Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba ilyen kutyus?

Lakásba ilyen kutyus?

Figyelt kérdés
Border Collie-t szeretnék vagy Huskyt.. fiúként valami fiúsabb kutyát szeretnék nem yorkit meg palota pincsit... csak sajnos az a hátul ütő, hogy ugye lakás.. és hogy délelőtt 8tól-14:10ig gimiben vagyok.. vélemény? Nagyon sok kutya nevelési könyvet olvastam.. és tudom, hogy nem jó.. de úgy szeretnék egy kutya barátot, hogy az nem igaz.. ( az olyanok véleményére nem igazán vagyok kíváncsi, aki azt mondja, hogy az első hétig foglalkoznék vele :) )
2014. febr. 3. 22:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Muszáj még belinkelnem:


http://www.youtube.com/watch?v=9HLid2_RXU4


:)))

2014. febr. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne lehetne valakinek úgy kutyája, ha mellette suliba jár? Most nem azért, de később meg dolgozni fog járni, sosem lesz annyira idilli a helyzete, hogy 0-24-ben a kutyával legyen. Nekem 6éves korom óta van kutyám, 20 vagyok, egyetemre járok. gyerekkorban rengeteg felelősséget nevelt belém a szobaspancim. Reggel suli előtt én vittem le, aztán délután megint, ahogy hazaértünk, mentünk le játszani, lemozgattuk a kutyust. Tanulás közben labdáztam vele a lakásban, neki mondtam fel a leckét. Estefelé még volt 2 séta... Egyszer egy kisebb egészségügyi és 11 körül egy nagyobb, futkározós. Én etettem, kiállításon én vezettem fel. Ezeket mindet meg kellett tanulni. megtanultam felszedni magunk után a produktumot, mikor kölykei lettek, én bontottam ki az elsőt a burokból. Hétvégente nagyokat túráztunk, erdőt jártunk. Mi kellhet még egy gyereknek?

Azóta elköltöztünk és van egy nj-m meg egy dobim. A nj azóta megszerezte a BH1 és az IPO1 munkavizsgát, én meg leérettségiztem és egyetemista vagyok. Nálunk a nj saját választásából kerti kutya,a dobin meg mivel dísznek van szőr, bejár. Van mellettük egy cicám, és köszönik szépen, jól vannak. Ilyenkor, vizsgaidőszakban baromi jó kikapcsolódás elmenni pl. futni a kutyákkal. Én nj-t lakásban nem tartanék, bár lehet csak az enyém utálja a meleget és szokatás kérdése az egész, de vedlésnél ők is iszonyatos mennyiségű szőrt termelnek.

Szerintem hajrá, legyen kutyád, nem baj az, ha fiatal vagy!

Nekem ha egyszer gyerekem lesz, biztosan kutya mellett fog felnőni, mert sokkal jobb felnőtt lesz úgy később!

2014. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
69%
Szerintem,nyugodtan tartható bármilyen kutya, ha választás előtt elolvasod a belső tulajdonságait, szükségleteit és be tudod illeszteni az életviteledbe.Huskyt azonban első kutyának nem ajánlanék. Nekem német vizsla keverékem meg labradorom van. Bár kertes házban lakom mégis a közelemben szeretnek lenni, vagyis nem igazán használják a kertet.
2014. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt gondoljátok, hogy a rövid szőrű kutyák nem szőrőznek, nekem staffim van lakásban, és miiiinden tele van a kis tüske szőrével. Szerintem még rosszabb is, mert nem lehet normálisan összetakarítani. Ez egy ilyen dolog, ha valaki lakásban tart kutyát azzal bevállalja ezt is. Bár én ezek közül egyiket sem tartanám lakásban, max ha nem dolgoznék, és lenne lehetőségem egész nap vele foglalkozni. Ha nincs konkrét elképzelésed, csak annyi, hogy ne legyen öleb akkor a legjobb választás egy menhely lenne. Elmész, elmondod milyen kutyát keresel (valami nagyobbacskát, közepes energiaszinttel) és mutatnak neked egy rakással. Ha vársz a dologgal nyárig, akkor a szünet alatt tök jól összecsiszolódtok.
2014. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Akiteki ***** válasza:
74%
Ilyenkor úgy örülök, hogy 20 éve még nem volt korlátlan internet, meg gyakorikérdések. Sosem lett volna huskym, ha ennyi okosságot összeolvasok. :))))
2014. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%
én 9. en élek egy rotweilerrel minden nap nagyokat sétálunk a közeli erdõben.
2014. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%
Mind a két kutya tartható lakásban, ha megfelelően vannak tartva, és odafigyelnek rájuk. Mivel egyik sem kifejezetten szobakutya, suli előtt is el kéne vinned sétálni, majd suli után legalább 2-3 órát foglalkozni vele, és hétvégéken nagyobb sétákat tenni. Ha úgy érzed, menni fog, akkor sok sikert kívánok! :)
2014. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A kutyát hova teszed, ha mégy tovább tanulni? Marad anyádnak a lakásban? Ha nem is koliba mégy, akkor is készülj fel rá, hogy nem egyszerű úgy albérletet találni, hogy a kutyát a tulaj megengedje (én szeretem az állatokat, de én SEM engedném, hiába én is így tartom a sajátomat, de egy idegen emberben nem bíznék meg úgy, hogy nem lesz leamortizálva a lakás utána), ezen kívül lakótársakból is olyat kellene találnod, aki örül a kutyának. Egy személyes albérletre ne építs, anyád biztos nem tapsolna hozzá, hogy havi 100 ezret vágjon hozzád lakhatásra, csak azért, hogy a kutyával élhess.


A nyolctól kettőig iskola, edzések, futás, tanulás. Hogy akarod lemozgatni a kutyát? Az neki nem elég, hogy fut veled körbe-körbe. Tök jó így elképzelni, de ennél azért bonyolultabb a kutya tartás és nem idénre kell tervezni, hanem vagy 10 évre, ami egy gimnazista életében még nagyon nagy változásokat fog hozni, többször is!

2014. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk sosincs ilyennel baj. Szerencsére Debrecen nagy város, van egyetem. Én ilyen téren tudatos voltam, itthon választottam egyetemet. Szerintem simán megoldható, ha valaki elkötelezett.
2014. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

huskykat nem ismerem, én úgy hallottam elég makacsak, nehéz velük bánni, de erről majd huskysok...

bordereknek kell a foglalkozás, nagyon. amíg te suliban vagy, nem tud vele valaki foglalkozni? legalább egy körre levinni? én is suliban vagyok, de nálam van aki később megy el otthonról, ezért reggel-délelőtt ő sétál a kutyával, csak pórázon ugyan, máshogy nem engedem, de hosszan. délelőtt-este megyek vele én, akkor van, hogy rövidebbet (délelőtt van, hogy 2-3 órát mászkálnak), de póráz nélkül, máshol, hogy fusson is, plusz pl. klikkerezek vele, játszunk. heti kétszer agilityzünk, sulizunk, hétvégente megyünk pl. szigetre sétálni. az is igaz, hogy ő nem munkavonalú.

jelenleg kevesebb időm van a kutyára, mint szeretném, remélem ez meg fog oldódni. 1-2 év múlva másodikat is tervezek, ha majd több időm lesz / máshogy elosztva. ha tényleg komolyan gondolod a kutyát, nem akadály a lakás, sőt, a tenyésztő akitől a másodikat tervezem, azt mondta inkább ad el kutyát lakásba, ahol a gazda "rá van kényszerítve", hogy levigye a kutyát, minthogy ki legyen bacva a kertbe egész nap... tényleg csak azért nem javaslom, ha abban az időben senki nem lenne vele, de akkor semmilyen kutyát.

2014. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!