Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik, ti mennyiből...

Kutyagazdik, ti mennyiből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Kecskeméten lakunk a párommal és szeretnénk összeköltözni egy albérletben. Nekem már régóta vágyam egy kutyus és meg is beszéltük hogy ha együtt lakunk meg lesz is jó alom akkor veszünk egy kölyköt.

Eddig kb 400 ezer forintunk van félretéve, a párom nettó 150-160 ezret keres, én még tanuló vagyok de diákmunkával szerintem tudnék én is keresni, nemsokára amúgy is záróvizsgázok. Ahogy számolgattam elsősorban kajára költünk leginkább, ha nagy lábon élünk, nasizunk akkor olyan 60 ezer forint megy el kajára kb. Másra nem igazán költünk, így remélem hogy a rezsi sem lesz horror összegű.


Szerintetek így bevállalhatnánk egy kutyust? Ti kb mennyiből jöttök ki egy hónapban kutyával együtt?


2014. febr. 11. 13:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekünk két kutyánk van. Átlagosan olyan 10ezer és 40ezer között mozgunk, attól függően, hogy éppen abban a hónapban kell-e tápot venni, vagy sem. Az egyik 11ezer ft-os tápot eszik, a másik 7ezreset, plusz kapnak néha húst, túrót, kefírt, meg ezt-azt.


Ha mondjuk egy olyan hónapot nézünk, amikor kaját is veszünk, meg még oltani is kell, akkor simán benne vannak 40-be/hó. Persze igyekszünk úgy csinálni, hogy azért ne egyszerre legyen nagy kiadás. Viszont mikor beteg volt az egyik, akkor majdnem 100ezer elment egy hónapban, csak a kezelésre.. szóval bele kell kalkulálni mindent.

2014. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!