Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ezzel a nővel? Már...

Mit tegyek ezzel a nővel? Már nem bírom idegekkel. ( tenyésztés)

Figyelt kérdés
Egy olyan fajta kutyám van amelyből csak 3 szuka van az országban. Ő az egyik tulajdonosa. Lehord mindennek és azt beszéli csóró vagyok, mert nem viszem annyi kiállításra a kutyámat mint ő. Mit képzelek én, minek vettem ilyen fajtát, hogy az udvarban mocskolódjon csak, hogy ezek minőségi kutyák, nem nekem való és ne foglalkozzak ezzel a fajtával. Nagyon idegesít már és nem bírom tovább idegekkel.
2014. febr. 12. 13:03
1 2 3
 1/21 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
Kiváncsi vagyok milyen fajta kutyád van:) Amúgy ha mocskolódik, nem tudod bejelenteni az tenyésztő egyesületnél?
2014. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ő a tagja és szoros kapcsolatban van az egyesület elnökével. Privátban megírom a fajtát ha akarod.
2014. febr. 12. 13:12
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

itelrontás - üzleti életben létező jogi fogalom, és hozzá tartozó törvény:

"Tilos valótlan tény állításával vagy híresztelésével, valamint valós tény hamis színben való feltüntetésével, úgyszintén egyéb magatartással a versenytárs jó hírnevét vagy hitelképességét sérteni illetve veszélyeztetni."


Emberek esetén rágalmazás vagy becsületsértés jöhet szóba:

rágalmazás: "A rágalmazás vétségét az követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ. Alapesetben egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Minősítő körülmény, ha a rágalmazást aljas indokból vagy célból, nagy nyilvánosság előtt, vagy jelentős érdeksérelmet okozva követik el. Ezen esetekben a büntetés két évig terjedő szabadságvesztés."


becsületsértés: "A becsületsértés vétségét az valósítja meg, aki a rágalmazás esetén kívül mással szemben a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben, és/vagy nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. A bűncselekményt egy évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti a jogalkotó."

2014. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
itelrontás = hitelrontás :)
2014. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel. Milyen fajtájú a kutyád??
2014. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Miért hagyod magadat? Küld el a g3cłbe, szólj be előre, legyél te is bunkó. Vagy nézz át rajta és ne foglalkozz más idióta véleményével.
2014. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azért mert tagja a fajta klubban és szoros viszonyban van az elnökével. Ha most elcseszem akkor magamnak ártok.
2014. febr. 12. 13:36
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyelj, ha nyelned kell. Nézd levegőnek.

De ha összvissz 3 szuka van az országban, akkor nem hiszem, hogy annyira érdekükben áll téged kiközösíteni (nem bevenni a klubba), én a helyedben nem tartanék ettől.

2014. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Erre szoktuk azt mondani, hogy ha nagyon szidnak, akkor valamit jól csinálsz.

Tuti, hogy jobb a kutyád, mint az övé, ez fáj neki nagyon.

Napi egy leszarom tabletta a gyógymód.

Rólam is mondott már olyat egy liba, hogy embertelen körülmények között tartom a kutyáimat, közben azt sem tudta hol lakom. :)

Gondolom a kevesebb kiállításon, ahova mentél, a Te kutyád nyert, ettől van kibukva.

Egyébként meg ha van rá írásos bizonyítékod: a MEOE-nál létezik még etikai és fegyelmi bizottság.

2014. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Eddig mindig nyert a kutyám, de azért is kaptam, hogy mert csalok és lefizetem a bírókat. A másik meg, hogy nem vittem elég kiállításra azzal is lehord mindennek.
2014. febr. 12. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!