Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Már hetek óta morfondírozom két kutya között, amelyik egyikével gazdagítani szeretném az életem. A golden retriver, és a bernáthegyi között vacillálok. Mindkét kutyáról túlnyomótöbbségben csak jót olvastam, azonban mégis tanácstalan vagyok. Meglehetősen érzékeny ember vagyok, és egy hűséges, ragaszkodó, és szerető négylábú társra vágyom, aki megmelengeti az ember szívét. Jelen esetben ez mindkét kutyára igaz, hiszen sok a közös tulajdonságuk. Kérlek adjatok tanácsot, a leírtak alapján melyik kutya illene hozzám?
2014. febr. 1. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

A leírtak alapján egy hatalmas plüsskutya.

Ennyit bármelyik menhelyi keverék is tud, hogy szeret, azért tartjuk a kutyát, mert szeretnek. Fontosabb kérdés, hogy ezen kívül akarsz-e bármit kezdeni vele, séta, tanítás, nevelés terén mik a terveid, mit vársz a fajtától a külsején kívül?

Arról nem is beszélve, hogy ha neadjisten gyerek/társpótléknak tartod, humanizálod, és rátolod az összes érzelmedet, akkor jó eséllyel hamarosan lesz egy borzasztóan frusztrált és problémás kutyád. A kutyák nem szeretetautomaták, annál sokkal komplexebb élőlények, és ha ezt nem vagy hajlandó figyelembe venni, abból nagy pofáraesés lesz.

2014. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
31%

Golden retriver

Nekem is ilyen fajta kutyám van és nagyon szerethető aranyos

2014. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Lakásba? Udvarra?Én magamnak a bernit választanám.
2014. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagy kertünk van! Az első kommentelőnek: Sok időt fordítanék a nevelésére, és sokat játszanék és foglalkoznék vele.
2014. febr. 1. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
golden teriver. a bernáthegyi nekem a filmből ítélve egy nyáladzó nagy állat. A goldent viszotn szeretem,és volt már is nagyon aranyos,erős,(ha sétáltatni akarod lehet h elhúz téged),szereti a gyerekeket.
2014. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden nap tudnád sétáltatni? A golden sokkal pörgősebb, de a bernáthegyinek is kell a napi 1 séta legalább, szocializáció, a többi kutyával való kommunikáció miatt.
2014. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon vicces, mert nekem mindenki mondja hogy a golden egy jámbor állat, a legszeretreméltóbb kutya, a legnyugodtabb, stb. Nagyanyáméknál van 2, kib***szva a kertbe, sétálni sosem voltak, full agresszívak, egymásnak mennek kb. naponta, véresre harapják egymás fejét, gyakorlatilag uralkodnak az egész házban, csicskáztatják nagyanyámékat, nagyon durva a helyzet. Ugyanakkor az én "harcikutyám" a legkisebb csiviktől a dán dogig mindenkit imád, emberekkel sosem agresszív, fegyelmezett és nyugodt kutya, vizsgát is tett, naponta járok vele Margitszogetre/ligetbe/szinte mindenhova jön velem. Szóval attól hogy golden, még nem lesz álomkutya ha nem foglalkoznak vele, de ez mindegyik fajtára vonatkozik!
2014. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Amúgy nagyon vicces, mert nekem mindenki mondja hogy a golden egy jámbor állat, a legszeretreméltóbb kutya, a legnyugodtabb, stb. Nagyanyáméknál van 2, kib***szva a kertbe, sétálni sosem voltak, full agresszívak, egymásnak mennek kb. naponta, véresre harapják egymás fejét"


Talán pont ezért mert nincsenek sétáltatva, és megfelelően szocializálva. Sztereotípia hogy a nagymamádék kutyái vadak, és ebből adódóan a többinek is van valami idegrendszeri problémája. Megfelelő nevelés és bánásmód kérdése az egész. Ezenkívül a körültekintő tenyésztőválasztás is fontos, ahol garantáltan nincs örökletes idegbaja a kutyának.

2014. febr. 1. 12:30
 9/11 anonim ***** válasza:
A Bernáthegyi olyan mint egy plüssmaci ,ezért ezt ajánlanám vagy akár a Leonbergit.
2014. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, kérdező, én nem ugyanazt mondtam

amit leírtál aztán te is? :D

2014. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!