Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok elvan magában?...

A ti kutyátok elvan magában? Játszik egyedül?

Figyelt kérdés
Az enyém semmit nem csinál egyedül. Ha nem játszok vele, akkor csak alszik, vagy engem bámul, de soha nincs olyan, hogy fogna valami játékját és elszórakoztatná magát. Erre meg lehetne valahogy tanítani? Szivesen játszok vele kötélhúzósat, labdázunk, eldugok dolgokat és ő megkeresi, de csak nem szórakoztathatom én egész nap, jó volna, ha egyedül is feltalálná magát. Valami ötlet..?
2014. febr. 13. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az enyém rengeteget játszik egymaga. A kedvencei az üdítős kupakok, ha látja, hogy bontom ki a vizet, már remeg a kupakért. Eldobom neki és hatalmas az öröm. Napokig azzal focizik, harapdálja, bekapja, eldobja, utánaszalad, rámorog. Nagyon aranyos. Van csipogós játéka, azt is imádja, vagy egy apró plüsspatkány, odáig van érte. Szerencsére feltalálja magát. Bár én is játszom vele rengeteget. Sőt, tulajdonképpen mindig akkor játszunk együtt, ha épp nagyon szeretnék vele játszani, különben ő nem hív, olyan kis önállóan elvan.
2014. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
nekem nèmet boxerem van amugy kutya fajtátol függ es nèhányójukra hatással van az idõjárás :) az enyèm nagyon feltalálja magát
2014. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van itthon akkor alszik általában, de van hogy elkezd játszani is (párszor már felvettem kamerára, mert kíváncsi voltam mit csinál :) )

Ha itthon vagyunk és éppen nem játszunk vele, akkor is le szokta magát foglalni a játékaival. Plüssök, kötél, kilukasztott focilabda. Szóval ő egyedül is játszik ha úgy van. :)

2014. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Itthon nem játszanak, csak pihennek.

Lent sétáknál az öreg rotim csak ballag mellettem, szaglászik, de ha labdát lát még mindig "meghülyül".

A német juhász az folyamatosan szórakoztatja magát, az képes egy tobozzal órákig eljátszani. Mindig talál magának valamit, botot, palackot stb.

2014. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egymással játszanak, ha mégse akkor az egyik dobál magának bármit, rágcsál, veszekszik a fadarabokkal/plüssökkel, mert nem játszanak vele, piszkálja a lábával, pont mint egy macska (elég nagy termetű kutya:D). A másik plüssöket hordozgat a szájában, vagy a pet-palackok kupakját rágja le.

A szárított rágcsa vagy egy nagy marhacsont jó ötlet.

2014. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is sokat gondolkodtam ezen, mert az én kutyám is ilyen.


Két megállapításra jutottam:


Pici korától én irányítom a játékot, hogy mikor, mivel játszunk. Rengeteg mindenre megtanítottam, bujócskázni, tárgyakat megkeresni, "kártyázni" stb, mert láttam is milyen boldog, ha játszunk vagy új dolgot tanulunk:)


Viszont soha nem hagytam elől neki semmit, a rágócsontokon kívül, hogy ne rágjon összeg ezt-azt. Jelenleg közel 4 éves és a világ legjobb kutyája, de magában nem játszik talán ezért.


Különösebb problémát nem okoz, már túl vagyok azon az ámulaton, hogy más kutyái micsoda szórakozást csapnak egy-egy játékkal magukban otthon:)

2014. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen probléma nincs. Két kutya tökéletesen el játszik egymással de mikor külön vannak akkor is el játszik mindegyik egyedül. Főleg amelyik bent van. Gondol egyet fog egy üveget és rágja még a kupakot nem szedi le. Utána meg az üveget rágja szét. De ha úgy van el játszik magával. Dobálja magának a kis labdáját. Szerintem ezt kutyája válogatja nem tudod rá tanítani. Biztos jó így neki. Milyen fajta a kuytád?
2014. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Áh, döglés van, ha nem vele foglalkozunk :D
2014. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!