Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja, problémája...

Lehet valami baja, problémája később a goldenemnek, ha szaporítótól vettük?

Figyelt kérdés

3 éve vettünk egy goldit(most 3 éves) amikor elmentünk kiválasztottuk a kutyit rendben volt úgy nézett ki mint ahogy kellett, onnan gondolom, hogy szaporítótól vettük, hogy:

1. nincs törzskönyve

2.amikor még nem vettük meg és meg akartuk nézni az annyát nem akarta megmutatni a gazda

3.megmutatta a szuka csont sovány volt és egy ilyen karámban tartotta ilyen lovardába

4. még Labradort és pulit is tenyésztett, a Labrador szuka is sovány volt

Azt mondta, hogy azért ilyen soványak mert 8 kölykük volt el hittük, de ahol tartotta az elég furcsa volt, de mivel akkor még csk9 éves voltam nem ismertem ennyire a kutyákat, azt se tudtam, hogy vannak szaporítók, megvettük.

Most 3 éves és nagyon sokat ugat, morog minden nagyobb társára, csak amikor rájön, hogy lány akkor kezd aranyosabb lenni, nem mondanám, hogy morog hanem morog nyüszít még a farkát is csóválja elég fura, már vagy egy éve visszük suliba(sokat javult) de otthon még mindig sokat ugat, úgy tudom, hogy egy Goldennek nem kéne sokat ugatni,

Lehet valami más örökletes betegsége, vagy valami más baja attól, hogy valószínűleg szaporítótól vettük?

Előre is köszönök minden segítséget, ja és bocs hogy ilyen hosszú lett


2009. dec. 4. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Csak az ég tudja milyen betegsége(ke)t szedhetett össze a felmenőktől, erről majd te tudsz csak mesélni. Senki nem tudja/fogja neked láthatatlanban megmondani mit örökölhetett.
2009. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Annyira felb@sz ez a egész!

Miért gondolja mindenki azt,h amelyik kutya szaporítótól van már tuti 100%,h gané beteg lesz!

NEM,NEM vagyok szaporító, sem tenyésztő!!

DE!

Lehet egy szimpla család adja el,aki csak 'úgy' lefialtatta a kutyát!

Na mindegy..itt már csak ilyen takony netfüggő szar emberek vannak

2009. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem, hogy baja lehet! De én feljelenteném az ilyen bunkót, akik nem etetik és ilyen körülmények között tartják a kutyákat!!!
2009. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A goldenekre jellemző örökletes betegségeket kell megnéznetek. Lehet diszpláziás. Erre egy egyszerű röntgenvizsgálatot tud csinálni az orvos.

A kutya minden bizonnyal ideggyenge, de ezen az iskolával tudok javítani. Valószínüleg mint egy igazi golden soha nem lesz, de ne adjátok fel te is írod, hogy már javult.


Kedves második. Nem tudom min vagy felháborodva. Állatorvosi rendelőben és kutyakiképzőként is nagyon sok ilyen "szeretettel született" kutyát láttam. A kölyökkori betegségek valóban ritkábbak náluk, és általában nem rühesek.

De ha a kutya fél éves lesz, akkor már ugyanannyi beteg és ideggyenge kutya van köztük mint a kutyagyárban születetteknél.

Nézd meg az elmúlt években mely fajták voltak igy a "szerető gazdik" aáltal szaporítva, a németjuhász, a cocker spániel, az ír szetter, yorkie, golden, beagle.

Nézd meg hova jutottak. A goldenek több mint felel diszpláziás. Egy olyan fajta amely igazából nem a legveszélyeztetettebb HD szempontjából.

Ezéert szaporítók, sokszor rosszabbak, hiszen a rendezett körülményekkel megtévesztik a tájékozatlan vevőt.

2009. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A goldenek is ugathatnak, ez erösen egyedfüggö, de többnyire csak úgy, hogy közeledik valaki a kapu felé, ö ugat, majd amikor egészen közel ér, akkor heves farkcsóválással, boldogan üdvözli.


Nem a 9 éves korodnak volt döntö szerepe a ti esetetekben, hanem az elözetes felkészülés hiánya volt a ludas. Mondom ezt én, aki 30 évesen estem ugyanebbe a hibába.


Hogy jobban megértsd a szaporító-tenyésztö dolgot, megpróbálom érthetöen és objektíven elmagyarázni. Ebböl majd leszürheted, a magad következtetését.


Szóval, adott egy csodálatos fajta, a golden. Hogyan jött létre? Kb. mint minden modern kutyafajta, bizonyos emberek elhatározták, hogy több, különbözö tulajdonságú kutya keresztezésével kialakítanak egy olyan tulajdonságokkal rendelkezöt, amilyent éppen szeretnének. Több generáción keresztül mindig azokat az egyedeket párosították, amelyek jellemzöi a leginkább hasonlítottak az általuk elvártakhoz, képességben, jellemben, küllemben, egészségben. Nagyon leegyszerüsítve erröl szól a dolog.


De. Miután létrejött az adott fajta, nem elég örülni neki, és csak "használni", fenn is kell tartani a fajtát. Ez a tenyésztök dolga, és a jó tenyésztö egyik ismérve, hogy hobbiból, szenvedélyböl és a fajta iránti elkötelezettségböl tenyészt, ritka, amikor ez a megélhetése. Ök azok, akik a fajta minöségének a fennmaradását megpróbálják biztosítani oly módon, hogy a fajta jellegzetességeit legjobban hordozó szukákat hasonló színvonalú kanokkal igyekeznek párosítani. Egy ilyen fedeztetés nagy költségekkel jár, sokszor ezer kilométereket utaznak egy megfelelö kutyáig, ahol a puszta fedezés is elérheti az ezer eurós összeget. Ez összetett és nagy tapasztalatot követelö feladat. Jó tenyésztö másik ismérve, hogy ha kiderül, hogy egyik kutyája egy rejtett genetikai hibát hordoz (pl. diszpláziát), azonnal kivonja a tenyésztésböl, mindegy, hogy miben áll neki a kutya.


Ehhez jönnek hozzá az alkalmi almok és a szaporítók tevékenysége. Mindkettöt a kevés szakmai ismeret jellemzi, de az egyik jóindulatú, és jót akar a kutyájának az egyszeri alommal, a másikat kizárólag a pénz érdekli. Ök annyiban tesznek kárt a fajtában, hogy általuk olyan vérvonal kerül "forgalomba", amilyeneket az igényes tenyésztök kivonni igyekeznek. Ezért a népszerü fajták fokozatosan nagyon elromlanak, a németjuhászoknál ez jól észrevehetö, de a goldenek közt is nagyon sok hibást találni, aki már szemre sem passzol a standardba. És ez ha egy szaporító kezébe kerül, fenntartás nélkül elad évi 10-12 kiskutyát. Teljesen nyilvánvaló, hogy ilyen hozzáállással ki sem alakulhatott volna a fajta.


A Te esetedben talán genetikai baki van a háttérben, talán rossz szocializálás, ezt csak a felmenök és testvérek alapos tanulmányozásával lehetne megállapítani. Amit tehetsz, hogy olvasol a témában, amit csak lehet, és a legjobb tudásod szerint jársz el. Az iskola szuper ötlet, ügyesek vagytok, csak így tovább!:)

2009. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Jajj,már le is pontoztatok...upsz:D

ISTENEM...Ennyi barom egy helyen:D

2009. dec. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Ja és ha a tenyésztők nem a pénzért csinálják akkor mi a lóf@szért kérnek 100-200-300ezreket?

Na ezt mond meg nekem..

2009. dec. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmondhatom neked. Számolj utána.

Az én kutyám óriástestű, 200 ezerbe került.

Ráköltesz még oltásokban 50 ezret az első 2 évben, a kajája 30 ezer havonta. Az 2 év alatt 720 ezer, orvosi kezeléssel együtt 770 ezer.

A tenyészszemléhez championátus kell, azt megszerezheted, mondjuk 5 kiállításon. Ha csak hazai kiállításokra mész az utazással, nevezési díjakkal 100 ezer. (ha külföldre is viszed, akár a többszöröse. Tehát 870 ezernél tartunk. A kötelező szűrővizsgálatok olyan 200 ezerbe kerülnek. Tehát 1 070 000 ezerbe került a kutya mire tenyészszemlére viheted.


Ezután kinézel egy hozzá illő kant, fizetsz érte 240 ezret. Kiváltod a fedeztetési jegyet, alombejelentőt. A kutyán elvégzik a vemhességre való felkészítést, a vemhesség alatti orvosi ellátást, a kölyköket kétszer oltják, chippelik, kiváltod a törzskönyvet, eteted őket 2 hónapig. Ez kölykönként olyan 100 ezer forint.

Tehát van egy szukád, ami 1 070 000-be került eddig és ban mondjuk 8 kölyköd, akik 130 ezerbe kerültek és 200-ért tudod eladni őket. Kerestél rajtuk 8*70=560 ezret

Tehát -510 ezernél vagy.

A következő alomhoz eteted a szukát 1 évig+orvosi ellátás 385 ezer és viszed kiállításra is. Mondjuk 400 ezerbe kerül 1 év alatt. Ismét lehozol egy almot a kölykökön keresel 560 ezret, a szuka belekerült 400-ba, tehát kerestél 160 ezret.......


Egy szukát 2 éves korától ellethetsz max. 6 éves koráig, évente egyszer, az 4 alom. és utána még él 4-6 évig, amikor már semmi hasznot nem hoz, de eszik, orvosi ellátásra van szüksége.

Számold végig, meglátod, hogy veszteséges a dolog.

Saját kannal, több szukával, nagy szerencsével lehetsz nullszaldós.


Aki tenyészt, nem a pénzért csinálja. Akárhány tenyésztót ismerek, mind a szakmájából, hivatásából él, a tenyésztés hobbi. Mert ha tisztességesen csinálod, akkor nem keresel rajta.

2009. dec. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek mindent nagyon köszönök, de főleg a 00:5-nek(nagyon sokat segítettél) persze a többiek is! :)
2009. dec. 5. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!