Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 fiú bajjal jár?

2 fiú bajjal jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy kutyusom (kan-ivartalanított) 5 éves lesz, és szeretnék most egy másik kutyust mellé szintén fiút.

Tudom hogy nem lehet általánosítani, hogy milyen lesz majd a kapcsolatuk de kíváncsi lennék, azoknak a véleményére akinek így vannak kutyusai.

Kijönnek majd egymással vajon (nemük miatt)?

Mire figyeljek oda hogy a mostani kutyusom ne érezze rosszul magát? Nagyon várom a tippjeiteket! Köszönöm



2014. febr. 6. 10:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is két srác van, imádják egymást. :) Részben azért döntöttünk amellett, hogy jöjjön mégegy kutya, mert az öreg már teljesen befásult, magába fordult. Gondoltuk jól jönne neki a kutyatársaság. Mivel ő volt azelőtt a "gazdi szeme fény" egyes egyedül, ezért nem mondom volt feszültség, amikor letettük a földre az új jövevényt szőrgombóc formában. Az első napokban szemmel kellett tartani, követte mindenhova, aztán rájött, hogy ez a kis pamacs egyelőre nem ellenfél.

Hozzá tartozik, hogy mi nem hagytuk magukra őket, mi rendeztük a közöttük lévő viszonyt. Ha az öreg volt túl tolakodó rá is ugyanúgy rászóltunk, mint a kicsire, amikor már úgy éreztük túl sokat "vár" az öregtől (pl. tépi a fülét). Fontosnak tartottuk, hogy ne menjenek egymás agyára, ne lépjék át egymás tűrőhatárát. Ebben a gazdinak fontos szerepe van szerintem. Sokan úgy vannak vele, hogy összerakják őket, aztán majd lesz valami. Szerintem ez nem jó megoldás, de ízlések és pofonok. Ha az idősebb jól nevelt és le lehet tiltani dolgokról, akkor nem lesz probléma. A kölyköt max megfogod és odébb rakod, ha úgyérzed már túlfeszíti a húrt.

Voltak odamorgások, rendre intések és az öreg az úr a háznál még mindig (3 éves a kicsi), de komolyabban sosem estek egymásnak.

Egy Yorkinál és egy Dognál inkább a méretbeli különbségek fognak szerintem gondot jelenteni. Azért ha egy ekkora kutya csak játékból is odacsap a Yorkinak, az képes olyan sérüléseket okozni, hogy "sírás" lesz a vége.

2014. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen én is nagyrészt így vélekedem ahogy Te, de akkor ez jó is. :) A Yorkie fiam elég nagy tehát nem egy másfél kilós kutyus, hanem 7kilós..de nem kövér hanem elég nagyra cseperedett egyed :) Persze azért így is lesz különbség, nem is kicsi.. de köszönöm a hasznos válaszaitokat és a tanácsokat.
2014. febr. 9. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!