nem az? Szerintetek egy ember pótolja a társaságát, és az hogy lakásban van? segítek, nem!

2014. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A vizslákat még a vadászok is maguk mellett tartották a házban, talán nem véletlen. Nekem a kutyával való foglalkozás nem ott kezdődik, hogy adok neki enni és inni, már ne is haragudj. Remélem a gyerekedet sem úgy neveled, hogy kaptál kaját, akkor most kuss van. Többnyire (mivel egyelőre a te fajtád van többségben, de szerencsére ez változni látszik) mivel a kerti kutyákat nem mozgatják azaz nem sétálnak velük, sokkal kevesebbet találkoznak más kutyákkal, mint lakásban élő társaik, akiket minimum egy pisi-kaki körre naponta többször is levisz a leglustább gazda. De akkor összegezzük a te érveidet. A kutya kertbe való, mert régen sem lakásban éltek. Nem kell neki meleg ház, mert úgyis növeszt magának téli bundát, éppen csak a szél ne fújjon át rajta, meg amúgy is örüljön neki, hogy kap enni-inni, mozgatni sem kell, majd fut magától. Egészen pontosan miért kell neked akkor kutya? Házat őrizni egy neveletlen, legyengült magánytól bekattant kutya nem fog, csak a baj van vele és még pénzbe is kerül.
2014. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
úgy látszik el sem olvasod amit írok, ha meg mégis nem fogod fel, ilyen emberrel nem vitatkozom, és mielött azt hiszed igazad van tévedsz, nekem meg nincs kedvem ilyenekkel vitatkozni!
2014. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
24%

Birom az ilyen városi emberek okoskodását akik a kutyákból "szobacicát" csinálnak. Egy kutya igenis kintre való. 100 évvel ezelőtt is kinn éltek és egyik se halt még bele. Én kutyám is kinn él a kertbe, fűtött kutyaház nélkül és tudod mit? Egészséges és boldog kutya. Egyedül van, folyamatosan szaladgál. Ugyanúgy etetem mintha benn lakna. Foglalkozok vele minden áldott nap és szeret vár haza. Nem kell ahhoz házban laknia. Én kutyám bele is bolondulna ha belenne zárva a négy fal közé.

És tudod mi a véleményem erről a "kutyát tartsuk a házban" dologró? Az h bolondság eg idétlen divat mint a kutya ruha (bizonyos fajtaknak szuksege van ra beismerem). Mire van a kutya bundája? Dísznek? Azért növeszti h megvedje a hidegtol. 50 éve is alkalmasnak bizonyult ez a modszer xd Most miert lenne maskepp... Azert mert par varosi ostoba azt allitja h emberkent banjunk a kutyaval. Igen a kutA a baratunk, de sok mindenben masok az igenyei mint nekunk, nincs szukseguk effele dolgokra.... Fűtött kutyaol xD Najolvan... xD En kutyamnak van egy helyseg szabadda téve barmikor bemehet van neki szalma, de nincs futve es egeszseges boldog... ugyhogy en az utolso mellett vagyok!!

2014. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt kérem a személyeskedést hagyjuk el, mert én sem kezdtem el barmozni senkit, pusztán igyekszem rávilágítani a dolgok másik oldalára. Ezzel a 100, meg ezer éve így meg úgy éltek a kutyák dologra csak annyit tudnék mondani, hogy száz évvel ezelőtt még telefon sem nagyon volt, nemhogy internet minden otthonban, de abban talán megegyezhetünk egy internetes fórumon, hogy az internet nem rossz dolog, és nem az ördögtől való, pedig új találmány. Ugyanígy talán abban is megállapodhatunk, hogy egy kutyának semmilyen lelki sérülést nem okozunk azzal, ha figyelembe vesszük az ő igényeit is. Én sem azt mondom, hogy komondort tartson az ember panelban, de talán csak nem olyan nagy állatkínzás, ha egy csivit valaki lakásban tart.
2014. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%

Nem állt szándékomban személyeskedni , csak végig olvastam az egészet és felment bennem a pumpa... Elnézést...

Tartsd lakasban... xd de az h a masik embert le allatkinzozod mert kint tartjaba kutyat ahol a kutyanak természetes na ez a vicces.

Es most mi van.... azzal h van net mar a kutya szore se nő ki... ertelmes megmagyarazas volt...

2014. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Akkor neki futok még egyszer. Tehát azért, mert száz éve valamit helyesnek véltek az emberek, egyáltalán nem biztos hogy az jó is. Minden fejlődik, és változik. Tehát azért, mert száz éve el sem tudták képzelni vidéken (mai napig sem nagyon), hogy kutyát urambocsá lehet lakásban tartani, az még nem jelenti feltétlenül azt, hogy ez állatkínzás lenne megfelelő feltételek mellett (rendszeres, napi szintű lemozgatás)
2014. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%

#14

Te sem találsz ki a sötétségből, igaz ? Ennyi zagyvaságot...

2014. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%
Az volt az állat kínzás mikor a csivavához hasonló lakásban tartható elemes kutyákat kitenyésztették...
2014. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%
#18 már miért beszélne zagyvaságokat? Szerintem mindent megindokolt, de meg csak benyögsz egy mondatot és leszólod a másik véleményét ami mellesleg helytálló!
2014. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!