Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szoktatok csinálni szilves...

Mit szoktatok csinálni szilveszterkor? A kutyátok hgy birja a sok petárdának a hangját?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy 5 hónapos goldim, és félek hogy mi lesz vele szilveszterkor. Általában nem szoktunk otthon lenni ilyenkor. Tényleg nagyon félnek a kutyák a petárdáktól, és a tüzijátékoktól? Mit csináljak vele? Ugye nem fog megszökni?
2009. dec. 5. 14:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%
nekem 2 kutyám van.még soha nem szöktek el,de amikor félnek bebújnak a házukba.a mamám kutyája nagyon fél a tűzijátékoktól,petárdáktól sokszor úgy elbújik,hogy meg se találjuk reggelig.a másik mamám régi német vizsla kutyája mindig bent volt szilveszterkor a lakásban.
2009. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Állatpatikában lehet kapni enyhe nyugtatót, ezt adunk neki délután, és viszonylag nyugton átvészeli a petárdázásokat. Amúgy kinti kutya, kertes házban.
2009. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is goldenem van, és nagyon szokott félni szilveszterkor. Egyszer meg is szökött, és egy hétig kóborolt, mire meglett. Azóta bezárjuk a kazánházba. Legszívesebben én is behoznám a lakásba, csak mostmár ketten vannak, és anyu nem engedi..:(
2009. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
A híradóban minden évben figyelmeztetnek szilveszter előtt, hogy ezen a napon (szilveszterkor) szökik meg a legtöbb kutya és macska. Szerintem ne vidd magaddal, mert bár biztonságban lenne nálad, de tuti halálra rémülne a sok zajtól, embertől, fénytől, ordibálástól...stb. Szerintem bízd rá valakire, aki biztosan otthon szilveszterezik. Én tavaly szilveszterkor 3 megszökött rémült kutyát is találtam, de csak az egyik volt középtermetű és csak azt tudtam "elkapni" és haza hoztam, a másik kettővel nem tudom mi lett, de őket hiába hajkurásztam, annyira be voltak sz@rva, hogy eszeveszetten rohangáltak... Amúgy nálunk nincs gond, az összes kutya a házban lakik velünk, bár a nagyobbik még így is hallja a zajokat és pánikol :D
2009. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáimat teljesen hidegen hagyja hogy a fejünk fölé lövi a szomszéd a tüzijátékot. Általában a kenneljükben vannak, mint minden éjszaka. Esetleg behozom őket hogy a társaságukat éálvezhessem akkor is ha épp nem tudok kimenni.

Félős kutyát szerintem nem ajánlatos ilyenkor hurcolászni. Hiába szeret, és megbízható, a kutyák érdekes dolgokra képesek. Lehet hogy elfutna ijedtében. Ilyenkor jobb bezárni garázsba, vagy a szobába ami biztoságos. Orvosnál lehet kapni nyugtatót ha túlságosan fél és nem tud senki vele maradni.

2009. dec. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok. Tapasztalatom szerinte kisebb korban még nem félnek annyira. Bár ez a tapasztalatom 8 hetes kiskutyától számazik. Ha vállal egy kutyát akkor az néha lemondásokkal jár. Lehet jobb otthon maradni vele. Én az összes kutyámmal otthon maradtam az első szilveszterüknél hogy tudjam kb milyen hatással lesz rájuk.
2009. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
5 kutyám van, különböző fokozatokban félnek a durrogástól. Az első (most lesz 10 éves) és a második (jövőre lesz 6) fél a legjobban, ők szinte sokkosak lesznek. Évek óta nem mentem sehová szilveszterkor, egyszerűen nem merem magukra hagyni őket. Ilyenkor ki sem tudom őket vakarni a szoknyám mellől. Úgy érezném, ha elmennék, hogy cserben hagytam őket. Felhangosítom a tévét bömbölősre, hogy kevésbé lehessen a petárdákat hallani és ápolom a lelküket.
2009. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha számít a kutya nem mész bulizni! Én sem megyek sehova évek óta, max olyan helyre ahová vihetem Őket is!
2009. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

Álltalában nálunk szokott lenni házibuli, úgyhogy ilyenkor a kutyám is bulizik velünk. Nagyon szereti az embereket, meg ha nyüzsgés van, úgyhogy nincs vele gond. :)

Amúgy nem fél a durrogtatástól hálisten.


Amugy ha valaki nem meri otthonhagyni, akkor a legjobb megoldás a kutyapanzió. Egy nap nem olyan vészes, kb. 2000-3000 Ft, és jobb mint másnaposan keresni a kutyát, hogy hova szökött ijedtében.

2009. dec. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
75%
En nehany honaposan elvittem a labrador szukankat setalni egy szantofoldre, elengedtem majd eldobtam kb. 10 petardat es minden egyes petardanal magamhoz hivtam megsimogattam.Latta hogy a gazda is csinalja es nincs semmi gond.Azota szilveszterkor kint a kertbe egyutt lojuk fel a telepeket, vetocsoveseket.Meg se nyikkan. Ennyi a titka a dolognak.
2010. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!