Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek olyan fajtájú kutyájuk...

Akiknek olyan fajtájú kutyájuk van, amit nem tartanak nyilván a legokosabbak között, nem érzik azt, hogy buta a kutyájuk?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Még mindig a 4-es. Azt elfelejtettem megírni, hogy egyébként többször összekaptam az anyósommal emiatt. Mind két kutyája utoljára 2011-ben volt oltva, a bolognese 7 évesen a mai napig nem szobatiszta, a FÜRDŐSZOBÁBA van bezárva este és napközben, amikor mindenki dolgozik/iskolában van. Soha nem sétáltatja az utcán, a kertbe is csak pisilni zavarja ki. Tusfürdővel fürdeti otthon, macska kajával eteti. Van egy németjuhász is, a kertben, egy kb 8 nm-es helyre van bezárva. Kiengedve kivan, pár naponta, de akkor se foglalkozik vele a kutya se. Kiengedik és kész. Egyikkel se játszanak.. Labda, frizbi, kötélhúzós játék, felejtsd el. Chip egyikben sincs. A németjuhásznak 3 éve gennyes a füle. Nyáron jönnek rá a legyek, sír, nyüszít, rázza a fejét. Közölte, hogy ő inkább elaltatja, de ezt nem bírja idegekkel. Mondom WTF? Állatorvos? Arra sajnálja a pénzt! De közbe olyan dolgokra költ, ráadásul az állatorvosi költségek többszörösét, hogy az ember haja égnek áll.


Bocsánat, hogy ennyire kijött belőlem, de jól esett kicsit leírni. Páromnak hiába mondom, ő csak vállat von, hogy nem érdekli. Pedig látja mellettem, hogy hogy kell egy kutyával jól bánni, látja mikre kell odafigyelni a falkavezérségnél, még is le se tojja, hogy mit művel az anyja.

2014. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nyilván vannak nagyon jó képességű, és kevésbé jó képességű kutyák, már csak azért is, mert pár fajtát direkt úgy tenyésztettek ki, hogy találja fel magát, egyedül oldja meg a problémákat. Mondjuk egy társasági kutya nem biztos, hogy arra lett szelektálva, hogy magától oldjon meg feladatokat, erre azt is lehetne mondani, hogy "butább". De van egy olyan érzésem, hogy nem erre szokták mondani, hogy buta, hanem arra, akinek képességtől függetlenül nem lett megtanítva semmi, és nem is érti, miért kéne hallgasson a gazdájára, követni amit mond, pl. a bolognese, akiről fölöttem írtak. Az én kutyám pl. nem tud játszani, mert az élete első pár évében senki nem játszott vele, és nem tud mit kezdeni a labdával. Ha ugyanígy a gazdi követése marad ki az életéből, akkor ugyanúgy nem fogja érteni, miért üljön le, ha arra kérik, mint az én kutyám, hogy miért hozza vissza a labdát. Még így is lehet, hogy valamikor megtanul labdázni, ahogy a bolognese is tanulhat még mindig, de mindenképpen nehezebb, ha eddig úgy élt, hogy nem volt erre szüksége.
2014. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan buta kutya, amely nem képes megtanulni néhány szó jelentését (kivéve, ha beteg). Azt sem hiszem el, hogy a példaként felhozott jószág nem érti a gyere ide parancsot, valószínűleg csak úgy gondolja, nem fog ő ugrálni annak az emberszabásúnak. A másik meg, ha nincs a kutyának megtanítva a parancs jelentése, honnan kellene tudnia? Vagy ha nem érti az emberi beszédet, már buta?
2014. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Borzasztó dolgokat olvasok itt..

Összekeveritek az intelligenciát az ember-konform magatartással. Tényleg attól tekinthető okosnak egy állat, ha egy szaros jutalomfalatért, vagy simogatásért robotként, szolga módon követi az idétlen utasításainkat? ...azt hiszem, a legostobább állat az ember...

2014. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen, én sem a parancsok teljesítését tartom intelligenciának, hanem inkább ha egy kutya kis túlzással, de képes szinte emberi módon gondolkodni.

Ez persze inkább lakásban, házban tartott kutyákra jellemző, nem az olyan kutyusra, aki kint van a kertben naphosszat, hanem aki maga is igazi családtagként éli meg a mindennapokat.

2014. febr. 11. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!