Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az beteges ha igy szeretem a...

Az beteges ha igy szeretem a kutyam?

Figyelt kérdés

1eve szuletett Leo .Rossz korulmenyek kozt elt azert hoztuk el .

Egyszeruen fantasztikus volt nezni ,hogy no . Rengeteg video es fenykep keszult rola.Sokszor eneklek neki es ugy alszik el.(Velem alszik,szoba kutya)

Ha dolgozom inkabb en se pisilek 8 oraig mert otthon o se tud..

Es rengetegszer mikor hozzam buj,sirok nagyon mert attol felek hamar elvesztem .O az elso kutyam,es nagyon szeret ha 5percre elmegyek es jovok vissza ugy bujik es sir ,hogy nagyon.Szerintetek ez normalis ha igy ragaszkodok egy allathoz?



2014. febr. 13. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az nem normális, hogy miatta nem pisilsz egésznap (komoly egészségügyi problémáid lehetnek tőle, míg neki ez természetes).

Azt valóban nem értékeli, ha énekelsz neki, nem egy kisbaba, hanem egy kutya. Beszélj hozzá, simogasd, de az éneklés nekem már kicsit sok.

Azt is túlzásnak tartom, hogyha 5 percre ott hagyod, akkor utána már sír... Ez sok.

Ergo, szerintem nem kellene ennyire túlzásba vinni. Azzal nincs semmi baj, ha az ember szereti a kutyáját, sőt...

2014. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

Én is elmondhatatlanul szeretem a kutyámat. Együtt alvás, stb. Olyan szinten beszélek hozzá, hogy a "na, most beteszek egy mosást aztán elmosogatok, mit szólsz hozzá? :)". Igen, lehet hogy már én is kicsit flúgos vagyok, de te kedves kérdező. Ez abszolút nem egészséges. Eszembe se jutna azért nem pisilni, mert a kutya csak x óra múlva fog tudni. Vagy azon sírni már most, hogy meg fog halni. Ez abszolút nem egészséges.


Szóval a kérdésedre a válasz, nem. Nem normális, hogy így ragaszkodsz.

2014. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

8-as vagyok, pontozz le nyugodtan ha fáj az igazság. Véleményt kérdeztél, véleményt mondtam.

Az sem normális hogy sír utánad/amikor megérkezel, komoly problémákra utal. Valószínűleg félt téged mert úgy érzi nem tudsz egyedül boldogulni/ő fél és stesszeli magát, te meg erősíted benne mert gondolom amint megérkezel a nyakába ugrasz és sírsz meg vígasztalod... De mondjuk nevelni nyilván nem fogod mert az hülyeség, meg neki csak a majomszeretet kell.

2014. febr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Miert pontoznalak le ??Uristen..

Mellesleg nevelve van ,mint ahogy LATOD leirtam ,hogy hallgat ram..

Es mikor haza erek nem ugrok a nyakaba es sirok...Csak neha szoktam mikor fekszem az agyba.Mellesleg ott a baratom aki neveli..Rahallgat a legjobban o meg poraz nelkul is tudja vinni setalni..

Ennyit errol .

8as koszonom a valaszod ..!

2014. febr. 14. 03:46
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez már túlzás. Nekem ebből az írásodból az jön le, hogy te gyerekként és nem kutyaként tekintesz a kutyádra. Én is imádom a sajátom, velünk alszik, együtt tv-zünk (mi nézzük, ő meg közöttünk heverészik), velünk jön nyaralni, bármit megtennék érte és igyekszem hogy semmiből se szenvedjen hiányt. De nem úgy kezelem mint egy gyereket, hogy énekelek neki meg ilyenek, mert ez már túlzás. Meg attól miért lenne jó a kutyának, hogy 8 órán át nem pisilsz? Én 2 óránként megiszok 2 dl vizet és egy nap vagy 5x ki kell mennem és még nem is ittam meg azt a mennyiséget amit kéne. A kutyád meg gondolom azért nem iszik meg 2 liter vizet egy nap.

Igen, egyszer majd meg fog halni, van mellette egy 13 éves cicánk is, de nem sírunk azon hogy elmegy hanem minden napot ajándékként fogunk fel és élvezzük. A te kutyusod még nagyon fiatal, még messze van az az idő hogy a kora miatt aggódj érte. Hidd el, csak rosszul fogja érezni magát és nem fogja érteni hogy miért sírsz.

Persze a te dolgod, hogy hogy viselkedsz a kutyáddal, csak azért ezzel vigyázni kell, hogy ne ess át a "gyerekpótlékos gazdi" kategóriába, mert hosszútávon nem lesz kifizetődő.


A kutyasulit meg nem kell ellenezni, attól hogy 1x ott voltál, még nem láttad a teljes képet, hogy mi is ez. Kutyasuli a gazdáknak van, hogy szakemberek segítsenek nekik megnevelni a kutyáikat, csak ugye az úgy hogy "gazdisuli" elég hülyén hangzana és nem is lenne egyértelmű hogy mi :) Emellett vannak olyan kutyafajták, akik nagyon "stréberek", nekik nem elég hogy megtanulni ülni meg pacsizni és csókolom, hanem nekik nap mint nap új kihívás kell, napi szintű agymunka. Ez a "bohóckodás" ahogy te írtad, pont jó energia levezetés a számukra. Jobb, mintha a kertet ásnák fel unalmukban.

2014. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Imola Ágnes ***** válasza:
50%

Az, amit csinálsz, valamilyen elfolytott dologról szólhat, amit te nem tudsz feldolgozni, így a kutyádra vetíted. Neki ez nem tesz jót, nem vagy stabil gazda, nem tudod őt vezetni, nem érzi magát biztonságban melletted, ezért hallgat inkább a párodra.

Nem azzal van baj, hogy ennyire szereted, hanem azzal, ahogyan ez kifejezésre jút. Mit gondolsz mit érez egy olyan lény, aki sokkal érzékenyebb a hangulatingadozásaira, mint egy ember, mikor mellette sírsz, mert félsz, hogy elveszíted? Neki ebből mi jön le? Mert nem a biztonság, és a stabil élet, az biztos. Szegény nem érti, hogy ha vele minden rendben, akkor miért sajnálod mégis... A kutyaiskolában az a bohóckodás pedig nagyon is fontos. Megtanítja a kutyát együtt működni a gazdával, új kihívásokat állít, amit együtt győznek le sikeresen. Igazi élmény a kutyának, hidd el. nem beszélve arról, hogy megtanul kommunikálni a gazdával. Az, hogy te nem pisilsz, mert ő sem, azt jelenti, hogy fölösleges áldozatot hozol érte, ami miatt ha tudatt alatt is, te szenvedsz, azaz azt adod át a kutyának, hogy te miatta kell szenvedj, ami megint nem lehet neki túl jó érzés. A kutya nem emberi érzelmekkel rendelezik, náluk ez egy sokkal egyszerűbb, és sokkal tisztább dolog. Ezzel csak összezavarod. Én is mindennél jobban szeretem az enyémeket, éppen ezért stabil gazdát kapnak, rendszerességet, biztonságot. Nem ők kell viseljék az én lelki gondjaimat. A tied valószínüleg úgy érzi, hogy vigyáznia kell rád, folyamatosan instabil vagy, ő kell az legyen, aki megvígasztal, megvéd, és stabil. Ezért vígasztal nyüszögéssel ahogy hazaérsz. Nem azért mert szeret, hanem mert felelősséggel tartozik egy alatta lévő falkatag iránt. Ez pedig neki egy nagyon nagy teher.

2014. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
16,15: Koszonom szepen a valaszokat .Ertem ..megprobalok valtoztatni ezen ,nem szeretnek kart tenni a kutyamba.
2014. febr. 14. 13:07
 18/21 anonim ***** válasza:
5%

En is mar szinte betegesen szeretem a kutyam es rettentoen felek mar most h mi lesz ha mar nem lesz... most 1 eves pincsi

Sajnos mar tapasztaltam milyen egy kutya elvesztese es borzaszto volt nagyon megviselt..

Ne vard h meg ertsen egy olyan aki nem el egyutt nem alszik/kel egyutt a kutyajaval

2014. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
HAHAHAHA, utolsó ezen jót röhögtem! :D Sharpei-németjuhász menhelyi keverékem van, és szerintem jóval több munkám van benne mint egy átlagos kutyatartónak dehát te biztos jobban tudod... Ahova lehet viszem, ügyet intézni, kirándulni, nyaralni, romkocsmába, nyáron ezer lehetőség van, nincs nap amikor nem mellettem lenne. Alaphangon 3-4 órát sétálunk/nap, biztosítom neki a kutyatársaságot, hétvégente kutyasuliba járunk, nemsoká kezdjük az örző-védőt. Metrózunk, vonatozunk, buszozunk együtt, imádok vele lenni és büszke vagyok rá mert egy egész kölyökkorában láncra vert kutyából csináltam egy BOLDOG ebzetet, ennél több nekem nem is kell, kiélvezek minden vele töltött percet, és nem félek attól hogy meghal, hanem tudomásul veszem hogy egyszer meg fog. Pedig ő már 2(!!!) éves gondolj bele kétszer annyi idős mint az ölbekutyid! Ugyan nem alszik velem, de bármikor megtehetné mert 2 lépésre van tőle az ágyam. Látod, majdnem sikerült okosat mondanod! Majdnem.
2014. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja és vesztettem már el 3 kutyát, tudomásul vettem és kész. A lelkemben úgyis örökre élnek. Az meg nem szeretet ha rajta csüngsz, elkényezteted, úgy banusgatod mint egy csecsemőt, nem hagyod hogy más kutyákkal legyen és kinyalod a pici ölebpopsiját... (Bocs, nagyon rossz tapasztalataim vannak "pincsi" gazdikkal... :D)
2014. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!