Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit okoz ha a kutyánkat egy...

Mit okoz ha a kutyánkat egy kicsit hosszabb időre másra bízzuk?

Figyelt kérdés

Jó ideje lakásban élek Nyíregyházán. Eredetileg nem idevalósi vagyok, és egy kertes házban nőttem fel. Odahaza van is egy németjuhászom, de szüleimmel van így nem idegen környezetben hagyom.

Ám most már szeretnék ide is egy kutyát, mert már nagyon hiányzik a társaságuk. Egy beagle-re gondoltam. Időm lenne rá, ám júliusban egy minimum két hónapos bicaj túrára mennék a barátaimmal és nem tudom mennyire jó ötlet egy akkor alig féléves kutyust, rokonokra bízni ennyi időre...



2014. febr. 3. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én hasonló kérdést tettem fel, csak komolyabb, mármint mi külföldre mennénk egy évre a párommal. Azt írták, ha szerető és ismerős környezetben van, nincs gond. Szóval nem árt, ha előtte már jár ott, megismeri az ideiglenes gazdit. :) Plusz nem árt nekik elmondani, milyen szabályokat alakítottatok ki a kutyival, mert ilyen fiatalon még sokkal fogékonyabb, így ha átveszik és másképp nevelik, nem biztos, hogy utána azokat könnyű lesz kinevelni belőle. :)
2014. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magaddal viszed.A bigli tipikusan szívós,hosszú távokat lefutó kutya.Lehet bérelni biciklis kutya utánfutót,ami pakolásra meg a kutya szállítására is jó,mert azért annyira nem terhelhető,mint egy felnőtt kutya.
2014. febr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy a biciklitúra után vedd meg a kutyát, a következőre pedig magaddal viszed, amikor kicsit nagyobb lesz. Egy kölyök életében még hosszú idő az a 2 hónap, és ha változik a nevelés, más szokások rögzülnek bele, akkor tényleg nehéz lesz kinevelni. Egy kölyköt, amit még aktívan nevelek és tanítok (ilyenkor a legfontosabb), nem hagynék ennyi időre másra. Amikor már elért egy kicsit idősebb kort, akkor esetleg, de inkább magammal vinném.

Ha nem tudod magaddal vinni, szerintem a túra után vedd meg a kutyát, és az első évében ne hagyd másra ilyen hosszú időre, ha van rá módod.

2014. febr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Nem értem. Honnan tudod, hogy a még meg sem lévő kutyád júliusban fél éves lesz? Vedd meg augusztusban és nincs ilyen gond.
2014. febr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam, hogy inkább a túra után venném meg. Csak gondoltam azért megkérdezem.

Azt hogy mennyi idős lenne addigra saccoltam, mivel két hónaposnál fiatalabbat nem vennék, így ha mondjuk ebben a hónapban venném akkor addigra pont féléves környékén lenne.

2014. febr. 4. 01:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a kérdésből, hogy öcsém itt lakik velem együtt a lakásban így ismernék egymást, és az alatt az idő alatt valószínűleg ő vigyázna rá.
2014. febr. 4. 01:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az öcséd vigyázna rá ráadásul ugyanabban a lakásban akkor semmi gond nem lenne vele :)

Egyébként nem gondolkodtál az örökbefogadáson? Vagy mindenképpen kölyköt szeretnél?

Ha beagelben gondolkodsz, itt vannak keverékek és fajtatiszták: [link]

De ha nem ragaszkodsz a fajtatiszta kutyushoz akkor kölykök is vannak: [link]

Személy szerint inkább felnőtt kutyust ajánlanék, mert egy kölyök nevelése nem egyszerű...

2014. febr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 9 hónapra utaztam el, nem volt gond az egy éves kutyával, de kölyköt biztosan nem vállalnék úgy, hogy előre tudom, két hónap kimarad. Inkább akkor hozd, amikor otthon is tudsz maradni vele. Főleg, hogy lakásban lesz és pláne főleg, ha beagle-t akarsz. Legalább lesz időd kiválasztani a legszimpatikusabb tenyésztőt.
2014. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!