Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkim már soha nem lesz...

A yorkim már soha nem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
4 hónapja van meg a yorkim, most 7-8hónapos. Próbálkoztam először pelenkára szoktatni, kisebb nagyobb sikerrel...Volt hogy csak oda végezte el a dolgát, és utána nem ment rá. A pelenka le van téve neki mindig, de csak minden 20. alkalommal megy rá. Utána próbálkoztam hogy kiviszem őt az udvarra, de az sem jött be, miután behozom akkor végzi el a dolgát, általában a szőnyegre. Mit tehetnék? Van még rá esély hogy szobatiszta legyen?

2014. febr. 8. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha így folytatod, akkor nincs.

Első lépés:pelenka kuka.

Második lépés:2 óránként vidd ki, ha kinn ürít, akkor nagy dicséret, ha benn, akkor szó nélkül takarítasz.

Te is tökéletes példa vagy arra, h miért NEM használunk kutyapelenkát.

2014. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen "próbálkoztam hogy kiviszem az udvarra"? Ugye nem csak B terv volt hogy kiengeded néha a szabadba? Dobd ki azt a nyomorult kutyapelenkát, egy terriered van, nem pedig kisbaba/szibacica. Vidd el sétálni minden nap 1-2 órára, azon kívül pedig 2 óránként engedd ki a kertbe, ahol töltsön legalább fél órát. Ne bénázzál.
2014. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem is lecsesztek a pelenkázás miatt, úgyhogy egy hét után még elég pici volt, és kidobtuk. Nekünk nagyon sokáig a két óránkénti (éjszaka is!) séta ellenére se pisilt-kakilt kinn, pedig volt olyan, amikor négy órán át voltunk lenn, amint hazaértünk, akkor bepisilt rögtön. Kakit azt hamar megtanulta magától, de a pisi nem ment. Egyszer aztán csoda történt úgy két hét után, és kint pisilt, mindig volt nálunk virsli jutalomfalatnak, szépen nem zavartuk meg, amíg pisilt, és utána nagy simogatás, hangos dicséret mellett megkapta a virslijét. Még sokáig küzdöttünk, hat hónapos múlt, néha még vannak balesetek, de egyre több a száraz nap, négyszer visszük ki naponta, mindig ugyanakkor, kaki már egyáltalán nincs a lakásban. De mai napig megdicsérem, ha elvégzi a dolgát szavakkal, mert tudom, hogy jól esik neki.
2014. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az az ,,A" terv hogy a kutya kint végezze el a dolgát, csak mivel dolgozni is járok, ezért van letéve a pelus, de eredménytelenül. Ezáltal sajnos csak hétvégéken van arra időm hogy órákat sétáljak vele...Addig még nem vagyok itthon addig meg nem bírja tartani :(
2014. febr. 8. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony - és ezt nem bántásból mondom -, akkor nem kellett volna kiskutyát örökbe fogadni/vásárolni, mert ez bizony egyikőtöknek sem jó. :( Pont amiatt, hogy a szobatisztaságra szoktatásnál rengeteg időt kell rá szánni, gyakorlatilag állandó figyelmet igényel. :( Így viszont valamit valamiért. :(
2014. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de minden nap sétáltatni kéne egy olyan kutyát is akinek ott a kert, emelett míg szobatiszta nem lesz 2 óránként kiengedni, aztán szép lassan csökkenteni, reggel mielőtt elmész fél óra, mikor hazaérsz 1-2 óra kinti séta, este fél óra, késő este 10 perc pisi kaki. Beteg kutyusokob kívül nem létezik olyan amelyiknek 4 séta nem elég, ez egy nagyon nagy butaság, a szobatisztaság ott kezdődik hogy nincs pelenka SE. Szerintem add tovább másnak még most, így sajnos nem való neked a kutya.
2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így nem.Legyen egy rendszer,akkor is,ha nem tudod ezt a néhãny órás bulit megcsinálni.Segíthet egy kutyaajtó.Egy kutya sem szereti bent végezni a dolgát.Ha lehet,kijár.Előbb utóbb rájön.Pelenkával én sem próbálkoznék,nem is tudom,ki az akinek beválik.Mert akinek sikerûl rászoktatni pelusra,u.olyan energiãval nevelhetné szobatisztává.
2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kis yorkim 9 hetes egy hete van nálam ,bizony a pelusra is rápisil és az udvaron is elvégzi a dolgát minden evés után kakil ,ébredés után,játék után pisil és ilyenkor viszem ki vagy teszem a pelusra kivárom hogy elvégezze.Elöfordul még baleset de elégedett vagyok nagyon vele .
2014. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!