Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet valami baja...

Kutyának lehet valami baja nyers nyúltól?

Figyelt kérdés
Levadászott egyet, már egy részét meg is ette. Kaphat el valamit? Rendes nyúlnak látszik, mármint nem házinak.

2014. jan. 28. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
ezt mi nem tudhatjuk. nyilván ha volt valami baja a nyulnak akkor elkaphatja pl férgesség, ha nem volt semmi baja akkor meg aligha kaphat el valamit
2014. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha hagyod kóborolni és vadászni, legközelebb baja esik. Ugyanis le fogja lőni egy vadász. Vigyázz jobban a kutyádra!
2014. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Képzeld utolsó,én az udvaromban is láttam már vadnyulat,sőt rókát és gólyát is.Mi lenne ha a kérdésre is válaszolnátok néha.A nyúlra visszatérve,azért figyeld,egy féregtelenítés sem árt.Annak az ég-világon bármi baja is lehetett,de lehet hogy semmi.
2014. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Mi tanyán lakunk. Nálunk is elő szokott fordulni ilyen baleset. Az én kutyáimnak nem volt még semmi baja.

2. A vadász már nem is tudom hány éve nem lőheti le még az egyértelműen kóbor kutyát sem!

2014. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Kedves utolso kicsit le vagy maradva az elmult 2honapban eleg sok kutyát lőttek ki
2014. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Mindenki! A vadász sosem lőhette le a kóbor kutyát, hacsak ez nem éppen vadat űzött és egyértelmű volt, hogy nincs gazdája. Az, hogy ennek ellenére néhány önszorgalmú bérvadász heppből lelőtt kutyát, azt vegyük szimpla bűnözésnek. Ugyanis semmiféle jogalapjuk nem volt rá.

Legyetek szívesek elolvasni a jogszabályokat is mielőtt mindenféle okoskodást beírnátok. Elég nagy port kavart és nagyon sajnálatos, hogy az elmúlt időszakban felszaporodtak ezek az önjelölt kóboreb-probléma megoldók, de mindezek miatt elég komoly egyeztetések vannak Az Állatvédőrség és több vadász illetve állatmentő egyesület között. Megerősítették, hogy ahogyan eddig is nem lehet kutyát kilőni, csak akkor ha vadat űz, az semmilyen más módon nem menthető és a gazda nem előkeríthető. Annyival szigorodott, hogy mostantól valószínű csak vadász lőhet ki kóbor kutyát, bérvadász nem. A póráz nélküli kutyasétáltatás meg szabálysértés, a vadásznak semmi köze hozzá. Nem bírságolhat és nem szankcionálhat emiatt.

2014. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igazad van, ez a törvény, de amikor a gazdája mellől lövik ki, ráfogva, hogy vadat üzött, a trövénnyel kitörölheted a feneked.


Kérdező. Nem lesz baja.

2014. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként erdő mellett vagyok, itt van minden. És bemászkálnak a kertekbe. Mármint a vadak. Szal nem az eb megy el vadászni, max átrándul valamelyik évek óta elhagyatott, elvadult szomszéd telekre. Tiszta szerencse amúgy, hogy a macska még vadászhat egeret és nem lövik ki. :)) A nyúl meg közben már elfogyott. :)
2014. jan. 29. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi különbség van a vadnyúl és a vadegér között? A macskával is rögtön szaladtok a fertőtlenitőbe?
2014. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Macska is belepusztul, ha mérgezett egeret eszik meg.
2014. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!