Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki, mikor vett (vagy fogadott...

Ki, mikor vett (vagy fogadott örökbe) új kutyát szeretett kutyája halála utá?

Figyelt kérdés
Ki, mikor vett (vagy fogadott örökbe) új kutyát szeretett kutyája halála utá? Kire, milyen hatással volt a hamar, későn, vagy soha nem vett kutya ténye? Feloldotta a gyászt? Korai volt, vagy úgy érezte, túl sokáig várt? Milyen kötödést tudott kialakítani az előzőhöz képest és mikor? Minden válasz érdekel. Köszönöm!
2014. febr. 1. 10:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálam a 14 éves spániel Karácsony előtt ment el... Mikor 6 évesen rákot diagnosztizáltak nála, elkezdtem felkészülni, de erre nem lehet. Mindent megkapott, amit csak lehetett, de az utolsó 2 hét szörnyű volt. Miután elment, se a kertbe, se sehova nem voltam hajlandó menni, ahol ő járt, bármin amiről eszembe jutott bőgtem... Aztán a véletlen úgy hozta, hogy volt lehetőségem befogadni egy dobit, ami mindig nagy vágyam volt. Én nem bántam meg, mondjuk ő sem volt már annyira kölyök és a másik kutyámnak meg kifejezetten jól jött.
2014. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönom az írásaitokat! Mi a feleségemmel - és gimis gyerekeinkkel - közösen megegyeztünk abban, hogy mindenképpen kölyköt szeretnénk (menhelyi is tökéletes, csak ne legyen nagytestű a lakás miatt), mert az előző is pár hetesen került hozzánk, és a sok gond és rosszaság ellenére bearanyozta a családunk életét, ami akkor külső okok miatt igen nagy válságban volt. Ötödik családtagként segített életet verni az elcsigázott családomban, pedig az első időszakban egy hét után dobhattam ki a zokniaimat, mert ahogy levettem a cipőmet, már a lábukkamat harapdálta. Aztán növekedett, összenőttünk, emberi minőségben élt nálunk, nem is kutya volt már tulajdonképpen. Illetve soha nem volt az. Az elején kertes házunk volt, de aztán, mikor másfél éves volt, első emeleti lakásba kerültünk, de ott is jó volt neki, nagy fasor volt a hát előtt, ott sétálgattunk, de velünk aludt, fotelból nézte a TVt, és ha máshol aludt el, az éjszaka közepén valamelyik családtak ágyában kötött ki reggelre. Ő is epilepsziával kezdte, később jöttünk rá a folyamatos kezelések során, hogy tumor.. A szintén tumoros kutyust elvesztő válaszolónak írom, hogy akkor valószínűleg ismerei ő is a Kaposvári állat MRt, ahonnan iszonyatos autóutazás vezet hazafelé, és az ember a könnyeitől, vagy az idegfeszültségtő alig látja az utat.

Szóval meghalt a mi kis keverékünk, aki a végén már nyugodt volt, főleg a sok gyógyszeről és a kora miatt is lenyugodott kiskutya önmagához képest, és egy egy-két éves menhelyi kutya lenne kb olyan nyugodt, meg persze azt is tudjuk, hogy a vele való kimért élet után egy kölyökkutya felforgat majd mindent, sőt lehet, hogy még idegesíteni is fog néha, de mégis kölyköt szeretnénk. Mindig úgy tekintettünk rá, mintha a gyerekünk lenne, aki ugyanúgy ebben a családban kezdte az életét és velünk lett az, ami, és mi is vele lettünk ezek, és ez okozhatja a kölyök iránti vágyunkat. A feleségemmel azt beszéltük, hogy elmegyünk menhelyre, ahol beadtak almokat, megnézünk kiskutyákat, hogy egyáltalán milyen érzést vált ki belőlünk. Idegenkedést, vagy azonnal a kiskutya iránti vágyat. A REXnél egyébként van egy személyes, jó kapcsolatom, úgyhogy majd írok neki, hogy szóljanak, ha kiskutyák érkeznek. Szóval igazán nem is azzal van a baj, hogy honnan, miként és hogyan szerzek kutyát, hanem az ambivalens érzéseket nem tudom kiszámítani, mert soha nem veszítettem még el kutyát, és gyakorlatilag az értések teljes skáláját éljük át az új kutya gondolatával kapcsolatban. Olyan is van, hogy kicsit most pihenjünk, mert a betegség, és az utóbbi fél év intenzív gyógykezelése, főleg a végső hónapokban nagyon megviselt minket, kifárasztott. Ez is egy érv. Ugyanakkor meg sokszor beszélünk róla, hogy mennyivel másabbak lennének az esték, ha itt mászna rajtunk egy kicsi, mint ahogy szegény előző kutyánk is mászott.

2014. febr. 1. 15:55
 13/16 anonim ***** válasza:
Írtam az előző kérdésedhez is, pont ma gondoltam rád, én vagyok az, aki tizenhat éves kutyát vesztett el egy hónapja. Jelenleg nem tudom elképzelni, hogy belátható időn belül befogadnék egy új kutyát, annyira magam alatt vagyok, hogy képtelen lennék bárkivel törődni, bárkiért felelősséget vállalni. Egyszer, majd, mert kutya nélkül lehet élni, csak minek... De most csak őt keresném minden kutyában, mindet hozzá hasonlítanám, márpedig még egy olyan különleges keverék, mint ő volt, nincs. Talán fél évvel az első, epilepsziás kutyánk távozása után (roham közben halt meg, ismerem az érzést) került hozzánk. Annyira sokáig volt velünk, hogy nem is emlékszem, milyen volt az élet előtte, nélküle. Egyelőre úgy érzem, kölyköt semmiképpen nem fogadnék be, mert nem lennék képes újra végignézni, hogyan lesz egy kajla, virgonc kölyökből járásképtelen, beteg öregúr, hogyan fárad el... :( Sikerült egyébként valamennyire feldolgoznotok már?
2014. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem sikerült feldolgozni, illetve ilyen tempóban évekig tarthat. Az a baj, hogy felelős munkahelyen dolgozom, egész nap elfolytom, és este tör rám, mert mindig sokat időztem vele, ahogy hazajöttem, fogadott örömmel, velem volt végig. Mintha a feleségem kissé jobban lenne, talán belefáradt a sírdogálásba otthon, és most elnyomja kicsit. De minden percben valahogy szóbakerül. Tegnap este az ónoseső miatt lementem felsózni a lépcsőt, és az volt bennem, hogy reggel vigyázni kell, nehogy csípje a kutya lábát, ha jövünk le. Aztán pár másodperc múlva rájön az ember. Az utcán sem voltunk azóta. Mikor meghalt, levittem az ágyát a párnájával a pincébe, amelyben az utolsó útjára ment. A lakást hypóval felmosuk, a szaga nincs jelen. Mikor lementem a pincébe szerdán a hólapátért, mecsapott az ágyának a szaga, ami az Ő szaga volt. Végigkönnyeztem az egész hókotrást. Hát így vagyunk. A kedvenc képemet róla kinagyíttattam vászonra nagy méretbe a falra. Szerdán hozom el. Talán az majd segít.
2014. febr. 2. 11:06
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez mindig ilyen lesz. Sose felejtem el, az első kutyám elvesztése után néhány héttel, mikor már azt hittem, hogy jól vagyok, somlói galuskát ettem, és egy jó nagy kanál lefröccsent a földre. Utólag muris, hogy egy ilyentől összeomlottam, de ott bömböltem, hogy nincs aki felegye, fel kell takarítani és kidobni. Meg minden alkalommal, mikor a kocsiból szálltam ki, szíven ütött, hogy nem kell nyitni a hátsó ajtót, mert nincs itt a kis árnyékom. De ezek pont azok a dolgok, amik egy új kutyussal a helyükre billennek, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. És igen, emlékszem jól a visszefelé útra kaposvárról szerelmi bánattal, és az infóval, hogy agydaganat. Életem legrosszabb napjai voltak, sose felejtem el :(
2014. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Együttérzek, most is arra gondolok, mennyire örült volna a régóta várt hóesésnek, vagy a sajtvégnek, ami tegnap a kezembe akadt... Hiányzik a hűtőből a konzerves doboza, a földről a tálai, de legjobban ő maga hiányzik a szőnyegről. Minden jellegzetes zajra azt hiszem, hogy őt hallom. A fényképét az urnája mellé tettem, lehet, hogy néha cserélni fogom, mert nem tudok egy kedvenc képet választani róla, szerintem kedves ötlet a vászonkép is. Remélem, segít majd valamit. Zárkózz be és sirasd meg, ne érdekeljen, hogy felnőtt férfi vagy, tekintélyesnek tartanak, nem számít. Van lelked, ami most sebes. Érezni fogod, ha eljön az idő.
2014. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!